Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

To nie tak, z tego co kojarzę (lub szeptuchy mnie szeptały) to będzie odrębna marka. RONDO (widzicie na widle?)
NS pewnie zostanie korzeniami mocno w ciężkich warunkach bojowych a RONDO pójdzie w przełaj a może i szosę? Takie rowery mogły by niszczyć wizerunek NS wśród młodych napalonych.... 
tzn tak sobie dumam....

No właśnie chyba ta potężna różnica w designie RAGa i tego Karbąłna mnie najbardziej zaskakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rama jest cudowna, brzydka pociągająco , tylko brzydkie malowanie i nie mój rozmiar,

 

Jak dla mnie może być nawet żółtożowa, byle wszedł mi 29 calowy renegat, to mogę robić reklamę firmie co weekend w Kampinosie....

 

Miałem już nie jeździć na Inbredzie, przełajach itp ale coś takiego było by złotym kompromisem....

Osobiście pomalowałbym ją na matowy kolor mini ( brązowo czerwony) w kilku odcieniach tak jakby ktoś co sezon coś podmalowywał. To co jest jest jakieś takie korporacyjne jak w jakimś treku, czy innym potentacie....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta rama jest cudowna, brzydka pociągająco

Jeden na tak, reszta jak zawsze smerfy marudy ;). Ja widziałem na żywo, jeździłem na tym rowerze. Dla mnie bomba.

Poza tym to tylko prototyp. Malowanie się zmieni pewnie ze zmieniającą się modą.

 

 

RONDO pójdzie w przełaj a może i szosę?

Bardzo dobrze kombinujesz. Choć do nazwy Rondo dojdzie jeszcze cyferka. I będą szosy na tarczach, osprzęt mid, hi-end.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie smerfy marudy - rower jest po prostu brzydki - czy to tak ciężko zrozumieć? :)
Nikt tu nie mówi - geo do dupy, za drogi, po co komu takie gięcie, wideł wydęcie, że nie jeździ w dół. Są rzeczy o dobrych proporcjach a inne po prostu brzydkie. I sa jeszcze zwolennicy klasycznych rozwiązań i ich ewoulcji. Malowanie nie pomoże. Może z grubymi oponami (to jak w końću jest z tymi 2,25? 29 czy 650?) wielkość widła i ramy zniknie, nie będzie tak kontrastowa do cienkich laczków...
To nie marudzenie  Skawrku - to kwestia posiadania dobrego smaku :D
No ale to nie ja miałem tytuł... jak to tam było w 2015? hehee
 

peace 

ps: zamiast tyle gadać rzuciłbyś liczbami, dał lepsze foto, detale węzła suportowego ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłbym tym w piecu! (upewniwszy się, że nie zaszkodzę środowisku ;) ). Za chwilę 2017, w świetnie zaprojektowanych rowerach tego typu można przebierać, a oni wypuszczają coś, co jest odpowiednikiem domu z 8-spadowym dachem i okrągłymi oknami z katalogu projektów po 1500zl (coś jak ten McDonalds w tle na fotce z profilu). Nie każdy producent musi hołdować minimalizmowi (jak np. Canyon), ale to nie jest ani organiczne, ani futurystyczne ani nawet śmieszne. A najlepszy jest ten błotnik u góry tylnego trójkąta :D

to była moja prywatna opinia ;) Jak się komuś podoba, to ja to mimo wszystko szanuję :)


BTW - parę dni temu odwiedziłem dystrybutora Marina na Polskę. Pełne zatowarowanie w modele na 2017! Nawet zrobiłem rundkę na sztywnym Pine Mountainie. Nie powiem, fajny :) Pozytywnie zaskoczyła mnie masa - wygląda na więcej niż waży. I ogólnie na żywo prezentuje się lepiej niż na fotach. Te masywne dolne pióra nie rzucają się aż tak bardzo, jest spoko. Four Corners w malowaniu zielono-pomarańczowym też na duży +. Były też 2 sztuki Four Cornersa w wersji Elite (po jedyne 9999), obie już sprzedane :) W tej cenie to chyba wolałbym Speca/Konę/Genesisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tej cenie to chyba wolałbym Speca/Konę/Genesisa.

NS robi ramy karbonowe w tym samym miejscu co Spec, który jest ohydnym korpo (z aferami typu nazwa kawiarni czy ramy). 

