Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś winszował sobie wypróbować tłusty front, to jest nie lada okazja ku temu:
Widelec Surly pod sztywną oś tutaj
Korespondujące koło z piastą DT350  tutaj

Brakuje tłustej feli i ogumienia, ale mimo to jest do zgarnięcia topowy zestaw w sensownym pieniądzu 
image.png.4593162389dbe217f682cd33cfc5c16a.png

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wideł (truss fork) to akurat niezwiązany z linkami, które wrzuciłem - te zdjęcie miało jedynie zobrazować wizję tłustego przodu ;)
A co daje? Punkty za styl, oczywiście! 

A tak serio, to w teorii (bo osobiście nie miałem jeszcze możliwości zweryfikować) jest podobno sztywniejszy tam, gdzie być sztywniejszy powinien czyli prawo-lewo oraz przód-tył, jednocześnie pozostając gibki w kierunku góra-dół, coby korzyść ze stalowego (w tym przypadku tytanowego) widła nie uleciała.
Tak przynajmniej twierdzi twórca powyższego, Jeff Jones. 

Edytowane przez akkwlsk
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Sutra w obecnym wydaniu, to akurat zdjęcie z Pomorskiej 500 ;)

Geometria idealna dla mnie - podjeżdża i zjeżdża, zarówno na asfalcie jak i w terenie, dużo lepiej niż poprzedni Toughroad, na długim dystansie tez idealnie się sprawdziła - 275 km pierwszego dnia i 225 km drugiego i jedyny ból to nacisk kości na Brooksa, będę chyba jednak szukać innego siodła jeszcze). napęd 1x12 z Ratio kitem działa elegancko a opony 2.6 pożerają wszystkie trudności w terenie :D Ta edycja była wyjątkowo piaszczysta przez susze, pierwszy odcinek piachu w lesie był groteskowy, jak gravelowców omijałem jadąc jak czołg naprzód :D Ale docelowo będą kola 29 cali z 700x47 z błotnikami lub 29x2.2 bez, zależnie od potrzeb.

Sutra.jpg

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję poważna impreza !!!

Brooks  ( moim miedniczym zdaniem) na zdjęciu ma za nisko dzioobek,  idiotyczne w Brooksie jest to,że trzeba zadrzeć przód ku niebu co wygląda okrutnie, przeczy logice i   … może zadziała…  nie wiem gdzie się chowa nagle prostata,  ale nie puchnie.    U mnie wygląda to i tak gorzej bo kierownica dużo niżej od tyłka. W żadnym innym siodełku nie zadzieram nosa w górę!!!  Nie da rady .


😊 szacunek za takie pomorskie wytarganie….jazda w piachu na grubo to sama radość…a dobór opon- temat rzeka płynnie się zmienia w zależności od gdzie i kiedy i co z wiatrem…  dziś tak, jutro tak i fajnie mieć ramę która pozwala na zmiany !!!

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Łyse opony mają sens na miejskie jeżdżenie:

  • stosunkowo łatwo się rozpędza porównując do opon MTB
  • jak już rozpędzisz, to toczy się, toczy, toczy ... i toczy
  • zbiera nierówności naprawdę fajnie
  • amortyzacja jest nieziemsko dobra

W Surly Kung-Fu PawianTM mam też gładkie Maxxis Grifter 29x2.5, ale zastanawiam się czy nie wejść w Vee Speedster 27.5x3.0. Dobrze tę oponę wspominam w wersji 29x3.0. Fajne tez były gravelowe WTB ThickSlick, trochę za grube na Ronina, które powędrowały chyba do Sobek82.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Roballinho napisał:

Niech mnie ktoś oświeci, co w takim grubasie robią łyse opony?

To czasówka, inspirowana Trek’iem Equinox, Croatian Bear’em i panem z artykułu:

https://www.bicycling.com/racing/a20035800/this-guy-crushed-ironman-texas-on-a-fat-bike/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...