Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 29.05.2026 uwzględniając wszystkie działy
-
17 punktów
-
15 punktów
-
13 punktów
-
9 punktów
-
8 punktów
-
7 punktów
-
7 punktów
-
5 punktów
-
4 punkty
-
4 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
@sznib Taki uśmiech w środku tygodnia? Chyba w plecaku są jakieś procenty. Się opiera.2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
Do rodziny 1040/1050 jest stabilna 31.29 . Wydali też nową betkę 31.301 punkt
-
Ok, ciąg dalszy. Plastikowe podkładki niestety długo na miejscu nie były. Lipny pomysł. Po niecałym 1,5 roku prawa klamka znowu zaczęła się pocić. Przypomniałem sobie że widziałem gdzieś na YT filmik ze sposobem, żeby wymienić zewnętrzną uszczelkę tłoczka na oringa. Poszukałem go, żeby mieć wymiary i zamówiłem oringi. Dziś dotarły. Wymontowałem tłoczek z klamki, Zdemontowałem zewnętrzną uszczelkę i w jej miejsce dałem oringa. Przed montażem posmarowałem obie uszczelki Sram Butterem. Na popychacz zamontowałem jeszcze prowizoryczne uszczelki zrobione z gumek od słuchawek, żeby chroniły tłoczek przed kurzem i syfem. Zamontowałem, odpowietrzyłem hebel, działa jak trza. Czy będzie szczelnie? Czas pokaże, dam znać.1 punkt
-
Nic z tym nie zrobisz. Projektant ramy najwyraźniej średnio się przyłożył do roboty. Ja w takiej sytuacji bym napisał do producenta i zobaczył co odpiszą. Jak Ci łańcuch spadł, to nie dziwne że jest podrapana. Natomiast sama odległość łańcucha od ramy jest conajmniej niepokojąca.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Nie wyrzuce, zżyłem się emocjonalnie z tym chinskim gównem skarpeta odpada bo jest nacik na sensory, paczka od fajek to faktyczynie może być dobry pomysł tyle jej koszt może przewyższac koszt licznika1 punkt
-
1 punkt
-
@smw44199 - no i nadal nie rozumiesz, więc dalsze tłumaczenie jest bez sensu. Co do liczby uczestników i zebranych pieniędzy - jakby ludzie nie zaczęli się po drodze rozjeżdżać, mając dość czekania, tylko zostali na finał imprezy w Skansenie Parku Śląskiego, to zapewne dokupiliby więcej cegiełek już na miejscu, bo nie każdy zdążył zrobić to przy starcie. Ale widocznie twoim zdaniem siła nabywcza kilkuletniego dziecka jest większa niż dorosłego. Że nie wspomnę o zwyczajnych mieszkańcach, którzy utknęli na skrzyżowaniach nie tylko w prywatnych samochodach, ale i komunikacji miejskiej. Bo autobusy też stały i czekały tak samo jak indywidualne blachosmrody, a nawet dłużej, ponieważ autem sobie zawrócisz i objedziesz, a zbiorkomem nie. A później jeden z drugim wejdą na lokalne wiadomości, przeczytają, że "to była impreza taka i taka, organizowana przez taką i taką instytucję" i na pewno będą zainteresowani wspieraniem ludzi, przez których pół miasta było przyblokowane. I tak, jeździłem w masach krytycznych czy zorganizowanych wycieczkach jeszcze w czasach, kiedy o takich wydarzeniach dowiadywało się od kolegi w sklepie rowerowym, a nie z fejsa czy insta. @Tyfon79 - o to to. Na zamkniętym terenie niech się ludzie bawią, jak chcą. Niech robią wyścigi przedszkolaków, seniorów, kogokolwiek tylko im się zamarzy, konkursy na najładniejszy rower, najładniejsza koszulkę, najładnieszego pieska w koszyczku na kierownicy. A było na to nadto miejsca i czasu na zakończenie. Bez zamykania jedynej drogi wyjazdowej z osiedla na pół godziny dla tych, których to wcale nie obchodzi, a także bez uprzykrzania życia tym, którzy chcieli wziąć udział w szczytnym celu, ale organizatorzy im to bardzo skutecznie obrzydzali.1 punkt