Merida proszę Cię? Może Kellys jeszcze ;)

 

 

No ale to nie ja miałem tytuł... jak to tam było w 2015? hehee

Ale jak go przemalowałem to się Europa nad Gardą zachwycała, a w Polsce "damski rower". Wczoraj wyjechał ode mnie z domu. Nie daleko, ale jednak zmienił właściciela. 

Brzydki/ładny jest jak opinia i nic nie wyszło - każdy ma własną! 

Nie mam tego roweru, ale jak spotkam Michała to poproszę o zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grubas widelec psuje wiele ram stalowych, szczególnie w małym rozmiarze, w węglu taki szerokościowy szerokokapciowy wideł jest już na miejscu, i zmieni się waga optyczna z grubymi oponami zamiast przelajowych berlinek. Pytanie ja takie pióra pracują, pozostaje z daleka otwarte, doba mi się gea węża sztycy podsiodłowej w połączeniu z pchnięciem osi tylego koła we wgłąb tylnego trójkąta. Po wywaleniu błękiciku rower smakowałby w oczy może inaczej. a dobre zzdanie dla projektanta to malowanie wzororów czy loga z boku widelca tak by zmienić wyważenien optyczne ramy prz patrzeniu z boku, o zjawisko odchudzania grubasów swetrem mi chodzi że takie triki działają, kółka napisu rondo już dają jakiś efekt intrygujacy może bym jeszcze pokombinował w tym rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS robi ramy karbonowe w tym samym miejscu co Spec, który jest ohydnym korpo (z aferami typu nazwa kawiarni czy ramy). 

Merida proszę Cię? Może Kellys jeszcze ;)

Przecież o Specu pisałem w kontekście stalowego Mariana za 10 koła a nie węglowych NSów :)

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, wiem. nawet dzwoniłem do nich i wypytywałem o datę dostawy co do dnia, ale jednak budżet rowerowy na ten sezon poszedł na fata....

Boże, jakie to piękne. Liczę, że wersja 2018 niewiele się zmieni i będę mógł go w podobnej konfiguracji jeszcze poujeżdżać. Swoją drogą, rozmawiałem z właścicielem tego sklepu, mówi, że jak ktoś chce kupić to trzeba się baaardzo spieszyć ;) Co tylko cieszy, że jest jeszcze w narodzie duch fajnego roweru, a nie tylko karbonowa Merida 29'', bo w tabelce ze sztywnością ma 5% lepiej koło suportu od Kellysa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YYY hmm 

Więc tak ... jak go porównamy to plastikowej Meridy to faktycznie piękny, ale dla mnie jest kilka detali które kłują w oczy.

 

Znam takiech co chorowali na mariana oj chorowali, ale mam nadzieję, że wyzdrowieli.

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się mostek w widelcu podoba, O!!!

 

Można sobie ładnie klasyczny błotnik przykręcić, albo lampkę albo każdą inna rzecz na śrubkę. Poza tym w dobie posztywniania wszystkich możliwych osi i rurek takie posztywnienie widelca dziwni mnie jak najmniej, kto miał stalowy widelec Zion 29 ten wie co znaczy pijana bocznie stal.

 

W kuluarach innych rozmów odkryłem inny karykaturalny wypust Marina, który mnie uwiódł wzwiódł wręcz wzwód, ten taki comiutersko krzakowy styl na ciut wąskich oponach, z rachitycznymi tylnymi piórami. Ciekaw jestem tych Marinów...

Zbiega się to też z decyzją wystawienia na zabranie Inbreda, Klamka zapadła, razem z widelcem sterami i On One kokpitem. R

ok 2017 ma być bez stalowego 29, ze względu na kostkę mam w końcu złożyć fula, .... , na Szkocję myślę o propozycji Kazafazy tak aby swojego roweru nie targać.

 

Czy taki Wał Marinszyński mnie nie skusi,... ojojoj byle trzymać się od tego sklepu z daleka, koniec z Kampinosem bez amortyzacji, nie kupujemy żadnych ram,

nic nie składamy, sprzedawać sprzedawać, a płakać po cichu w poduszkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takiech co chorowali na mariana oj chorowali, ale mam nadzieję, że wyzdrowieli.

 

 

...Cię spieszę uspokoić ;)

 

Najlepsze że pierwsze zajawki ukazywały widła bez poprzeczki...

 

Marin-bikes-30th-anniversary-27-plus-pin

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...