Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Wbrew pozorom wiele się w rowerach przez te lata nie zminiło. Ciągle sa 2 koła, ciągle trzeba kręcić nogami żeby jechać ;) Te współczesne tylko dużo szybciej się starzeją. Reszta różnic to kosmetyka.

1 godzinę temu, CoolBreezeOne napisał:

@TheJW, będzie pan z Werki zadowolony ;)

To fakt. Osobiście zgarnąłbym jeszcze do kolorowej kolekcji, ku uciesze pewnego posła, zestaw torx'ów. Ale,... po wymianie mostka pozbyłem się jedynego zestawu odpowiednich śrub (T25) w Skociszczu. Rozum mnie powstrzymuje :)

T25 przydaje się jeszcze do śrub tarcz hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie dnia:

Rano skoczyłem do Lidla po pączki i wpadła smarownica. Później bujnąłem się na miasto do @Zbyszek.K , wlazłem do jednego ze sklepów i... się zakochałem:

https://www.specialized.com/pl/pl/s-works-epic/p/175233?color=281542-175233

Żeby wybić sobie amory z głowy wyszedłem z dętką dla syna. Następnie, odłączyłem się od reszty wycieczki i wpadłem do Deca. Stanęło na dwóch tubkach. A po powrocie w Paczkomat (nie odmieniać) znalazłem uzupełnienie stanów magazynowych po odświeżeniu napędu.

20230216-194957net.jpg

  • +1 pomógł 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d.thumb.jpg.6bf97102074b49a0aeed9029708cf27d.jpg

Jestem po przeglądzie łożyskowym w swoich rowerach. Pierwszy zakup oś pedała shimano. Po 40k km pojawiły się wżery na jednej ośce, a druga oś w bardzo dobrym stanie. Fabrycznie oś jest obsmarkana  tym samym smarem co  fabryczne łańcuchy. I tak się zastanawiam czy rozebrać tą oś, odtłuścić i przesmarować właściwym smarem do łożysk? Czy wystarczy tylko precyzyjnie wcisnąć dodatkowo smaru do łożysk strzykawką z igłą ?

Nastepna kolej na łożyska piasty i dolne sterów.  Te ostatnie wymienię jak rozczochra się linka w prawej manetce. Jakiej firmy  polecacie kupić łożyska do piast? BB72 po 22k km jest jeszcze w porządku.

Edytowane przez luker7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzzle rowerowe 3D, kilkaset elementów, na pudełku było napisane "Orbea".
Ale że nie jestem tak kreatywny jak @Sobek82 i bardzo leniwy, to kupiłem je w wersji już złożonej... * ;)🤣

OIZ_FR.thumb.JPG.91509da818109f51c0a5c881a3544845.JPG

Tym samym do rowerowej rodziny dołączył nowy członek, Orbea Oiz M Pro. :)

 

*oczywiście tylko po to, żeby od razu rozłożyć i złożyć od nowa, po swojemu :)

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lezia 11,47kg prosto z kartonu, w rozmiarze L. Ale nie jestem pewien, czy waga dobrze działa, bo poprzednią sztuka (wymieniona na reklamacji) ważyła dokładnie tyle samo... Dzisiaj sprawdzę tę wagę albo spróbuję na jakiejś innej. Sporo do zbicia na starcie, bo opony - chociaż mają fajny bieżnik - to ważą 820g sztuka, do tego dętki łącznie 415g. Maniak lekkości ma się w każdym razie gdzie tu popisać. :)

 

@Eathan dziękuję!

W sumie te chwyty to takie całkiem fajne przełamanie koloru... 🤔

@CoolBreezeOne poza tym co było już wiadome, gdy sklep go skład, to tylko jakieś pierdoły lakiernicze, głównie przy otworach na oś czy śruby zawieszenia, niechlujne maskowanie świadczące o pośpiechu. Może się łuszczyć, ale nie musi. Czas pokaże...

Ogólnie słabe moim zdaniem (mojej kobiety też, bo od razu zwróciła na to uwagę) wykończenie otworów tylnego trójkąta i linku zawieszenia, jakby komuś obsługa szlifierki czy papieru ściernego była obca. :) Ale zobaczę jeszcze u kumpli jak to wyglądało w poprzednich rocznikach.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...