Skocz do zawartości

Lezia

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  845
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lezia

 1. Dojedź do 100km, jeśli dalej będzie przeskakiwać wymień kasetę. Swoją drogą naucz się jazdy z wykorzystaniem większej ilości przełożeń. Jak wymienisz kasetę dokup jeszcze dwa łańcuchy i jeździj na nich na zmianę.
 2. @CoriKasata nowa nie jest 🙂 ale jakoś specjalnie źle nie wygląda. Daj jeszcze trochę czasu kasecie (dopasowanie może trwać nawet i 100km). Korba i kółka przerzutki są OK. @Ketrab123Czym Ty smarujesz łańcuch? Smarem stałym? Kaseta wygląda słabo ale w tym syfie mało widać. Jeśli wymienisz kasetę to kółka też wymień, bo może jakoś źle nie wyglądają ale przy nowym napędzie lepiej mieć wszystko nowe.
 3. Tego nie mogę powiedzieć. Wszystko zależy jak jeździsz ( siłowo czy młynkujesz), jak dbasz o napęd ( smarowanie, czyszczenie). Gdyby był to mój napęd to tysiąc lub więcej może bym jeszcze zrobił.
 4. @florek92Na tym zdjęciu słabo widać kasetę ale myślę, że warto spróbować dać nowy łańcuch . Jeśli po 50-100km łańcuch się nie ułoży to kaseta do wymiany. @tamm90cTak prawdę powiedziawszy masz i wolnobieg i korbę do wymiany. Co się dzieje podczas jazdy? Strzela łańcuch podczas mocniejszego depnięcia, łańcuch "tańczy" na napędzie? Czemu pytam, bo się zastanawiam czy nie opłaca Ci się nic nie robić i dojechać napęd a potem dopiero wszystko wymienić. Dać nową korbę, wolnobieg i jeździć na 3 łańcuchy. Taki zestaw posłuży Ci na bardzo długo.
 5. To masz odpowiedź. Mała zębatka też do wymiany. Zastanów się czy nie warto dokupić jeszcze drugi łańcuch żeby je stosować na zmianę.
 6. Mniejsze koło wygląda trochę lepiej. "Chrobotanie" występuje tylko jak łańcuch jest na blacie? Czy na obu zębatkach?
 7. @darkblackBlat z korby już swoje przejechał. Jeśli jeździsz na nowym łańcuchu to nie pozostaje Ci nic innego jak obserwować. Jeśli po przejechaniu ok 100 km dalej będziesz czuć strzelanie bądź chrobotanie napędu to nie pozostaje nic innego jak wymienić blat.
 8. Blat z korby wygląda na OK (choć nie widzę najważniejszej części blatu). Kaseta jakoś tragicznie też nie wygląda. Czasami łańcuch się układa nawet i 50-100km. Możesz pilnikiem spiłować zadziory na zębach kasety - poprawisz kulturę zmiany biegów. Obecnie rynek jest zalany całym mnóstwem podrabianych łańcuchów KMC.
 9. Czy faktycznie była testowana raz czy dwa razy to nie wiem ale dobrze wygląda.
 10. Daj nowe zdjęcia, zrób je prostopadle do koła.
 11. Zobacz może to: https://j-techsuspension.co.uk/products/scratch-cover-fork-stanchion-repair-kit?variant=32257613791372
 12. Wejdzie Ci opona 2,5 cala bez problemu.
 13. Szutry Śląskie Rybnik Finał https://szutryslaskie.pl/
 14. Szutry Śląskie Bielsko Biała. https://szutryslaskie.pl/
 15. Lezia

  Szutry Śląskie - Rybnik

  Szutry Śląskie Rybnik https://szutryslaskie.pl/
 16. Zawody Gravelowe. https://szutryslaskie.pl/
 17. Zapraszam na zawody Gravelowe ( można też jechać na rowerze MTB) które odbędą się w Wodzisławiu Śląskim 29.04.2023r. Szczegóły: https://szutryslaskie.pl/
 18. Poszukaj tego, może gdzieś jest jeszcze na sklepie twój rozmiar M: https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-920/_/R-p-300795?mc=8405267&c=Szary Masa 12,9kg. Jak zmienisz opony na lżejsze to jeszcze zejdziesz z wagą.
 19. I rozumiem, że do 10k nie znalazłeś na naszym rynku nic ciekawego?
 20. Pytanie brzmi - czy zrobiłeś kosztorys, ile wyjdzie Cię te składanie?
 21. Jeśli była próba siłowego otwarcia to U-lock do wywalenia.
 22. Kaseta: najmniejsza zębatka dziwnie wygląda ( może to wina zdjęcia?) - reszta OK Korba: blat już trochę sfatygowany ale nie ma jeszcze tragedii, pozostałe zębatki OK.
 23. Wszystko zależy jak jeździsz. Najszybciej zniknie tył. Mleko wymieniam min raz na rok.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...