Skocz do zawartości

[Narzędzia] Klucz dynanometryczny


Rekomendowane odpowiedzi

Dla osób z zacięciem serwisowym mam pytanie w sumie i ja lubie sam przy swoich rowerach sobie robic serwisy. Jak uważacie odnosnie zakupu takiego klucza warto czy nie warto. W sumie nie wiem zawsze z jakim momentem dokrecam śruby w swoich rowerach. Mam obawy że kiedyś dzieki temu sobie zniszcze jakas śrubę. Chyba jedno z narzędzi które warto jednak posiadac w przydomowym warsztacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej sie obawiam o sztyce token w szosie za która dałem ponad 300 zł karbonowa tam nie mam pojecia jak to dokręcam. Własnie o to sie obawiam że przyjdzie taki dzień gdzie sobie za bardzo przykręce i potem kupowanie śruby lub ratowanie elemetu jak mostek który tez mało nie kosztował mnie. Nie jeżdze w rowerze na tanich komponentach bo takich nie uznaję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Thomass13 napisał:

Jak uważacie odnosnie zakupu takiego klucza warto czy nie warto.

Ja mam takie coś, https://www.giant-bicycles.com/pl/klucz-dynamometryczny-giant-torqkey-5nm, ogarniam mostek/sztycę a reszta na wyczucie

Cytat

Najbardziej sie obawiam o sztyce token w szosie za która dałem ponad 300 zł karbonowa tam nie mam pojecia jak to dokręcam.

Najlepsze jest to, że zapewne lżej niż powinieneś;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy, bo tani i z nawiązką wystarczający, do grzebania przy rowerze jest klucz wychylny. Np. taki: TOPEAK PREPSTATION Klucz serwisowy Dynamometryczny - T-TPS-SP07 - 10487017512 - Allegro.pl

Jak ktoś się bardzo upiera, żeby mieć przyzwoite narzędzie to żaden mighty czy inny chińczyk ale coś markowego, co ma chociaż protokół kalibracji z wpisanym nr seryjnym klucza. Da się kupić do 300zł proxxona mc15, do 400zł wybór jest nieco szerszy (ale same klucze mniej poręczne bo za duże).

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w warsztacie dwa modele: Topeak COMBOTORQ WRENCH & BIT SET i Mighty Torque Wrench Set 2-24. Korzystam z obu na przemiennie. Zacząłem używać właśnie przy okazji zakupu kabo-sztycy od majfiendów. Sztyca umarła, klucze nadal służą. Często okazuje się, że dokręcam dobrze, a obydwa klucze karzą dociągnąć. W zasadzie, to wszystkie newralgiczne śruby traktuję dynamometrycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie kupiłem klucz PRO, w DE był na promce, goły, za 49€.  Całkiem spoko cena. Bitów i nasadek nie potrzebuję bo mam.
Co do większych spraw, jak kasety, suport, CenterLock to używam klucza, który mam do kół samochodowych.
Ważne są zasady przechowywania, czyli po skończonej robocie ustawić najniższy możliwy moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też mały Proxxon j.w.

11 godzin temu, Mihau_ napisał:

Najlepsze jest to, że zapewne lżej niż powinieneś;P

Dokładnie tak jest w moim przypadku ale są ludzie z taką siłą w ręku i brakiem wyczucia, że klucz dynamometryczny im się przyda 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w pracy na codzien mam do czynienia , kręceniem kluczami. A w rowerze bywa tak że dokręcając imbusem potrafię się zapomnieć aż się wygnie klucz delikatnie i się zastanawiam czy nie przesadziłem z siłą. Jeszcze gwinty nie zepsulem ale obawa zawsze jest. Także w moim przypadku obowiązkowy zakup. Sam też jeśli coś się dzieje to sobie rozkręcam i skręcam sam. Nie chodzę po serwisach bo radzę sobie z większością problemów. Serwis amortyzatora, serwis hamulców hydraulicznych itp. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Thomass13 napisał:

Jak uważacie odnosnie zakupu takiego klucza warto czy nie warto.

mam taki 1/4 cala, ale w sumie używam go tylko do auta.

W rowerze skręcam na czucie ale mam prawie 40 lat praktyki

15 godzin temu, Thomass13 napisał:

500-600 do domowego uzytku odpada. 

chińczyk 0-25 Nm za 70 zł. Wystarcza.

Edytowane przez dovectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś coś kupował, to nie  kupuj takiego o dużym zakresie ustawianego momentu. Zobacz ile potrzebujesz do tych karbonów i taki kup z zapasem 2-3 Nm. Ja się połasiłem na taki niby uniwersalny ale to strasznie wielki grzmot, aż strach nim dokręcać jakieś małe śruby imbusowe 🤔

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sky87 też kupiłem JONNESWAY jako uzupełnienie dla Mighty. Mam wersję 1/2' 20-100Nm i używam wszędzie tam, gdzie potrzeba większego momentu. Klucz jest bardzo wygodny. Zastanawiam się nad pozbyciem się Mighty i zakupem czegoś od JONNESWAY. Ten 1/4'' 4,5 -30 Nm wydaje się fajny. Jest też taki do 2-10 Nm (model T27010N). Posiadanie 3 kluczy pewnie nie ma sensu wiec ten 4,5-30 może być dobrym pomysłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...