Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wolałeś dłuższego mostu i krótszej ramy? Skąd taka decyzja? 

 

Rozmiar jest raczej ok. Jest to moja pierwsza styczność z barankiem, i nie chciałem porysować na pierwszej jeździe ;) Możliwe, że do wąskich opon pokombinuję z dłuższym mostkiem, bo aż zdziwiony byłem komfortową pozycją. Dziś nawet nic mnie nie boli, a dawno nie jeździłem :D Pięknie tłumi drgania. W crossie i facie stosowałem amortyzowaną sztycę, i będzie to pierwszy rower, który jej nie potrzebuje :D

 

A rama i tak jest malutka :( Tu mam 1cm luzu jak zejdę. Ale za mało miejsca w trójkącie, żeby zmieścić torbę do bikepacking'u wysokości10-12cm - zasłania bidony. Chyba, że z malutkimi bidonami wyjmowanymi z boku. Namiot (45cm szerokości) też nie bardzo mieści się w kierownicy. Może na wyprawy kupić szerszą? Wtedy też będę bardziej do przodu wyciągnięty. Wyższe osoby mają lepiej przy bikepacking'u :P

Edytowane przez 4mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie mostki są nuuuuuuuudne :) Docenisz go w terenie i jeśli to pierwsza styczność z baranem to nawet nie będziesz się musiał przyzwyczajać.

 

PS. Szykuj sprzęt na jesienne spotkanie w Krainie Paprykarza. Oczywiście chciałbym pogratulować, nie tylko się przejechać :P

 

Na ten rok, już mam zaplanowane wyjazdy :( Może jak dziecko podrośnie, to żona pozwoli na więcej zlotów ;)

 

Długo się wahałem, czy brać Sutrę, czy Kross Smooth Trial, ale nie wiem czemu zmienili rurę sterową w wersji produkcyjnej :( Może poprawią za rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie panowie ja was upraszam

 

Nie generalizujmy mostek do barana ≠ mostek do prostaka, plus kąt główki trail widelca i takie tam dyrdymały.

 

Niestety to wszytko ma jakieś uzasadnienie i nie bierze się z fusów lub ludowych guseł pt. długie to fu a krótkie to cacy

 

Na pierwszy rzut kaprawego oka widać, w sutrze mogłaby być wyższa główka.

Na tą chorobę cierpi wiele ram, bo trzeba ratować przekrok a slopingu wielkiego nie chcemy bo brzydal się robi i nie będzie się sprzedawał. 

Na trzepakową lub zbliżoną do poziomu rurkę górną nie pozwalają zbyt wielkie koła przy mniejszych rozmiarach.

Niestety geometria to samica psa.

 

ps: Sponsorem tego postu była literka N 

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamówka fajnie puszcza  oko do odbiorcy najbardziej prychłem ze stwierdzenia "że stal jest szczera".

 

No i otwieracz :D

 

Geometrycznie bardzo spójny i faktycznie uniwersalny rower. Ale w góry to nie bardzo. Co nie zmienia faktu że od szosy przez cx po monstera i wyprawowca.

 

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jedyne co jest mało obiecujące to waga... 700 gramów???  :wallbash:


Gienek ostatnio zaskakuje mocno (niestety mam wrażenie, że nie pozytywnie)
A co powiecie na to? :)
16819377_1353454134719087_69290109590643


Ale to ciekawostka....ścigancka??
Zdecydowanie dużo ciekawiej wyglądają te dwa zdjęcia!
16797249_1353454301385737_23481691151884
A już szczególnie drugie (i wiadomo o co chodzi)
16826173_1353454288052405_39402799304664
 

I już można by zacierać rączki, że taaaka opona weszła...
Gdyby nie to, że to "tylko" 27,5 :D

16804061_1353454398052394_96236785907149

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Genesis Drototune?

 

Pamięta ktoś jeszcze Rurowe Marzenia czyli Pipedream Cycles?

 

Właśnie popełnili monstera. I to takiego dość monsterowatego :)

 

https://www.bikerumor.com/2017/02/21/new-pipedream-cycles-l-c-e-adventure-bike-lets-get-lost-gravel-wonderland/

 

pipedream-cycles-alice-adventure-gravel-

 

Całkiem trzepakowaty, z pojemnoscią wifdelców 2.1 cala na 29-tce, przyjemnie wysoka główka ramy, tak samo przyjemnie długa górrurka...

 

Ino niektórzy będą jęczeć na tylny widelec 450mm...

