Skocz do zawartości

[4500] MTB - Zbyt duże wymagania?


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, dominickpiekacz napisał:

Scott, Specialized to firmy z Ameryki?

Akurat Scott jest Szwajcarski :-) I tak jak pisali koledzy to nie ma większego znaczenia skąd jest firma i gdzie robią dezajn, bo i tak prawie wszyscy produkują w Azji i to dobrze bo nie ma lepszego centrum kompetencyjnego jeśli chodzi o rowery niż właśnie Azja (Tajwan i Chiny).

Co do roweru to pomijając markę zwróć uwagę na koła, przy Twojej wadze jest moc i mówimy tutaj pewnie o 140kg wagi całego systemu kolarz plus rower (pisałeś o swojej wadze w innym wątku). Do tego potrzebujesz bardzo mocnych kół. Sporo kół ma ograniczenia do 125kg.

Ja na Twoim miejscu bym kupił cokolwiek w budżecie na mocnych kołach i jeździł. Po roku, dwóch jak zejdziesz z wagą, będziesz lepiej wiedział czego chcesz to można zainwestować w coś droższego.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym:

SWITCH AND RIDE: ONE BIKE, MANY RIDES

System SWITCH & RIDE jest prosty: Rama MTB kompatybilna z 3 rozmiarami kół.
1/ Dokupujesz drugą lub trzecią parę kół.
2/ Cieszysz się możliwością jazdy w każdym terenie!

A czy to w praktyce sensowne to inna sprawa. 

Teraz, luker7 napisał:

autor nie chce roweru z dec'a

Sprawa jest prosta, albo autor zadowoli się "mniej renomowanym" producentem i jest szansa, że otrzyma to czego oczekuje w kwestii osprzętu, albo będzie miał ładny znaczek i resztę taką se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega założyciel chodzi w wyższej wadze to niech zerknie w specyfikację wybranego roweru na hamulce - bo to bezpieczeństwo. Słabe albo najtańsze jakie teraz są nagminnie wsadzane do rowerów za 8kzł albo lepiej mogą nie podołać w boju ... a wymiana na takie już fest to 500-800zł ... do ceny nowego zakupionego roweru.

Podobnie z napędem. Taki najtańszy 1x12 to zjedzie się błyskawicznie. Rodzaj deptania siłowy czy kadencyjny ma tu duże znaczenie.

Dlatego też warto zerknąć jednak na używany sprzęt. Choćby ot tak, dla spokojności ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dominickpiekacz napisał:

Chyba zejdę z budżetem bo tańszy łatwiej kupić :huh:

To jest bardzo dobry pomysł zwłaszcza na te góry... Zresztą na 1 enduro było kiedyś jaranie się Marinem Bobcat Trail 3 na 2x8 więc w sumie czemu nie. To Ty decydujesz jak go wykorzystasz i czy się nie rozpadnie w połowie sezonu. 

Giant ma fabrykę w Holandii. Nawet nie wiem czy dla Treka z tej samej coś nie wyjeżdża. W gruncie rzeczy najmniej "Azjatycki" jest ten Deca no ale nie pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dominickpiekacz napisał:

Na pewno bym chciał odrzucić Rockridery bo nie przemawiają do mnie w żaden sposób. Byłem w Decathlonie i w porównaniu z rowerami bardziej znanych firm wyglądają jak zabawki

Oświeć nas dlaczego te rowery wyglądają, jak zabawki? :D

Akurat te rowery są na takich samych podzespołach, jak rowery innych marek, które wymieniałeś, a tak naprawdę najczęściej stoją na lepszym osprzęcie niz rowery "znanych" marek w podobnym zakresie cenowym. Shimano SLX w deca, to takie same SLX, jak w Trek'u, a SRAM NX, to ten sam NX, co w Scott. Amortyzator Recon, to ten sam Recon, co w Specialized.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości poza tematem czy ktoś z Was słyszał o jakiś koreańskich markach MTB/szosa i ramach do tych rowerów robionych w Korei?. Jak trzepią bardzo dobre auta i LNG z godnym podziwu rozmachem to ciekawe czy coś robią w temacie rowerowych ram? Przyznam, że nigdy się tym nie interesowałem w sensie szukania info na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...