Skocz do zawartości

Galvatron

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  2 029
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

Dodatkowe informacje

 • Imię
  Kuba
 • Skąd
  Katowice

Ostatnie wizyty

1 908 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika Galvatron

Weteran

Weteran (12/13)

 • Automat Rzadka
 • Collaborator
 • Pierwszy post
 • Reaktywny
 • Conversation Starter

Ostatnio zdobyte

308

Reputacja

 1. Obydwa Ghosty są wyposażone sensownie, ale do jazdy po scieżkach rowerowych się nie nadają, bo są ciężkie i mają szerokie, terenowe opony na grubym bieżniku. Trochę pojeździsz tym sprzętem po asfalcie, a potem stwierdzisz, że to zdecydowanie nie to i będziesz go sprzedawał.
 2. Riota sobie odpuść, bo w Polsce trudno Ci siędzie znaleźć serwis, który robi amortyzatory Formula. Polygon ma Recona Silver, którego powłoka górnych goleni jest bardzi słaba, przez co łatwo ją uszkodzić. Nie ma bezpieczniejszego roweru do agresywnej jazdy niż właściwie dobrany rower górski. Niektóre endurówki mają kąt główki ramy 63,5-62,5* i rozstaw kół powyżej 1300 mm - poziom najbardziej wyżyłowanych zjazdówek. Taki sprzet zapewnia duży margines bezpieczeństwa nawet na wymagających trasach. Niebezpiecznie robi się, kiedy rower nie jest właściwie dobrany do terenu (np. ścigacz XC na trasach enduro/DH), gdy nie masz odpowiednich umiejętności, by bezpiecznie pokonać przejechać daną trasę albo nawet kiedy zwyczajnie źle dobrałeś opony i/lub ciśnienie (w trudnym terenie chcesz agreasywny bieżnik + możliwie niskie ciśnienie).
 3. Ten z trzeciego wyglada na powietrzny. Twardość sprężyny metalowaej mierzy się w funtach (LBS). Im mniej LBS, tym bardziej miękka sprężyna. Twardość sprężyny dobiera się do wagi, skoku tłoka amortyzatora i skoku zawieszenia.
 4. Blackbird to czołg do grawitacji, który dużo wytrzyma. Wystarczy tylko dokupić sztycę opuszczaną. Z kolei AM 100 S to rower do turystyki górskiej, którego rama może nie wytrzymać ostrzejszego katowania. Z tych dwóch rowerów Dartmoor jest zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem ze względu na wytrzymałośc ramy,
 5. To dobrze, niemniej Rhythm ma gorszej jakości anodę niż Performance, więc ryzyko jego uszkodzenia jest większe.
 6. Nie znajdziesz żadnego sensownego amortyzatora w takim rozmiarze. To, co znalazłeś, to takie samo badziewie.
 7. Z tych sztywniaków tylko Bonero jest godny uwagi. Cragger 6.0 ma bardzo kiepskiej jakości przerzutkę (SX), którą może być trudno wyregulować, a powłoka górnych goleni w Reconie i Rythmie jest dość niskiej jakości, przez co może być łatwo ją uszkodzić.
 8. Przerzutka SX jest bardzo słaba, przez co możesz mieć problemy z jej poprawnym wyregulowaniem. Celuj w co najmniej NX lub Deore.
 9. Przerzutka SX w Spectralu AL 5 jest dość kiepskiej jakości, przez co może byc trudno zmuniś ją do poprawnej pracy. Jesli powłoka górnych goleni 35 Silver jest taka sama, jak w Reconie Silver, to jest dość delikatna i łatwa do zarysowania.
 10. Ten Ghost byłby niezły, tylko trzebaby zmienić tłumik w widelcu z Motion Constrol na Chargera 2.1: https://piwnicarowerowa.pl/damper-upgrade-kit-charger2-1-rc-2-crown-high-sp,3,43201,30977 Oczywiście przed zakupem trzeba się upewnić, że ten Charger na pewno jest kompatybilny z Yarim w werssji 27,5".
 11. Tu masz bardzo ciekawą alternatywę - aluminiowa rama, Fox 32 Factory i pełna gruupa XT za 7000 zł: https://nrowery.pl/mtb-29/139-cayon-xt-performante-fox.html
 12. Różnica w wadze między 36 i 38 to jakieś 250 g. Różnicę w sztywności między goleniami 36 i 38 mm poczujesz tym bardziej, im więcej ważysz i oraz im bardziej agresywnie jeździsz.
 13. Trudno będzie znaleźć lapszy widelec z prostą sterówką oraz mocowaniem pod oś 100x9 mm.
 14. Ten rower zapewni Ci w miarę wyprostowaną pozycję: https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-all-mountain-rockrder-am-100-hardtail/_/R-p-331946 Na przełożeniu 30x51 powinieneś spokojnie wszystko podjechać. Wagowo jest OK - 13,5 kg. Amortyzator jest trochę słaby, ale przynajmniej powietrzny, więc będziesz mógł łatwo ustawić go pod siebie, zmieniając ciśnienie w komorze powietrznej. W przyszłości możesz go zmienić na Yariego liub Revelationa.
 15. Na szutrach i asfaltach najlepiej sprawdzi się cross lub fitness, nie MTB.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...