Skocz do zawartości

marcusling

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  358
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez marcusling

 1. Jak najbardziej normalne. To czarny mat wiec posiada takie jakby zabrudzenia czy niedoskonałości. Jak ten model, który mam osobiście. Na moim prywatnym zdjęciu nie widać tego ale na filmie już tak. Mam to samo co na filmie.
 2. @beskidbike To jest wysoki kołnierz?: https://sprint-rowery.pl/endura-bluza-termoaktywna-bielizna-transrib-golf Jakby dodać z 7 cm to byłby.
 3. Za każdym razem, gdy polskie społeczeństwo po raz kolejny wykazuje się brakiem elementarnej wiedzy i ogólnym skretynieniem w połączeniu z utratą instynktu samozachowawczego, myślę, że już chyba bardziej zgłupieć nie można. I zawsze przekonuję się, że owszem – można, można… I że w każdej sytuacji konfliktowej Polacy niezawodnie stają po niewłaściwej stronie, po stronie zła, jak zdalnie sterowane kukiełki. To chyba nie tylko głupota, to także łajdactwo, o które kiedyś Polaków nie podejrzewałem. Pamiętamy, jak bandyci z NATO rozwalali Jugosławię i – aby dodać zniewagi do okaleczeń – oskarżali Serbów o jakieś „czystki etniczne”, choć było dokładnie odwrotnie. Jakie stanowisko zajęło polactwo? Czy ktokolwiek powiedział bodaj „przepraszam”, gdy wreszcie uniewinniono Miloševicia? Jakie stanowisko zajęło w sprawie Kosowa, przemocą oderwanego od Serbii regionu, gdzie rodziła się serbska narodowość? Nie chodzi mi o stanowisko rządu, niewiele z polskością mającego wspólnego, ale co myśleli zwykli ludzie? Ktoś protestował? Czy ktokolwiek podał w wątpliwość narrację amerykańskich bandytów w kwestii Iraku i osławionej broni masowej zagłady, której wprawdzie nigdzie nie znaleziono, ale której poszukiwania dały pretekst do zrujnowania kraju? Czy ktoś bronił Libii? Przechodząc w inne regiony tematyczne: jak Polacy zareagowali na pseudo pandemię, kretyńskie restrykcje, brutalne prześladowania zdrowych ludzi przez polskojęzyczne gestapo? Owszem, może jakieś 5-10% zrozumiało, o co chodzi. A reszta? Zachowała się jak tępe bydło. Co gorsza, wylazło z nich plugawe donosicielstwo. Myślałem, że covidiotyzm to już dno, że już niżej zejść się nie da. Ale sprawa „wojny "miedzy Rosją a Ukrainą wyprowadziła mnie z błędu. Podobnych bredni nie słyszałem od dawna: a to o „odwiecznych ziemiach Ukrainy” (która jako państw istnieje dopiero od niedawna), a to o bombardowaniu cywilów, domów mieszkalnych itp. przez „ruskich”… Sfingowane zdjęcia i filmy… wywiady z jakimiś podstawionymi osobnikami… obrazki zapłakanych dzieci (zawsze wzruszające)… a polactwo we wszystko wierzy. Propaganda głosi nieustanne sukcesy armii ukraińskiej. Rosjanie ponoszą straty i stale się wycofują. Niedługo chyba oprą się o Ural? Wklejają sobie miniaturki ukraińskiej flagi na profilach w mediach społecznościowych. Ale nic ich nie obchodzi los mieszkańców Doniecka i Ługańska, którzy od 7 lat są ostrzeliwani i bombardowani przez banderowców. Tamtejsze dzieci nie płaczą, a w każdym bądź razie ich płacz nie dociera do uszu polskich wrażliwców. Nie ma żadnej „wojny” między Rosją a Ukrainą. Jest akcja likwidacji banderyzmu, która powinna leżeć w interesie Polaków, o ile nie chcemy jutro obudzić się w ukraińskim Przemyślu czy Lublinie. Ale na próżno wymagać zrozumienia tego prostego faktu od polactwa.
 4. Dobra - my mamy mandat za brak maseczki w sklepie - a tysiące emigrantów są wpuszczani bez żadnego ale, nie wiadomo dokładnie kto co i jak bo tego nie można dokładnie zweryfikować przy takiej masie i takim pośpiechu. Co oni tam naprawdę dostają na koszt polskiego podatnika - żywność, pomoc medyczną czy jakieś zakwaterowanie - nie wiem. Ale my możemy dostać co najwyżej mandat. Zawsze i wszędzie.
