Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Nowe tarcze kupiłem na zapas, jak mi się klocki skończą, to planuję wrzucić nowe tarcze i G04Ti... Czy to możliwe, że Shimano zmieniło sposób produkcji tarcz? Te sprzed 3 lat były moim zdaniem ostre, krawędzie miały wszystkie jak brzytwa, cięte laserem? A te są tłoczone.

 

b5ec001f95808bc3cc2d7a818c94b2f4.jpg

 

 

 

Krawędzie w otworach okrąglutkie. 

 


e652165948ead07d864469dc20f8635a.jpg

 

 

4f7eea0296d698a64183728cfd188943.jpg

 

No powiem Wam, że ja nie wiem co ja myślę. Chyba nie widziałem niczego Deore XT Made in China. Z drugiej strony, jakby to miały być podróby jakieś, to by szli w zaparte, że to Japan...

 

Cóż radzicie, Kumowie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się mam już 3 rower, jeżdżę intensywnie od 6 lat i cały czas na stanie miałem pompkę z Lidla. Uznałem, że pora na zmiany.

Na wyposażenia wpadły nowe pompki:

  • TOPEAK JoeBlow PRO
  •  LEZYNE LITE drive HP S

Różnica jest kolosalna. Nie przypuszczałem, że to taka przepaść.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes Od niedawna są do kupienia wyższe modele właśnie tłoczone - z chin (czy to oryginał zlecony przez Shimano czy podroba... nie wiem). Ale na trochę narzekań już się nadziałem. Tu masz np. na forum wątek który daje do myślenia... https://www.forumrowerowe.org/topic/250738-słabo-hamuje-nowa-tarcza-i-słaba-siła-hamowaniaslx-m665/

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes masz rację, krawędzie były ostre. Nie chcę wyrokować jednak skoro masowo żółci bracia klepią łańcuchy "KMC" oraz "Shimano" a także od lat tarcze SRAMa to może w końcu nauczyli się robić tarcze "Shimano". W końcu łatwiej to zrobić niż łańcuch. Jedyne co mi w tej sytuacji nie pasuje to raczej pisaliby made in Japan względnie pominęliby tą informację.

Ostrość krawędzi na otworach jest IMHO istotna gdyż dzięki temu klocki są lepiej oczyszczane z luźnego materiału oddzielonego od okładzin w wyniku tarcia.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Q_u napisał:

Nie sugeruj się fotkami.

Ależ niech się kolega sugeruje. W sklepie stacjonarnym widziałem obok siebie 160 z napisem "Japan" i 180 z napisem "china".

A swoją drogą to chińskie to naprawdę nowum. Zawsze było tak że drogie i średnie cięte laserem "Japan" a tanie tłoczone "Malasia"

 

received_140734394740574.jpeg

received_236218961637066.jpeg

received_2955979971313669.jpeg

received_790967141623522.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abdesignNie tną tego laserem. Wszystko na prasie walą ale zależy od prasy i matryc oraz później na magnesówce są szlifowane na ostro właśnie. Widać Chińczycy mają inny proces albo inne matryce. Przypuszczać można również że używają chińskiej stali widelcowej.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa masz rację, domyślam się, że to po magnesowce. "Laser" to chyba mi się wziął przez to że ktoś w tym wątku wcześniej tak to określił. Może Chińczycy po prostu robią na 1,8 i koniec zamiast na 1,9 z obróbką... przecież to taniej... A że tarcze gorsze? Co to ich obchodzi skoro teraz i tak zejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem na tył rt56 i tez chińskie. Malezyjska działała, chińska może też. Mam nadzieję, że nie uwalili jakims smarem. Odtłuszczacie przed założeniem ? Fotki nie wstawiam bo w sumie tarcza jak tarcza. 

