Skocz do zawartości

Galvatron

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1 923
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

Dodatkowe informacje

 • Imię
  Kuba
 • Skąd
  Katowice

Ostatnie wizyty

1 593 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika Galvatron

Mentor

Mentor (11/13)

 • Automat Rzadka
 • Collaborator
 • Pierwszy post
 • Reaktywny
 • Conversation Starter

Ostatnio zdobyte

286

Reputacja

 1. Nie, bo niektóre amortyzatory opuszczają fabrykę suche lub słabo nasmarowane, co może spowodować uszkodzenie sprzętu i konieczność skorzystania z gwarancji. Zamiast tracić czas na reklamowanie zatartego widelca, lepiej po prostu prawidłowo go nasmarować i cieszyć się jazdą.
 2. Jesli skrócisz skok widelca w Hornecie/Primalu do 120 mm, to suport pójdzie mocno w dół i będziesz ciągle uderzał pedałami/palcami o wystające elementy podłoża (korzenie, kamienie, małe pniaki). W sprajnym wypadku może to się nawet skończyć połamaniem palców stopy. Zdecydowanie szukaj dedykowanej ramy. Za 600-800 zł kupisz aluminiową ramę Accent Peak.
 3. Najlepiej skontaktuj się z polskim dystrybutorem Foxa: https://gregorio.pl/kontakt/
 4. Spręzynę powietrzną o wiele latwiej jest ustawić pod swoje preferencje. W wypadku metalowej, jeśli zakres regulacji pokrętłem naprężenia wstępnego okaże się niewystarczajacyi, to trzeba ją będzie wymienić. Jesli chodzi o widelce powietrzne, Raidon to rozsądne minimum, bo XCR jest sprzętem z pogranicza atrapy.
 5. Jeśli nie zamierzasz jeździć wyłącznie w parkach rowerowych, to kup wersję z normalnym napędem i sztycą opuszczaną, żeby nie było problemu z dojeżdżaniem na miejscówki i wjeżdżaniem z powrotem na górę.
 6. Skoro spod uszczelek już się wydostaje rdza, to znaczy, że widelec jest kompletnie zajechany i nawet serwis może wiele nie dać. Cyba najlepiej byłoby go wymienić na sztywny widelec, żeby odchudzić rower.
 7. Prawdopodobnie szukją pretekstu do odrzucenia roszczenia. Skontaktuj się bespośrednio z producentem lub dystrybutorem, a jeśli nie pomoże, to z rzecznikiem konsumentów.
 8. To nie jest pokrętło, tylko śruba: https://www.sram.com/globalassets/document-hierarchy/service-manuals/rockshox/front-suspension/2011-boxxer-r2c2-technical-manual.pdf
 9. Zależnie od tego, jak wyboiste są te drogi, może wystarczyć rower crossowy (nie mylić z cross-country - XC) lub nawet jakiś fitness. Ścigacz XC to sprzęt typowo na korzenie i kamienie. Na asfaltach jego masa, terenowe opony będą głównie przeszkadzać. Napisz coś więcej na temat tego, gdzie w zasadzie zamierzasz jeździc.
 10. Prawdopodobnie blokada jest tylko na obwodzie wolnej kompresji, co daje efekt sztywnosci widelca podczas pedałowania, natomiast przy gwałtownych ugięciach olej idzie przez otwarty obwód szybkiej kompresji, co z kolei zapobiega uszkodzeniu tłumika.
 11. Pike to zdecydowanie lepszy widelec. Gold to tak naprawdę Recon z grubszymi goleniami. Zwiększenie skoku z przodu poprawi zachowanie roweru na zjazdach, ale pogorszy na podjazdach, bo podniesiesz przód i wyplaszczysz kąty o jakieś 0,5* na każde dodatkowe 10 mm skoku. Innymi słowy, zwiększając skok widelca 20 mm, zmniejszysz kąt głowki ramy i rury podsiodłowej o 1*.
 12. Zwiększenie skoku tyłu może powodować kolizję elementów wahacza z głownym trójkątem przy pełnym ugięciu zawieszenia. Oczywiście po takiej modyfikacji tracisz gwarancję. Lepiej by było kupić rower, który fabrycznie ma większy skok.
 13. Uszkodzony kartridż. Po spuszczeniu powietrza górne golenie nie powinny wystawać na węcej niż ok. 10-15 mm.
 14. W obydwu goleniach są sprężyny, a te pokrętła regulują ich twardość: Kręcisz w prawo - amortyzator robi się twardszy. Kręcisz w lewo - amortyzator robi się bardziej miękki. Na początek możesz spróbowaćj ustawić twardość widelca tak, żeby pod Twoją wagą uginał się o 20 mm - ugiecie wstęne (SAG) 20%.
 15. Dirt to sprzęt na przygotowane miejscówki - o raczej gładniej nawierzchni - miasto i pumptracki. Nie za bardzo nadaje się do jazdy w terenie, za to świetnie sprawdza się przy robieniu trików. Jeśli z kolei chcesz jeździć po korzeniach i kamieniach, to celuj w enduro. Tracisz BMX-ową geometrię, ale w zamian zyskujesz stabilność podczas szybkiej jazdy w trudnym terenie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...