 5. 1. Właśnie nie atakuje obiektów cywilnych - gdyby chciała to elektrownie, wodociągi, telefony - już by w Kijowie nie działały. A wszystko działa. Robią to delikatnie i dlatego tak długo idzie. 2. Wjazd z buta robiły USA wiele razy - zawsze walka o demokracje i interwencja pokojowa. Putin nie miał innego wyjścia. Może. 3. Rosjanom w Doniecku od 2014 było bardzo źle. Innym mieszkającym np. w Odessie - zupełnie normalnie. Ale teraz może się to diametralnie zmienić. I tu jest problem. Na siłę nikt nikogo nie trzyma - ale są rodziny mieszane, inwestycje, nieruchomości itp - nie zostawisz sobie tego od tak i wyjedziesz.
 6. Zwróćcie uwagę na kilka rzeczy jak: - gdyby Rosja finansowała polityków meksykańskich a rząd Meksyku puszczał nieładne bąki w stronę USA to byłaby tam taka misja pokojowa, że nie został by kamień na kamieniu np. taka misja pokojowa jaka była w Serbii / Belgrad gdzie Nato bombardowało obiekty cywilne miedzy innymi bombami z użyciem uranu - super misja pokojowa - nowotwory i skażenie na wiele dziesiątków lat. - Na Ukrainie mieszka około 10 mln Rosjan, mieszane małżeństwa itd - jak jest ich teraz sytuacja na Ukrainie - wystarczy odpowiednia propaganda banderowska i mamy taki Wołyń 2 ( oby nie ). - od 2014 w zagłębiu donieckim trwały ustawiczne walki, bombardowania, ginęli ludzie itd - armia ukraińska zaopatrywana w sprzęt przez USA używała sobie do woli - ponieważ pracuje na statkach to z wieloma Ukraińcami rozmawiałem niejako przy okazji - i to od nich usłyszałem jest zatrważające - zachodnia Ukraina to jeden wielki banderyzm, politycy ukraińscy to wyjątkowo podła banda czasem zwykłych kryminalistów ( dosłownie z taką przeszłością ) mających w głębokim poważaniu zwykłych Ukraińców. Wielu z moich rozmówców wręcz popierało Putina i cicho marzyło o tym aby zlikwidował ten cały Ukraiński rząd wraz z tamtejszymi oligarchami - to mówili mi sami Ukraińcy. - obecnie jak przez ostatnie dwa lata - covid i szczepienia - tak teraz jest tylko pomoc dla Ukrainy - jak leci bez głębszych przemyśleń i nawet nie można się zająknąć, że to nie jest wcale czarno-białe. Biały polski orzeł pomalowany na żółto na niebieskim tle, gadanie, ze mamy takie same korzenie kulturowe jak bracia Ukraińcy i ta cała propagandowa obrzydliwa symbolika w mediach - to chore - kilka milionów Ukraińców w Polsce to będzie jeden wielki problem w ciągu niedługiego czasu, partia polityczna, domaganie się swoich praw i inne takie, wystarczy ich należycie politycznie pobudzić - a specjaliści od pobudzania są w wystarczającej ilości i może być nieciekawie. - na koniec moja refleksja osobista - co nie ma nic wspólnego z polityką i z tą wojną - na może stu spotkanych Rosjan i stu Ukraińców z którymi pracowałem przez kilka miesięcy na przestrzeni kilkunastu lat , rozmawiałem, spędzałem wolny czas - nigdy ale przenigdy nie mógłbym czegokolwiek zarzucić Rosjanom - właściwie w pracy mógłbym mieć Rosjan cały czas - ludzie zawsze pomocni, szczerzy, serdeczni do bólu - z Ukraińcami bywało różnie - raz dobrze a raz źle.
 7. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie - czyli jakie? Od tego się zaczyna. Jak ktokolwiek uważa je za atrakcyjne to wyśle cv. Chcecie aby wysłali wszyscy a potem co?
 8. Może poproś o to w Shimano Polska? A może "gdzieś" już takie zdjęcie w sieci jest.
 9. @wojtt80 A tarcze, klocki, zestaw do zalania/odpowietrzania ( jeśli inny niż shimano ) i jakieś inne duperele jakby co - do Magury dostaniesz bez problemu?
