Skocz do zawartości

danielson

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    343
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez danielson

  1. @NerfMe dziękuję za ostrzeżenie! Ja na szczęście nie miałem takiego nieprzyjemnego doświadczenia. W sumie używałem 2 takich mostków -100mm w gravelu przez 3 lata, 2 lata 90mm w innym grawelu i teraz 100mm jeździ w szosie. Obie wersje +/-5 stopni. Miałem je od nowości i dokręcałem kluczem dynamometrycznym. Grawelem jeździłem głównie w terenie. @CyclicBike dzięki za linki, ale ze względów estetycznych szukam konkretnie tego mostka. Mam -5 stopni, który pasuje idealnie, ale wersja -10 stopni dałaby mi jeszcze lepszą pozycję i fajniejszy wygląd
  2. Hej, szukam mostka Truvativ Team o długości 100mm z kątem 10 stopni pod kierownicę 31.8mm, kolor czarny. Wersja 5 stopni mnie nie interesuje, bo taką mam aktualnie
  3. Piękna rama od Kajaka do wzięcia! https://www.facebook.com/fileandtorch/posts/pfbid072Sg5v72RfkJc7JVa5uDPzj9kPLMyhVqoUVhEjeEZGcTiLD6VoV3aHrPYLRQH1yzl Co do Crusta, to w 2022 byłem bliski ściągnięcia Romanceura na canti, wytypowałem chyba dwie firmy transportowe (mogę dać namiary na PW). Dodatkowe koszty nie były przerażające, tylko czas oczekiwania dosyć długi. Ostatecznie postawiłem na krajową produkcję.
  4. Ja bym to potraktował papierem 600-800, jeśli są jakieś zadziory. Jeśli nie ma, to po co osłabiać spaw? Dla amelinium to chyba nie dobra jest takie traktowanie.
  5. @itr ramy bym raczej nie wysyłał, ale bardziej chodziło mi o to, że sama technologia poszła do przodu - w tej wspomnianej lakierni jest opcja premium (kilka stówek) i wtedy to ma niewiele wspólnego z chamskim proszkiem z nie tak odległych czasów. Gdybym sam potrzebował takiej usługi, to szukałbym w okolicy kogoś, kto robi to dobrze, nawet za cenę premium.
  6. W Wawie jest lakiernia proszkowa, która ma na tyle dobre malowania (widziałem na żywo), że rozważyłbym oddanie tam ramy Specjalizują się w rowerach. Początek nazwy firmy to B.K. Chętni znajdą na guglu.
  7. Moje doświadczenia to 10-15 min na sztukę i papier na start raczej 1000-1200. Anoda wcale tak łatwo się nie poddaje
  8. Otóż to. Do poczytania: https://www.renehersecycles.com/why-square-taper-bottom-brackets/
  9. Stal komuś? https://www.olx.pl/d/oferta/gravel-author-ronin-sl-2019-56cm-l-xl-tylko-10-5kg-swietny-stan-CID767-IDQNYt2.html więcej fotek tu: https://adobe.ly/3QqLPkO
  10. Rozumiem, czyli teoretycznie płatność w brytyjskim sklepie powinna być bez ichniejszego VAT-u?
  11. @rambolbambol jako że jesteś dobrze zorientowany w tych szmuglach z UK Chciałem zapytać, czy masz pomysł, jak może być potraktowany towar sprzedany przez sklep z UK, który nie jest płatnikiem VAT w UK? Zwykły paragon dołączą do zamówienia? Czy z tego paragonu będę mógł odliczyć VAT w PL (jestem płatnikiem)? Czy niestety skończy się podwójnym opodatkowaniem?
  12. raczej polskie milordzie! ZTCP to wychodzi z montowni w Wieluniu (ZASADA-Bikes).
  13. Soma 58cm na 95% będzie za mała na 193cm. Ludzie w Polsce jeżdżą na za małych rowerach, kropeczka. Nie no, jest coraz lepiej z doborem rozmiaru. Personel w sklepach się wyrabia a i ludzie się edukują przed zakupem. Przy okazji - długość mostka to nie jest dowolność, tylko wynikowa pozycji jeźdźca nad suportem. Ta pozycja ustalana jest w pierwszej kolejności i jest dostosowana do budowy ciała, gibkości, dyscypliny, stylu jazdy itd. To daje dobry "balans" nad osią korby (aha - metoda rzepka-oś działa tak rzadko, że można w ogóle ją pominąć). Wtedy mostek dobieramy tak, żeby uzyskać lekki koci grzbiet i lekkie ugięcie łokci przy dłoniach na klamkach (w szosach, gravelach itp.) Jak ktoś myśli, że offsetem sztycy i długością mostka nadrobi wszystko, to oznacza, że ma jeszcze dobre i silne mięśnie ;), które skompensują brak zbalansowania mas na rowerze. Im starszy, słabszy i mniej gibki zawodnik, tym trudniej oszukać fizykę przy dłuższych dystansach.