-
@Nela98 udaj się do dużego salonu rowerowego i przymierzaj kolejne rowery, jeszcze lepiej pożyczać ma próbę od znajomych. Fizjologi (i fizyki😉) nie oszukasz, potrzebujesz roweru na którym wygodnie siedzisz, a ręce tylko opierasz na kierownicy... Taki już może się okazać zbytnim obciążeniem twoich rąk/nadgarstków (żadne amortyzatory tu nie pomogą), ale to nie zamyka sprawy, bo ręce można wytrenować👍1 punkt
-
A widzisz. Ja przeciwnie. Więc zakładająca wątek musi przymierzyć się do propozycji - w sensie wyboru - trekking czy jednak nie ? Tylko tak dokona wyboru. Nie podzielam tych propozycji leżących dla jej wymagań. Cóż. Decyzja należy do niej spośród tutaj przedstawionych. Musi przymierzyć się do zakupu.1 punkt
-
https://www.cube.eu/pl-pl/cube-nulane-pro-grey-n-chrome/156201 https://www.liv-cycling.com/pl/rove-1-2025 Gorąco odradzam trekking w tym wieku i do takich celów...1 punkt
-
Z takim budżetem to coś lepszego można znaleźć. Zdecydowanie. Jeśli od polskich producentów to propozycje jak poniżej. W dolnej części budżetu -jeśli Romet- to np. taki: https://romet.pl/rower-trekkingowy-romet-gazela-7-cs-5659.html Żona posiada Gazela 6. To słabiej wyposazona wersja. Ale jest bardzo zadowolona z pozycji i komfortu jazdy. Jeździmy razem, więc ja obserwuję i faktycznie na to wygląda 😅 Warto poszukać pośród innych marek. Romet nie jest lekki, aczkolwiek wyposażenie kompletne też na to wpływa. Unibike: https://unibike.pl/rower/expedition-lds/ https://unibike.pl/rower/atlantis-lds/ Kross: https://kross.pl/trans-7-0-damski-czarny-rozowy-polysk-2 https://kross.pl/trans-7-1-bezowy-grafitowy-matowy1 punkt
-
"A w tych nowych nie czujesz takiego parcia na ręce, postawa jest bardziej wyprostowana (wiadomo, że nie prosta) ale po ludzku... Wygodniejsza." Prawie, a to robi różnicę. Też tak mi się wydawało. Jednak musiałem coś i tak zmienić, aby "prawie" tak było. Rzecz w tym, aby znaleźć ten Balans parcia na ręce i 4 litery.1 punkt
-
Zmień to g... na cokolwiek innego np Sigmy na kablu, albo prosta navi z ali. Jak już nie możesz sie z tym rozstać, wkładaj do paczki po fajkach 👍1 punkt
-
1 punkt
-
Wittkop Medicus, szerokość dobrana pod pozycję na rowerze. Jeśli gravel to wybór pomiędzy 4.0 (bardziej wyprostowana pozycja) lub 7.0 (jeśli bardziej pochylona) Co prawda 200 na raz nie robiłem, ale setki już tak. I to na obu. https://allegro.pl/produkt/siodelko-zelowe-trekking-wittkop-medicus-4-0-mtb-3521c597-b2cd-4e91-9a6b-2e136009ee14?offerId=16317833407 https://allegro.pl/produkt/siodelko-wittkop-medicus-twin-7-0-135-mm-1475ae64-99b4-4af8-a962-843aad941b18?offerId=171634063971 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Mam CC600 i generalnie największy ból tyłka to b. licha bateria oraz niedopracowany soft (z czasem pewnie będzie lepiej) oraz nieintuicyjna obsługa. Przy tej funkcjonalności wolę IGS BSC200 (tańszy, wyświetlacz mono, ale bateria starcza na kilka x dłużej, ma więcej przycisków przez co poruszanie się po nim łatwiejsze) i IMHO nadal lepsza aplikacja mobilna, bezproblemowo działające powiadomienia z tel,1 punkt
-
Eeee no nie tak się siedzi na rowerze z barankiem. Ręce na klamkomanetkach. Łokcie zgięte, takie 145 stopni i mniej, cała pozycja się obniży. Rozumiem, że po crossie może być ciężko ale trzeba. Możliwe, że wtedy trzeba będzie założyć stary mostek a może nawet dłuższy. Trzymaj pozycję tułowiem, nie rękami. Kierownica jest do kierowania nie opierania się o nią.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