 10. Nie. XTR 9100 nie mają servo. Ale do czego to potrzebne jak hamują dobrze. Poza tym chyba tylko xt mają servo.
 11. A ja jestem super zadowolony z jakości tych napisów bo jak kupiłem od dtswiss koła xrc 1501 to na tych piastach były białe napisy. Wystarczył paznokieć i po farbie. Są całe czarne i śladu nie widać po białej farbie. Tak wiec zależy kto co lubi. W każdym razie zgadzam się, że malowanie farbą ( bo u mnie była biała farba 240 itd ), która złazi ot tak sobie od dotknięcia jest super niepoważne. Klient, który chce mieć cały czas te napisy musi wówczas kupować jakieś naklejki za niemałe pieniądze itd. I tak w kółko macieju.
 12. To tak jest w Levelach ultimate.. W xtrach 9100 bardziej zero jedynkowo. Poza tym każdy lubi coś innego.
 13. @toboA dlaczego chciałbyś abym zrobił zdjęcia wnętrza zacisku? Piszesz, że xtr 9100 są słabe ale ich nie miałeś w zasadzie? Ja mogę napisać, że hamują bardzo dobrze. Używam zwykłych klocków żywicznych a nie metalicznych. I pytanie - jakie są dobre hamulce? niezniszczalne jeśli chodzi o trwałość i super mocne. Co to znaczy mocne w ogóle? Bo jak zablokujemy tylne koło - a moimi xtrami można to bardzo łatwo zrobić to to już nie jest hamowanie tylko ścieranie opony. W rowerze nie ma ABSu.
 14. @kazafaza To co prezentujesz na zdjęciu ma kaptur. To co ja chcę ma mieć zamek bez kaptura bo czasem w pomieszczeniu trzeba się rozluźnić pod szyją i nie ma potrzeby być cały czas grzanym w szyje. To co ja pokazałem można sobie również nosić na co dzień pod normalną zimową kurtkę nie tylko rowerze czy przy bieganiu itp. Turtleneck................... to raczej będzie coś golfowatego a to nie jest na rower czy ogólnie do pocenia się itp. He, he gdybym chciał kupić taką bluzę z ogrzewaniem atomowym w szyje to rozumiem, ze jest nie do dostania. Natomiast to, że chcę zwykłą praktyczną bluzę do pocenia się ze szczelną szyją z zamkiem i jest nie do dostania bo teraz takie bluzy mają wszystkie krótki kołnierz! - dlaczego? to rzecz po prostu niepojęta.
 15. A gryzigarnek to kto to jest?
 16. Na zdjęciu moja jedyna bluza z długimi rękawami i wysokim kołnierzem z zamkiem. Kołnierz jest naprawdę wysoki, można go zawinąć na dwa razy lub nawet naciągnąć na usta. Stosuje pod windstoppera czy kurtkę rowerowa. Firma Progress z Czech tego już nie produkuje. Kupiłem z 10 lat temu. Do tej pory służy, dobra jakościowo, elastyczna, ciasno przylega do ciała a przede wszystkim do całej szyi. Lubię jak mi jest ciepło w gardło, szyję - jak zwał tak zwał. Niestety większość producentów takich bluz pod coś lub po prostu kurtek rowerowych czy do biegania robi kołnierze o długości maks 5 cm. Efekt jest taki, że jak wieje zimą czy jesienią to jest mi po prostu zimno w tą część ciała. Wiatr na......... la. Kupna jakiś dziwnych kominów czy tym podobnych rzeczy chciałbym za wszelką cenę uniknąć. Jak ktoś coś kojarzy gdzie coś takiego można kupić lub coś podobnego ma itd to proszę o podpowiedź. Niestety w moim odczuciu producenci mają jakiś defekt mózgu bo nie pomyślą o tak prostej rzeczy jak wysoki dobrze przylegający kołnierz z zamkiem chroniący przed chłodem i wiatrem całą szyję i gardło. Przypomina mi to producentów aut oferujących lusterka foto chromatyczne boczne tylko w bardzo drogich segmentach. Posiadacze kompaktów za 100 tys i powyżej mają mieć oślepiane oczy nocą jak za nimi coś jedzie i spojrzą w boczne lusterko. Nie i koniec mimo, że technologia została wprowadzona na rynek pod koniec lat 80tych a realnie taka opcja bocznych foto chromatycznych kosztuje około 1000 zł. Niemniej dzięki za podpowiedź jak coś kojarzycie lub kupiliście ostatnio.
