Skocz do zawartości

[4500] MTB - Zbyt duże wymagania?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam roweru MTB z rozmiarem ramy 19 oraz kołami 29. Trasy asfaltowe, leśne i górskie z naciskiem na leśne i górskie. Budżet nieprzekraczalny to 4500 PLN i im niżej tym lepiej. Czytałem trochę o rowerach i fajnie gdyby w rowerze był amortyzator powietrzny, sztywne osie i suport nie w kwadrat tylko ten z zewnętrznym łożyskiem (nie pamiętam jak się nazywa). Czy w tej cenie wymagam za dużo? A może jednak znajdzie się coś ciekawego? Na pewno bym chciał odrzucić Rockridery bo nie przemawiają do mnie w żaden sposób. Byłem w Decathlonie i w porównaniu z rowerami bardziej znanych firm wyglądają jak zabawki :D Ale to tylko moje odczucie. 

Bardzo proszę o wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić mój rower Marin Nail Trail 6. Dobrze sprawdza się przy jeździe w okolicznych lasach a w górach daje dużo frajdy. Mocno uniwersalna konstrukcja ze wszystkimi nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w mtb: boost, taper i fajna geometria.

 

https://www.olx.pl/oferta/marin-nail-trail-6-rozmiar-l-CID767-IDHVdgp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qcu napisał:

Mogę Ci polecić mój rower Marin Nail Trail 6. Dobrze sprawdza się przy jeździe w okolicznych lasach a w górach daje dużo frajdy. Mocno uniwersalna konstrukcja ze wszystkimi nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w mtb: boost, taper i fajna geometria.

 

https://www.olx.pl/oferta/marin-nail-trail-6-rozmiar-l-CID767-IDHVdgp.html

No tak, zapomniałem napisać, że w grę wchodzi tylko nowy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten marin to 27,5" a autor chciał 29"

też szukam dla szwagra roweru z podobnymi założeniami i w podobnej kwocie i... jest niesamowicie ciężko. Raz że ceny poszły straszliwie w górę do tego co jest założone do roweru to dostępność jest nikła. Złe czasy na kupowanie rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dominickpiekacz napisał:

A coś z marek bardziej dostępnych typu Trek, Giant, Cube, Scott, Orbea?

Nie ten budżet jak na tych producentów. No może Cube i Giant z grubsza. Ogólnie w tym budżecie, to nawet rok czy dwa lata temu byłoby na styk z Twoimi wymaganiami.

Ja rok temu, dużym rabatem kupiłem Kross Dust 1.0 który spełnia wymagania, ale wątpię żebyś teraz go dorwał w takiej cenie, nawet gdyby był dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida? Jeden z największych na świecie producentów rowerów. A tak poza tym gros ram powstaje właśnie na Tajwanie i okolicach :) W tym te "bardzo-prestiżowo-markowe".

Oj, widzę parcie na ładne znaczki na ramie :D Tylko budżet nie ten przy tych oczekiwaniach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominickpiekacz napisał:

Ale czy ta firma jest dobra? Szczerze to nie wiem czy przekonuje mnie coś co jest produkcji Tajwańskiej.

No to musisz zbierać na Santa Cruz, Orange lub coś podobnego.

Nawet drogie modele czołowych producentów, te karbonowe są lepione gdzieś w Azji.

Niestety mam wrażenie takie jak kolega powyżej. Napis ważniejszy niż cała reszta. A ja objeżdzałem napinaczy mając Accent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominickpiekacz napisał:

Ale czy ta firma jest dobra? Szczerze to nie wiem czy przekonuje mnie coś co jest produkcji Tajwańskiej.

Jak wyzej +

Tajwan, technologicznie jest lata świetlne przed wszystkimi krajami Europy. PKB PPP mają wyższe niż Niemcy.

Sprawdź sobie co produkuje takie TSMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominickpiekacz napisał:

Ale czy ta firma jest dobra?

 

Robi działajace rowery...
Jak byś spytał skoda jest dobra.   Jak  chcesz super luksus za kupę kasy kupisz  audi...  Ale jak nie masz sakiewki za grubej a potrzebujesz coś co jeździ kupisz rozsądnie skodę. Czy będzie gorsza?  Nie choćby dla tego ze gro części będzie tych samych. A czy plastik szybciej zacznie skrzypieć? Pewnie tak....   Choć z drugiej strony ja masz audi dłużej dbasz o nie, bo bardziej boli każda ryska. A jak kupujesz skodę to szybciej zaczynasz używać bezrefleksyjnie t  i szybciej ulega degradacji.
Pękające ramy trafiały sie każdemu Producentowi, Ale rama to dla tak wielkiego producenta jak merida naprawdę nie jest wielkie wyzwanie. Na 99% będzie to rower poprawny. 

A jak nie przemawia do ciebie szpej z Tajwanu to jaki osprzęt chcesz mieć? Boje sie ze możesz mieć drobny problem, bo większość masz produkcji wschodniej... Co gorsza, schimano wywodzi się z Japonii i jak powstawało nie było wyznacznikiem jakości :D
Już chyba czas sie obudzić i powiedzieć sobie wprost, że my tu w europie w porównaniu do wschodu naprawdę jesteśmy w średniowieczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie co to za przekonanie, że jak coś jest z Azji to jest gorsze. Z jakiegoś powodu ludzie wciąż myślą, że Azjata lepi coś w stodole z rurek ze złomu.

Skoro oni są tacy słabi, to gdzie wielcy producenci ram z Europy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, których zabolało, że napisałem, że Tajwańskie do mnie nie przemawia i że większość topowych marek jest z Azji, to podobno Trek, Scott, Specialized to firmy z Ameryki? Kellys podobno jest Słowacki? Orbea z Hiszpanii? 

I nie chodzi mi o to jaki będę miał napis, bo mogę go nie mieć w ogóle. Napisałem jakie mam wymagania co do roweru. Zapytałem po prostu czy Merida z racji, że jest z Tajwanu będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominickpiekacz napisał:

Do wszystkich, których zabolało, że napisałem, że Tajwańskie do mnie nie przemawia i że większość topowych marek jest z Azji, to podobno Trek, Scott, Specialized to firmy z Ameryki?

Raczej chodzi o to że m.in Tajwan spawa większość ram dla czołowych producentów i nie tylko. Gdzie siedzibę ma firma, a gdzie spawana jest rama, to dwie różne sprawy;)

Wspomniany Marin Nail Trail 6, mógłby być dobrym wyborem. Mocny sprzęt, z akceptowalnym osprzętem na początek, warunki gwarancji też dobre. Tylko znajdź teraz nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...