Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, CoolBreezeOne napisał:

Wieczorem będzie ratowanie tył-przerzutki, więc nabyłem wielki pojemnik smarowidła do miziania milionów sprzęgiełek :)

20230704-150114net.jpg

😎 Czy mogę podjechać z moją przerzutką 🤭. Do mnie dotarły opony do szosówki... udało się kupić po 45 zł szt. 

Zdjęcie WhatsApp 2023-07-04 o 16.45.45.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloki sh51 + dętka 28 po ostatnim spotkaniu poprzedniczki z kamieniem przyczajonym w trawie.

@cervandes też nie widzę młodego :D. Sam kiedyś zakupiłem te łatki i ogólnie łatanie tym snake'a to nieporozumienie, a takie przynajmniej ja przeważnie łapię przygody.

BTW. Da się jeszcze kupić klej taki do lepienia gumy? Może spróbuję w ten sposób coś podziałać bo ze 3-4 dętki na sezon to rozpusta. No chyba, że zostanę przy tym do czego gravel się nazywa 🤣

 

Edytowane przez niuti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o to :), Kiedyś sie tak łatało dętkę, że ciąłes starą i kleiłes do dziurawej. Pytanie czy jeszcze taki klej się da kupić. Jesli to to co pisałes to ok. Pytałem się z ciekawości bo snake'i mnie wykończą a specjalnie jakoś też nie szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cervandes napisał:

a dla dziedzica łyżki, łatki i gumka. Bo on chce sam sobie zmienić dętkę albo załatać koło gdyby kapciora gdzieś zaliczył. JUŻ TO WIDZĘ

Dziedzic to ten na drugim planie? Jeśli tak to też tego nie widzę - chyba za niski na 29era.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie łatki z dętki to nie jest coś niespotykanego :)  Chodzi o to, że klej musi być elastyczny bo przecież dętka będzie puchła gdy ją pompować. Dlatego też np. taka kropelka odpada....pęknie.

Z tego wiem to butapren dobrze się sprawdzał w takiej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2023 o 19:15, niuti napisał:

Chyba o to :), Kiedyś sie tak łatało dętkę, że ciąłes starą i kleiłes do dziurawej. Pytanie czy jeszcze taki klej się da kupić. Jesli to to co pisałes to ok. Pytałem się z ciekawości bo snake'i mnie wykończą a specjalnie jakoś też nie szukałem.

Przecież takie zestawy z klejem i łatkami nadal są dostępne, a na dodatek wciąż kosztują grosze.

Mnie prawdę mówiąc dopadło lenistwo. Woże ze sobą łatki samoprzylepne Park Tool, a w domu po prostu wkładam nową dętkę. Od kiedy jeżdżę na dobrej klasy oponach, odpukać, kapeć zdarza się maksymalnie raz w roku.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 03:13, chrismel napisał:

Przeczytałem że to co znalazłeś ma przycisk zwalniający pozwalający regulować ciśnienie z dokładnością 1 psi. Sprawdzałeś czy to działa naprawdę ?

Przyznam, że nie sprawdzałem, bo póki co nie potrzebowałem zmniejszać ciśnienia. Jak użyję rzeczonego przycisku, to na pewno poinformuję😉

A z zakupów to lusterko wsteczne na barana... Radar Garmin Varia musi poczekać. Mimo promocji to i tak drogo. 

20230705_193340.jpg

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duro Hypersonic 700x23.  130 zł z przesyłką za dwie lekkie, zwijane opony, made in Taiwan. W dzisiejszych czasach, nawet biorąc pod uwagę że Duro to nie jest jakiś bardzo renomowany producent, i że nawet najtańszy druciak-kartoflak i tak kosztuje ze 25 -30 zł, to prawie za darmo. No i chciałem mieć w końcu choć raz opony w żółtym kolorze. 

Przed założeniem wydają się dość wąskie, ale zobaczymy. Pachną całkiem przyjemnie. Identyczna waga dwóch egzemplarzy dobrze świadczy o powtażalności produkcji (bez plastikowego zipa dokładnie 208 g/sztuka).

 

 image.thumb.jpeg.f4ebe6a1e7adb6661683da41af4a0040.jpeg

 

  image.thumb.jpeg.6d268a61def4203fc6018148cb7edf7d.jpeg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że powoli wracam do formy...
...to i wróciłem do wydawania pieniędzy na rowerowe gadżety. :D

Garmin Edge 840. Bo coraz częściej zapuszczam się w nieznane i niekoniecznie wiem jak wrócić 😆, a poczciwy Edge 520 Plus niestety średnio nadaje się do nawigacji "na żądanie"...

edge840.thumb.jpg.ac8aee7b8fff0dd2d919aace4444a067.jpg

Ten ma tyle funkcji, że ciężko się połapać co i jak. :D

  • +1 pomógł 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Greg1 napisał:

Też się na nie czaję, właśnie w tym kolorze 😁

Naprawdę polecam. Bardzo lekkie i wygodne buty. Bałem się, że rozmiarowo będzie nie halo, ale Fiziki okazały się trafione w sam środek centrumu sedna. Można brać śmiało taki numer jaki się nosi na codzień. Może dla wyczynowców na MTB zbyt miękka podeszwa, jednak dla romantycznych i rekreacyjnych kolarzy w sam raz.

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...