Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie amortyzatora zostało mi jeszcze 10 min. do fajerantu, pomyślałem sobie żeby zabezpieczyć  dolne otwory w goleniach. Śruby są dosyć głęboko więc ewentualne czyszczenie z błota może być problematyczne. Jako uszczelki użyłem kawałka izolacji zimnochronnej, jest to bardzo miękki i elastyczny materiał kauczukowy. Z wyjęciem też nie będzie problemu, można chwycić paznokciami i po kłopocie. Fakt że materiał jest mało wytrzymały więc nie wróżę mu długiego życia, ale wycięcie nowego trwa 1 min więc można go wymieniać co chwila.

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Gawel76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pewno nie największe druciarstwo, dosyć schludnie wygląda, ale...
Handmejdowy uchwyt do koła, montowany na dach, zrobiony z jakiegoś starego widła, rozgięty do właściwej szerokości, dospawane tuleje pod sztywną oś, z jednej strony nagwintowana tuleja, dospawana podstawa z otworami pod wsuwkę "T". Oś wytoczona do żądanej średnicy, nagwintowana i włala! :)IMG_20180728_174947.thumb.jpg.09952bfc2309947951a4105bb3a8716f.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja -  Przecież tak się nie dało jeździć,  jak pan dał radę do tego stanu doprowadzić tą korbę?

Klient - Normalnie się jeździło

Ja - Więc po co pan do mnie przyjechał?    

:D

mała.jpg

małe1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, seraph napisał:

A dowiedziałeś się w końcu? Też jestem ciekawy:blink:

Nie. Po prostu mówi że jeździł, a jak pedał wypadał to go wsuwał i dalej jechał.

Dodam tylko że dialog z klientem  był na stopie koleżeńskiej. Tak tylko piszę, by by się nikt nie poczuł urażony że niefajnie klienta traktuje. Po prostu humor lekki  być musi. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że może ten pan po prostu nie żyłuje swego roweru jak większość z nas na forum i pewnie nie wstaje z siodła, a kadencja nie przekracza 70, więc niby nic się nie powinno stać... No ale coś takiego może naprawdę się dla kogoś skończyć kalectwem. Przecież to jest punkt podparcia. Eh, nie będę się rozpisywał, bo mnie trochę nerwy ponoszą jak coś takiego widzę. :D

Edytowane przez Borsuczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Brombosz napisał:

A środkowa zębatka jaka ładna :D Ciekawe ile lat to jeździło.

 

10 godzin temu, Borsuczy napisał:

Kółeczko przerzutki już stało się dosłownie kółeczkiem, a łańcuch trze od dołu o przerzutkę. No przebieg to musi mieć konkretny. :D

Jestem ciekaw jakie mieliście przypadki maksymalnego zużycia kasety lub wolnobiegu. Jak macie fotkę  bardziej zużytej od tej którą ja odkręciłem klientowi, to gwarantuję darmowe smarowanie centrowanie i regulację w swoim warsztacie.

 

8 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Mieliśmy podobny rower na serwisie. Gość przyjechał na "regulację przerzutki"  - cała korba dosłownie zalepiona ŁT, podobnie kaseta i łańcuch.

Został odesłany do mycia, wrócił na zmianę napędu :)

Ty sadysto! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Borsuczy napisał:

Jaki sadysto? A jak do fryzjera idziesz chyba myjesz najpierw włosy? Przed dentystą myjesz zęby? Tu chodzi też o szacunek do czyjejś pracy

To był wpis z uśmiechem. Podzielam twoje zdanie całkowicie. Z gównem na podeszwie do szewca się nie idzie. 

Z drugiej jednak strony wydaje mi się że skoro cały napęd i tak szedł do wymiany, to po co go myć? Ja rozumiem jak ktoś daje mi rower do regulacji...  oczywiście klienta do domu nie odsyłam, tylko proponuję mu mycie za które on oczywiście płaci. 

To tak jak piszesz z tym fryzjerem.  Osobiście nie chodzę bo mi same wypadły ;)  ale z opowiadań słyszałem że fryzjerzy włosy również myją. :)  Nie za darmo!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...