Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Popełniłem straszny czyn... Ponieważ najmłodsza córka stwierdziła że chce spróbować w to enduro.... To zaklepałem dla niej takie cudo 😬

20230801_164304-01.jpeg.ee2b708624f58de30b8ac2ba1fd23c58.jpeg

Trzeba tylko myk myka dodać i może opony zmienić...  Ale rower jest genialnie lekki no i pasuje do jej 150cm i wagi piórkowej... teraz tylko szkolenie jej załatwiam w to enduro  bo ona ostatni raz na rowerze 4 lata temu siedziała i na wakacje zwiedzać bike parki 🤣🙈

@keltu to z piwnicy to darmowe cudo? 

Edytowane przez KrisK
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ChuChu napisał:

Masz jakąs tajną metoda nawijania tej owijki? Przynajmniej na sucho, jest rewelacyjna, natomiast nawinięcie w okolicach manetek mnie pokonało i odpuściłem. Za każdym razem, odwracała mi się na drugą stronę, bo jest zupełnie nieelastyczna.

Weź mnie nie strasz. Kupiłem na zapas, bo szybko przeciera mi się owijka pod nadgarstkiem (a dokładnie pod kością grochowatą). Miałem ją już w poprzednim rowerze i była super. Co prawda nie ja nawijałem 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KrisK napisał:

Ponieważ najmłodsza córka stwierdziła że chce spróbować w to enduro.... To zaklepałem dla niej takie cudo 😬

@KrisK Z tymi oponami to raczej konieczność. :) Córa wyraźnie zaznaczyła, że chce enduro, to lepiej żeby tych bieda-wersja RaceKingów nie widziała... bo dalej będziesz się zastanawiał dlaczego roweru nie dotyka. 

No i najważniejsze żeby jej rówieśnicy tego zazdrościli, a nie wymyślali jakieś upgrade'y już na samym starcie. Łepki napisy na oponach ogarniają tak samo dobrze jak te na ramach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 09:40, dfq napisał:

nad Wisłą (poza ruchem samochodowym)

Coraz bardziej problematyczne jest czy naprawdę słuchawki obniżają bezpieczeństwo na drodze. Bo wykonywanie manewrów "na słuch" staje się niebezpieczne z uwagi na samochody elektryczne. Nie słyszysz ich, omijasz dziurę albo co gorsza skręcasz w lewo bo przecież nic nie jedzie a tu niespodzianka.

PS. Gdyby przeszkadzał Ci szum wiatru podczas jazdy to doradzam coś takiego jak custom tipsy. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to napisz - rozwinę temat.

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są słuchawki, które transmitują szum ulicy, o obniżonym natężeniu. Kiedy szukałem, to takie były bardzo drogie. Ja mam tanią chińszczyznę za stówę bez tej opcji (tylko do rozmów, nie słucham muzyki albo książek podczas pedałowania), ale wpinam tylko jedną. No i staram się jeździć po lasu…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiMoonn Jabra (np. w modelu Elite) ma coś takiego jak hear through. Działa to całkiem spoko. Cenowo też dramatu nie ma.

18 minut temu, chrismel napisał:

Coraz bardziej problematyczne jest czy naprawdę słuchawki obniżają bezpieczeństwo na drodze. Bo wykonywanie manewrów "na słuch" staje się niebezpieczne z uwagi na samochody elektryczne. 

Święte słowa. Sam się już raz nadziałem. Widoczność była taka sobie, na słuch wyłapałem 2 spalinówki i wyjechałem prosto przed elektryka 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungowe Budsy też mają coś takiego jak "dźwięk otoczenia", działa to zaskakująco nieźle bez problemu mogę usłyszeć jadącą za mną hulajnogę czy rower o samochodach nie wspominając. Ze zwrotem od Samsunga można je czasami dostać grubo poniżej 200 zł. https://www.pepper.pl/promocje/samsung-galaxy-buds-2-679414

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obronie kierowców: jak się skręca, to czasem bardzo trudno dostrzec szybkiego rowerzystę, tym bardziej jeśli ktoś mknie na elektryku czy na szosówce. To nie usprawiedliwia, wiadomo. Ale kolarze też powinni zachowywać ostrożność na ścieżkach w miastach. Lepiej przyhamować niż stłuczka. I wzajemny szacunek. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chrismel napisał:

Coraz bardziej problematyczne jest czy naprawdę słuchawki obniżają bezpieczeństwo na drodze. Bo wykonywanie manewrów "na słuch" staje się niebezpieczne z uwagi na samochody elektryczne. Nie słyszysz ich, omijasz dziurę albo co gorsza skręcasz w lewo bo przecież nic nie jedzie a tu niespodzianka.

PS. Gdyby przeszkadzał Ci szum wiatru podczas jazdy to doradzam coś takiego jak custom tipsy. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to napisz - rozwinę temat.