 17. Ale jak masz slx, xt i xtr we wzorowej kondycji to czy różnią się siłą hamowania? Tak samo nie. Po prostu - waga, trochę karbonu na klamkach itp i większa cena - takie to są różnice.
 18. Rozważ jeszcze Level Ultimate. Dla szybkiego porównania: - skuteczność hamowania taka sama obydwu ale XTR hamuje gwałtowniej niż Level. Przekładając to na język ludzki, jeśli do zablokowania tylnego koła w XTR potrzeba siły X to do tego samego w Levelach potrzeba siły 2X. Czyli inne operowanie klamką. W XTR delikatniejsze w Levelach większy nacisk. Ja to tak odczuwam bo mogę w każdej chwile porównać mając te i te - cena, wygląd, serwis - to już zależy od użytkownika, co kto lubi, co jak komu wychodzi, na co kogoś stać i ile chce wydać
 19. Zrobię i wrzucę jutro.
 20. Kup zatem XTR. Nic więcej już nie można. A i tak będziesz zadowolony.
 21. Przepraszam, zdaje się, że pomyliłem Cię z innym użytkownikiem odnośnie Scotta. A jaki chcesz mieć osprzęt?. Jak XT to może lepiej również takie hamulce kupić. Bo przecież XTR nie będzie hamował dwa razy lepiej niż XT. Może być odwrotnie. A jednak cena XTR jest dwa razy większa.
 22. Ja mam te XTR M9100 ale nie mogę porównać do XT, które wymieniłeś. W sumie nic szczególnego nie mogę nawet powiedzieć o tych XTR. Hamują - hamują. Ciężko będzie znaleźć osobę, która mniej więcej w tym samym okresie czasu miała możliwość jazdy podobnym lub tym samym rowerem na wszystkich wymienionych hamulcach. Wówczas mogłaby coś sensownego powiedzieć. Bo teorie każdy zna. Cztery mocniej niż dwa. XTR dwa razy drożej niż XT czy jakoś podobnie bo nawet nie sprawdzałem. Ile ważysz? Chcesz kupić do tego Scotta fulla na przyszłość czy do obecnego roweru?
 23. @zekker W moim mieście jak pisałem jazda na elektryku za darmo a jak nawet jest opłata to bez kaucji. Branie elektryka na dzień jazdy i kaucja w postaci gotówki przykładowo to nie dla mnie. Jak sobie spojrzysz na ich stronę mają tylko jednego elektryka do jazdy testowej czyli tyle co nic. Załóżmy, że chcę kupić w ogóle elektryka jako elektryka i nigdy nie jeździłem na żadnym elektryku. Chcę zacząć od jazdy jednodniowej aby zobaczyć czy w ogóle elektryk mi odpowiada czy nie a nie chcę kupować tego modelu, który u nich jest. Ale inny model innej firmy jeżeli już. A innego nie ma do testów. Ja wziąłem elektryka na jeden dzień Speca aby w ogóle zobaczyć i mieć pojęcie jak to jeździ pierwszy raz w życiu nie planując zakupu. Tak jakbym odwiedził salon samochodowy i chciał zobaczyć jak się jeździ elektrykiem bo nigdy nie jeździłem. Owszem zapłacę stawkę za jeden dzień jazdy takim autem i nie przekroczę dziennego przebiegu ale kaucji w wysokości 50% auta nie dam ot tak sobie.
 24. Pisanie dla samego pisania jak to np robił @wkgkiedyś dzień w dzień jakby był uzależniony od narkotyków nie ma sensu i zakrawa o jakąś chorobę. Ale jak pojawi się coś ciekawego co Cię zainteresuje itd przecież możesz napisać itd. Po co od razu oznajmiać, że to koniec. To dla mnie brzmi jak rozwód z żona czy coś podobnego.
 25. A taki sklep rowerowy Treka w Częstochowie. Jak na to patrzę to nie wyobrażam sobie jak takie coś może się utrzymać i wyjść na swoje biorąc pod uwagę poniesione koszty. Opłaty związane z rowerami do testów są absurdalne: od 70 zl na dobę przy jakimś najtańszym sztruclu Trekowskim do 300 zł ale uwaga za każdym razem kaucja 50% wartości roweru. Przy elektryku dajmy na to kaucja to 20 tys zł. Już widzę kolejki chętnych na takie testowanie. Przy Specialised w Szczecinie nikt ode mnie nie chciał jakiejkolwiek opłaty za dobę zarówno przy fullu xc jak i elektryku. Co sklep to obyczaj. Powodzenia.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...