Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie łańcuchy do szosy kupiłem, jak zwykle w sprawdzonym Biosternie.

Najzwyklejszy KMC X11 czaro-srebrny - po przygodach z innymi KMC  - EPT, Ti-N, BlackTech - stwierdzam, że dopłacanie do wyższych tylko ze względu na "magiczną powłokę" nie ma sensu, bo ona i tak nic nie daje. :)
Shimano CN-HG701 - do testów i porównania z ww KMC X11 oraz z X11-EL fabrycznie zamontowanym w rowerze.

 

@cervandes tylko z rozpędu i podniecenia z metkami nie wyskocz, bo Ci aerodynamika spadnie. ;):P 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystałem weekend na przegląd sprzętu przed zimą i wpadło kilka drobiazgów, które wydały mi się potrzebne

Pompka ZEFAL EZ Plus + 10 nabojów. Zimą lubię mieć CO2 w zapasie bo dążę do tego aby jak najbardziej skrócić czas naprawy ewentualnego kapcia. Zwłaszcza na mrozie nie jest to miłe.  

Termos Asobu Central Park - już druga sztuka, pierwszy kupiłem chyb ze 3 lata temu. Pancerny termos i do tego skuteczny. Łyczek gorącej herbatki gdzieś na wygwizdowie działa cuda.

Bidon Zefal Arctica Pro - powiedzmy, że coś tam trzyma :)

Błotnik Mucky Nutz Face Fender - też kolejna sztuka, małe to ale przynajmniej błoto po oczach nie daje.

Skarpetki DexShell Visbility - na wodoszczelność nie liczę ale może faktycznie będzie lepiej niż w bawełnie. Trzeba spróbować.

Klucz Super B do suportów HT2

Wsuwki Token do hamulców

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chodzi mi po głowie aby założyć taki temat, żeby każdy napisał jaki ma swój zestaw ciuszków na daną temperaturę, bo ciężko jest czasem coś znaleźć fajnego. Kupujesz 'ocieplane' i się gotujesz albo marzniesz... 

Kurtka wyraźnie chroni przed wiatrem od przodu, tył jest bardzo cienki i nereczki i plecki to mi raczej marzną. Ubieram pod kurtkę bieliznę termo, do tego dość grube rękawiczki. Spodnie zakładam na gołe nogi i też czuć większą wiatroszczelność niż spodnie z deca 500 czy 520 które są okrutnie zimne. No i w takim zestawie 50km przy 6*C np robię, ale ciepły to ja nie wracam. Bardziej bym to określił tak, że te dwie godziny wytrzymuję. Mam też na twarzy gruby komin pod oczy naciągnięty, czapkę z membraną pod kaskiem i zimowe skarpetki. To jest mój zestaw na 5-10*C. Ciuszki leciutkie, świetnie wykonane, podobają mi się i nie tylko zostają, ale kolejne rzeczy będę także kupował rogelli. Spodnie wyróżniają się elastycznością, dopasowaniem. Tak, jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kolejny raz podjąłem temat kół MTB, bo obecne już nie nadają się do normalnej jazdy. Tym razem będzie składane, w związku z czym zamówiłem 4 obręcze NEXTIE NXT29UL32. Wyngiel, 32mm z zewnątrz, 27mm wewnątrz i wysokość 28mm - liczę, że tym razem będzie mega sztywno. :) Teraz tylko poczekać aż dojadą... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo kupiłem ale najważniejszy był DZWONEK ! i to nie do mieszczucha tylko do turystycznego roweru . W pandemicznych czasach , na wszelkich ścieżkach rowerowych , deptakach , wałach itd dzwonek jest naprawdę wyposażeniem obowiązkowym  . Lepiej dzwonić niż co chwilę hamować lub wręcz  się zatrzymywać . Jak się wcześnie da sygnał to nikt się nie oburza i z drogi schodzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zakupiłem SPD-y 520 żeby nie musieć przekręcać zmieniając korbę :D Tym bardziej, że mając tylko zwykły klucz 15 ostatnio mało sobie ramy nie rozwalilem młotkiem :D Na szczęście to alu :)

PS: Zdjęcia nie ma bo opakowanie już grzecznie poskładane i do papieru :)

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 18:40, cervandes napisał:

Ciuszki leciutkie, świetnie wykonane, podobają mi się i nie tylko zostają, ale kolejne rzeczy będę także kupował rogelli.

Mi też Rogelli bardzo podeszło. Kurtka, wełniane skarpetki (super !) gatki z piankowa pieluchą - wszystko na razie bardzo mi podeszło.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dzisiaj wpadł KMC X9. Miałem po prostu kaprys na srebrno-szary łańcuch. Już po pierwszej jeździe i kurcze jakiś taki głośnawy. Zobaczymy, czy mu przejdzie po jakimś czasie. Przy okazji przetestuję żywotność. Poprzednio miałem SRAM PC971 i pracował cichutko i zrobił 7000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...