 

http://www.pipedreamcycles.com/shop/a-l-i-c-e-adventure-bike/  cała Alicja (A.L.I.C.E) za 1800 łabędzie bez piątaka lub frejmsecik za 590, takoż bez piątki ----> http://www.pipedreamcycles.com/shop/a-l-i-c-e-frame-fork/

 

W całym tym zamieszaniu, najbardziej interesuje mnie kierownica jaką wsadzono do tego wynalazku...

 

32193723704_0ed0f2102c_b.jpg

 

 

 

Funn GWide? G jak gravel?

 

Najciekawsze jest że:

 

1. Kiera zdawa się być pogięta ergo, co nie jest jak wiemy tak oczywiste...

2. Kiera zdawa się NIE występować na stronie Funn Cycles a WójGóógiel odmawia podania żadnych innych namiarów.

 

Nie ukrywam, chętnie bym takową pomacał, tymbardziej, że mam miłe i pozytywne doswiadczenia z klamotami spod znaku lekko kopniętego "F"...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pipedreamcycles.com/shop/a-l-i-c-e-frame-fork/ poprawiony linkacz do framesetu :)

 

Nie ukrywam że ciekawy, linki tam gdzie trzeba, sztywne ośki z tyłem na suwanych hakach, ładny wideł, otworów montażowych pod dostatkiem. Co do tylnych widełek to miałbym jeszcze drugie zastrzeżenie że rurki mu się nieco wygły. Ale to już szczegół.

 

A co do kierownicy to chwalą się na Instagramie że "coming soon this summer" więc może nie lada dzień ale lada tydzień czy miesiąc jakieś szczegóły podrzucą, sam bym zmacał. 

 

Niewykluczone że jak takie marki jak FUNN, czyli mocno kojarzone z emtebe i grawitacją biorą się za gięcie kierowników to może i nasz rodzimy NS jakiegoś dirt dropa wypuści. Byłoby miło, przyjąłbym do Eskapady klamoty tych marek które mam w fullu. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pipedream ALICE | Frame & Fork for possibly the ultimate adventure bike poprawiony linkacz do framesetu

A co te kąty takie płaskie? + długi ogon. Czy to nie będzie mułowate? Krótka rura podsiodłowa, wysoko suport. Nic nie rozumiem :) Ktoś obeznany wyjaśni co autor miał na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja tam nie chciałem bo znów będzie że nudzę to samo ale to fakt:
- płaska podsiodłowa - nie licząc lepszego gięcia sztycy pod dupką nic nie daje a zabiera miejsce na oponę i jeszcze przekłamuję długość górnej rury
- suport - skoro to GRAVEL to po kiego wysoko bb? no po kiego grzyba?
- i jeszcze ten ogon od 450 wzwyż... wow...
Te elementy jakoś do siebie nie pasują
A tak po za tym to bardzo ładny rower... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaska podsiodłówka dla dużego to problem z posuwaniem siodła nad suport, i trzeba zero sztyce kupić, 

suport w obładowanym rowerze fajnie mieć nie za wysoko fakt, ale może koła na balonach w teren suport wysoko koła szosowe suport nisko, może tak to sobie wyliczyli.

 

Ogon 450 mam w dwóch rowerach w Diamancie i mtb Axigon. i zadziwiająco to nie przeszkadza, Chociaż przy cienkich gumach jest rozwiąźle :) Ale jak tył załadowany to i tak skoki oraz cyrkle są ograniczone, także o ten parametr nie bałbym się w tej ramie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Długi ogon to lepszy komfort i więcej miejsca na błoto ale skoro są poziome a rower ma być też pod cienkie koło czemu nie wystartują od 435 np? A każdy sobie już ustawi jak mu się widzi. Dla mnie to jest niewykorzystanie potencjału poziomych haków.
Suport.. przy cienkim laczku co by miał nawet 700 po średnicy (czyli zakładamy jazdę raczej po równym: asfalt, szutry) i tak wychodzi na 295mm! Po kiego? Będzie się składał jak motocyliści w zakrętach z kolanem przy bitumie? Przy jakimś wyższym balonie 29x2,0-2,1 podniesie się na 305? No bez jaj! To jest sztywny rower bez amora - tu nie ma się co zapaść, tym nie tnie się pniaków w poprzek drogi
Dlaczego tak się czepiam? Bo wiele osób zapomina, że (pal licho dyskusyjną dla niektórych kwestię stabilności) niski suport to niżej siodło a to pozwala utrzymać nisko kierownicę bez potrzeby wysokiej sterówki (i zarazem przekroku) albo pierdyliona podkładek. Przecież to takie proste  i oczywiste....  :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...