Pełna zgoda - sam słuch to teraz za mało, trzeba się rozglądać. 

Te słuchawki (jako jedyne) w wystarczającym stopniu dla mnie tlumią szum wiatru. Spokojnie da się słuchać muzy. To najnowszy model sony. Oczywiście jest też ambient sound włączany - wyłączany jednym kliknięciem w trakcie jazdy, podobnie jak ANC i parę innych bajerów. 

Ja potrzebuje słuchać rytmicznej muzyki na monotonnym treningu (podobnie jak na trenażerze), kilka razy w tygodniu. Na wycieczkach czy innych eksploracjach nie używam słuchawek, słucham dźwięków natury 😀

A dziś chromowana  niespodzianka w skrzynce 😀

IMG_20230803_143932.thumb.jpg.d810c022b2a2904b3463e9b7b5d93fcc.jpg

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Brombosz napisał:

Łepki napisy na oponach ogarniają tak samo dobrze jak te na ramach. 

Łepkami to się nie przejmuje a z oponami to niestety będzie problem bo przed wyjazdem chyba nie ograne... 26 sensowne w KRK dostać to znowu szukanie i setka telefonów pewnie bez rezultatu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2023 o 23:24, TheJW napisał:

Jako, że powoli wracam do formy...
...to i wróciłem do wydawania pieniędzy na rowerowe gadżety. :D

Garmin Edge 840. Bo coraz częściej zapuszczam się w nieznane i niekoniecznie wiem jak wrócić 😆, a poczciwy Edge 520 Plus niestety średnio nadaje się do nawigacji "na żądanie"...

edge840.thumb.jpg.ac8aee7b8fff0dd2d919aace4444a067.jpg

Ten ma tyle funkcji, że ciężko się połapać co i jak. :D

@TheJW

Mam pytanie odnośnie Garmina 840, możesz napisać jak się sprawuje? Chodzi mi przede wszystkim o to, jak ekran zachowuje się podczas opadów, można wtedy obsługiwać komputerek? Czy podczas deszczu pokazuje bzdury dotyczące przewyższeń. Czy z dużym opóźnieniem pokazuje aktualne nachylenie?

Miałem ostatnio dwa deszczowe maratony i mój 830 w czasie deszczu kompletnie sobie nie radził. Przy nachyleniu kilkanaście procent pokazywał 1-2 procenty, dopiero po przedmuchaniu czujników z tyłu urządzenia na chwilę wracało do normy. Poza tym zupełnie zupełnie nie działał dotyk. Mogłem jedynie zablokować ekran, żeby mieć slad, nic innego zrobić nie mogłem. 

Będę wdzięczny za jakieś informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to tanie rzeczy, ale japońska  jakość wykoniania sprzed prawie 30 lat musi kosztować:

image.thumb.jpeg.ffc8bbf94c27b8d15d234eb321ea37bc.jpeg

Jest to model jeszcze do hamulców cantilever (3x8, ST-M738) i powędruje do szosówki z prostą kierownicą, w celu obsługi kasety 8-rzędowej (11-28 zamiast 11-24 7rz), żeby było trochę łatwiej na podjazdach (korba 42/53). 

I jeszcze kaseta 8-ka Force (TK 91).

image.thumb.jpeg.4e653bbef0817a2000977b95a667e5cc.jpeg

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem ten https://allegro.pl/oferta/klucz-do-misek-suportu-unior-otwarty-1609-2hobby-13344355463

Ten z prowadnikiem, który mam, nie pasował do misek GXP. Unior ma też tę przewagę nad Shimano, że można go zapiąć do klucza dynamometrycznego, choć sam nigdy nie miałem takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ja ja haki przerzutek do ni stąd owąd dwóch ram które dostałem od znajomego, sprzątał garaż, szybki research po nazwie, cos wyświetliło na allegro, do focusa byłem pewien bo w opisie była nazwa fat boy, co to dbs'a brałem na oko ale wizualnie pasił. Po przyjściu przymiarka i gra gitara, do tego łańcuch CN-LG 50011/10s i hebel BR500.

DSC04838.thumb.png.e4e9fadf5bd7069d827798fb5cff115a.png

 

DSC04840.png.81a8cc86228217cb0cbb4ba71aa173a9.png

 

DSC04841.png.07d35b63e7c9f8424c5030076f21803b.png

 

DSC04848.png.9d5c7342e73af608185014c0143afbe6.png

 

DSC04849.png.780f7b3561600d5d44c753d50cfdf7a4.png

Przymiarki z kołem, dbs 24'' focus 26'' z kołem 27,5''

 

DSC04850.thumb.png.f961345ea325b2789db6d4a84668eaab.png

Pozdrow'er😘 reszta śmieci na ZFOR😉
 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...