  14. O to ten Niner z OLX-a na Force, który wyglądał jakby jeszcze wczoraj stał spokojnie przypięty za koło gdzieś za Odrą? Bo kół nie miał..
  15. wspaniałe sformułowanie, zapisuję Pytanie, czy te droższe karbony zawsze są identyczne, jak ten, na którym robili testy obciążeniowe. Raczej się nie słyszy o jakichś poważnych awariach firmowego karbonu, więc lęk foliarski to chyba trzeba mieć względem niektórych chinoli z aliexpress?
  16. Smuteczek, że takie niskie, długonodzy czują się zawiedzeni
  17. Jeśli ten z oferty jest na zdjęciach, to na moje oko jest to XL-ka. Na 184-188 będzie idealny.
  18. A może byłby ktoś chętny na zakupy w sklepie The Cycle Clinic https://thecycleclinic.co.uk/? Mają dużo ciekawego asortymentu w dobrych cenach. Niestety wysyłka do PL 25 funciaków..
  19. @akkwlsk @MikeSkywalker dzięki Panowie, sprawdzę wątek i opcje, o których piszecie.
  20. /Offtopic/ Są tu czasem w wątku fajne oferty na ramy z krain położonych na wyspach, ale jakim cudem opłaca się wysyłka, skoro za wysłanie klamek hamulcowych wartych 30£ sklep chce ode mnie 25 funtów? To wysyłka ramy ile, 50£? 70£?
  21. Stosowanie środka zabezpieczającego przed korozją na miejsca gdzie ruda wyłazi jest bez sensu. Trzeba to przynajmniej oczyścić, bo całkowicie usunąć bez wybrania mechanicznie materiału będzie trudno. Polecam pręt gwintowany i na jego koniec pół druciaka do mycia garów skręconego na końcach nakrętkami (skontrowane, czyli 2+2). Druciaka spryskujemy obficie WD 40 i ruchami frykcyjnymi typu góra-dół jeździmy po rurze. Uwaga, żeby nie urwać zmywaka gdzieś pod koniec podsiodłówki (np. zahaczając o śruby bidonu). Lepiej wolno, dokładnie, metodycznie Następnie podmieniamy druciaka na szmatkę/mikrofibrę i powtarzamy operację w celu usunięcia tego, co starł druciak. Ostatni przelot z czystą szmatką delikatnie zwilżoną jak najczystszym izopropanolem. Tu można podnieść częstotliwość ruchów i rozgrzać alkohol, szybciej odparuje. Chyba nie wybuchnie? Czekamy aż sobie wszystko odparuje. Aha - "wyciory" powinny być objętościowo dopasowane do średnicy rurki, ma być ciasno, ale tak, żeby dało się przesuwać bez problemu. Dopiero po tej operacji aplikujemy środek do konserwacji profili. Ja polecam Motip - jest mniej lejący niż to masło Bolla. I lepiej nie dawać tego wosku na fragment podsiodłówki, który ma kontakt że sztycą - w niektórych ramach może zrobić się całkowicie autonomiczny dropper post Żeby sztycą się nie zapiekała wystarczy ją delikatnie nabalsamować smarem anti-size. To moja autorska metoda, "u mnie działa", można modyfikować do woli. Reklamacji nie przyjmuję
  22. Ronin SL 2019 był za 1.7k w czeskim sklepie. Jest spoko, tylko wideł jest dość badziewny (wymieniałem, bo koło siedziało niesymetrycznie, w nowym ten sam problem..). Dość duża rama 56cm z taperowaną główką waży tylko 2280g Na QR wielkiego wyboru nie ma, wszyscy się uparli na sztywne osie. Może Soma Double Cross Disc? Czaiłem się na nią, najbardziej mi leżała w tym przedziale cenowym, ale nie mieli mojego rozmiaru. Może w Twoim jest jeszcze dostępna?
  23. Nie wiem, to takie ploty z tego, co wyczytałem jak szukałem ramy dla siebie, np.: singletrackworld.com/forum/topic/croix-de-fer-853-worth-the-upgrade/#post-10623131 Takich opinii znalazłem kilka. Waga (3.6 dla 725 i 3.72 dla 853) też może wskazywać, że te ramy mają masę typową dla stalówek z dolnej półki, a zatem mogą mieć podobne przekroje. Np. Shand robi stalowy widelec pod tarczę który waży prawie o połowę mniej niż ten od CDF. W lutym Temple Adventure był bez problemu do kupienia jako frameset (za ok. 2.5k). Poza tym aż tak bardzo bym się samą naklejką nie sugerował. Z tych samych rurek można zbudować ramę lepszą lub gorszą. Inna sprawa, że oba rowery mają wytrzymać touring w klasycznym sakwiarskim wydaniu, więc muszą być zbudowane "na zapas". Ja bym odradzał, jeśli nie ma się planów na 4 sakwy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...