Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Fajna, przymierzałem i rozważałem zakup, bo była bardzo wygodna, ale zdyskwalifikowała ją w moim przypadku zbyt mała ilość kieszeni (lubię mieć przy sobie dużo jedzenia ;)).
Finalnie ustrzeliłem na OLX za pół ceny taką: https://www.decathlon.pl/p/kurtka-do-jazdy-na-rowerze-szosowym-meska-zimowa-endurance/_/R-p-345150 i jak na moje potrzeby rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mandoleran ładne i wyglądają na szybkie. :)

U mnie wpadły elementy napędu:
- kaseta XT CS-M8100 10-51
- 2 łańcuchy CN-M8100 ze spinką (muszę domówić jeszcze jeden, bo na allegro limit 2 sztuk w ofercie)
- kółka przerzutki M9100

image.thumb.png.6c36ea0b17a83a50fb5a2cd44abca18e.png

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amortyzatorze pojeżdżę osobiście i czasem od święta sobie go założę na jakiś zlot 😉 A resztę czasu będzie wisiał na ścianie w miejscu, którego mnie osobiście brakowało pod kątem ukłonu w stronę historii retro MTB w kultowym wydaniu. Jeśli ktoś będzie chciał obejrzeć sobie przerzutki Paul, części Kooka, grupę EGS, hydrauliczne przerzutki, kultowy koncept MTB z lat 90 w ilości 17 sztuk na świecie i wiele innych, to już teraz zapraszam 🙂Niedługo wrzucę temat na forum odnośnie samego roweru, będzie top.

Edytowane przez Punkxtr
  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drugie podejście do kurtki, tym razem od początku planowana Endura Windchill II - pomierzona w sklepie stacjonarnym (w Niemczech), rozmiar wybrany i jak na starego cebularza przystało zamówione przez internet w polskim sklepie internetowym. Niestety rozmiar, który pasował w sklepie stacjonarnym po przyjściu ze sklepu internetowego okazał się za mały - teraz pytanie, czy na Niemcy robią większe rozmiary czy w tym naszym sklepie internetowym była jakaś chińska podróba? Kurtka odesłana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2023 o 21:25, TheJW napisał:

@Mandoleran ładne i wyglądają na szybkie. :)

Zobaczymy jak sezon zaczniemy :) 

Z szybkich informacji....To te Cinturato na sucho bez mleka się nie obędzie, ciśnienia tak nie utrzymują jak schwalbe, które pod tym względem bez porównania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra rzadka tytanowa kaseta Tune Rasselbande. Dodatkowo z nakrętką, co czyni ją kolekcjonerskim smaczkiem 😉

image.thumb.jpeg.66627f8f781d8d5a3a961b4008b31e55.jpeg

Korba Bikedrive w wyjątkowym, pierwszym wydaniu. Trochę czasu mi zajęło doprowadzenie jej do właściwego stanu, ale było warto. 

image.thumb.jpeg.eae664f28085160f37b78a18fb14e38a.jpeg

Reszta w styczniu, jest duuuużo kultowych gratów do pokazania 😉

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie - to korba Austriaka, Gerhards Hilbera po raz pierwszy pokazana na targach IFMA w 1998 roku. Sprężyna miała, tak jak wspomniał Kolega wyżej, minimalizować wpływ martwego punktu. W praktyce, wg producenta, miała zwiększać efektywność pedałowania o 20% zawodowcom i 5% amatorom. Dziś to piękny pomnik historii MTB, na który trzeba patrzeć z przymrużeniem oka i uśmiechem, ale lubię tego typu rozwiązania. Mam jeszcze kilka dziwniejszych w zanadrzu 😉

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z pomników pokazujący jak mało w tej branży faktycznej DOBREJ myśli projektowej i inżynierskiej, a jak wiele fantów, które są jedynie ciekawymi gadżetami kolekcjonerskimi. Branża rowerowa to czasem takie drugie audio, choć w audio poziom wykonawstwa jest z reguły na lepszym poziomie. Za to zupełny brak kompetencji konstruktorów pomniejszych brandów jest tu wspólny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...