Ale za to ostatnio kupiłem sobie ESI Extra Chunki dzięki forumowym poradom i jestem bardzo wdzięczny ! Grube, mięsiste, lekkie i tanie. Po Ergonach GE1 fajniej leżą w dłoniach. Tu jeszcze przed montażem.

dZOjVIK.jpg

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cervandes napisał:

Nowe tarcze kupiłem na zapas, jak mi się klocki skończą, to planuję wrzucić nowe tarcze i G04Ti... Czy to możliwe, że Shimano zmieniło sposób produkcji tarcz? Te sprzed 3 lat były moim zdaniem ostre, krawędzie miały wszystkie jak brzytwa, cięte laserem? A te są tłoczone.

 

b5ec001f95808bc3cc2d7a818c94b2f4.jpg

 

 

 

Krawędzie w otworach okrąglutkie. 

 


e652165948ead07d864469dc20f8635a.jpg

 

 

4f7eea0296d698a64183728cfd188943.jpg

 

No powiem Wam, że ja nie wiem co ja myślę. Chyba nie widziałem niczego Deore XT Made in China. Z drugiej strony, jakby to miały być podróby jakieś, to by szli w zaparte, że to Japan...

 

Cóż radzicie, Kumowie?

 

 

Już rok temu te tarcze tak wyglądały jak były kupowane ze świeżych dostaw. Obecnie ze wspomnianymi ostrymi krawędziami ostały się jedynie te o konstrukcji kanapki (te nadal robią chyba wyłącznie w Japonii).

Co ciekawe Shimano pozycjonuje RT76 obecnie jako SLX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg @cervandes @KSikorski zaczynam się przekonywać do tych ESI i pewnie się na nie skuszę tylko nie wiem, która wersja będzie dla mnie lepsza (Extra czy zwykła). Czy przy tych ekstra trzeba mieć dłonie jak koszykarz? Rękawiczki noszę zazwyczaj w rozm. 9/9,5 ale to też nie jest jakieś bardzo miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy małych dłoniach ( rękawice S), nie miałem problemu z modelem Chunky. Także jeżeli masz chociaż trochę większe, to z Extra nie powinno być problemu.

Aktualnie mam Racer's Edge i są minimalnie za małe.

Zwróć uwagę na budowę, bo nie każdy chyba o tym wie. Chwyty wbrew pozorom wcale nie są okrągłe. Z tego co pamiętam, pasek biegnący wzdłuż chwytu powinien być na dole.

No i montaż. Dużo IPA. Ja dosłownie wlewałem do środka aż po brzegi i odstawiałem na minutę żeby nasiąkły. Potem lejesz na kierownicę i wchodzi jak po maśle, zero siłowania. Pewnie płyn do szyb też będzie ok. Jak to zrobisz źle, to masz przechlapane i można łatwo uszkodzić chwyty. No i warto najpierw założyć korki na kierownicę.

s780_ESI_grips.jpg?1549499693

Lezyne HR Flow Sensor.. Czy jakoś tak.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lepiej IPA z uwagi na to, że szybciej odparuje niż woda.

Ponadto nie miałem ani razu problemu z założeniem a potem ściągnięciem ESI z kierownicy, a robiłem to już kilka razy. Do tego wystarczy patyk lub jakiś szpikulec do włożenia między chwyt a kierownicę, następnie lejemy w to miejsce IPA, chwilę kręcimy w miejscu chwytem a potem mocno trzeba pociągnąć w celu ściągnięcia.

Zakłada się ponownie bez problemu, moje po trzykrotnym zdejmowaniu nie obracają się na kierownicy, trzymają i wyglądają tak jak po pierwszym montażu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja swoje tą metodą próbowałem ale się przykleiły do kierownicy i ipa nic nie dawała. Dopiero wd40 i krok po kroku trzeba było patykiem dookoła i na całej szerokości podważyć. W każdym razie zakładałem i na ipa (20 min zabawy) i na wodę (3 min) i nic nie musi odparowywać. To jest tak ciasno spasowane, że woda nie siedzi pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...