Skocz do zawartości

[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?


Rekomendowane odpowiedzi

Gdy mnie nie ma to zwykle dzwonię do kuriera, żeby zostawił paczkę na klatce przy drzwiach, jak dotąd problemu nie było. Dziwne że paczka w waszym przypadku zawsze wracała do nadawcy... czy to nie jest tak, że powinna wrócić na pocztę/do jakiegoś punktu Inpostu do odebrania osobiście?

Przekierowania na paczkomaty na pewno nie będzie jeśli paczka się nie zmieści w paczkomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu natknąłem się na ekipę remontową tym razem w Trupim w Krakowie i znowu mądre głowy wykopały dół głęboki na prawie pół metra i szerokości nawet mniejszej w celu usypania umiłowanej przeszkody. Kończy mi się cierpliwość i chyba zacznę to likwidować bo sama idea szczytna ale panowie nie wiem czy są tak tępi czy coś innego i nie zdają sobie sprawy, że to też czyjś dom. Pomijam kwestie spaceru na grzyby i wpadnięcia do takiego czegoś. Więc jak zobaczycie za chwilę, że ktoś wam te dropy i inne bajery demoluje a raczej zasypuje te dziury to będę to ja. Kwestia, że to prywatny las oczywiście też znaczenia tu nie ma. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 07:34, sznib napisał:

gniew rowerzysty wzbiera

A mnie wkurza, że nie można dodawać oryginalnych zdjęć w lepszej jakości, forum rowerowe ograniczona pojemność i jakość do wrzucania zdjęć, to niech sobie trzymają te ograniczenia, bida straszna w grawitacji rowerowej na forum rowerowym i ogólnie w tym temacie ... odjeżdżam ;)   

@sznib Krzysiu ... Skasuj bazgroły, wyczyść zdjęcia, spal na stosie profil ...

 

 

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipy - po lewej i w tle masz przykład jak lipa powinna wyglądać. A swoją drogą i wierzby nie powinno się w ten sposób okaleczać - bo owszem jest bardziej wytrzymała i odbije ale podstawowe pytanie po co?
A tutaj to standardowy sposób na pozbycie się drzewa - dokonuje się kilka razy takiego cięcia "pielęgnacyjnego", drzewo usycha i można ze zdziwieniem "oj co się stało" wyciąć je w spokoju.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to "standardowy sposób na pozbycie się drzewa" ale np. w takiej Holandii jest to standardowy sposób przycinania co zimę /wiosnę drzew rosnących przy drogach i na pewno nie jest to robione aby się tych drzew pozbyć. Chodzi o to, żeby te drzewa się nadmiernie nie rozrastały i żeby nie "wyłaziły" na drogę i żeby później nie stawiać znaków jak w Niemczech:

Screenshot_2024-03-31-13-00-49-760_com.google.android_apps.maps-edit.thumb.jpg.f5c9378bf8f424c86096005bff904bcb.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam może nie aż tak mocno, ale przycinam na ogródku drzewa w grudniu by się za nadto nie rozrastały i można je potem było pielęgnować bez zwyżek, pił łańcuchowych, by się na wietrze na budynki czy auta nie powaliły itp. Doszukiwanie się tu czegoś złego jest przesadą.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przycinanie drzew liściastych to jeszcze ujdzie ale koło mnie taka moda od kilku lat nastała, że ucinają w połowie piękne na przykład srebrne jodły, świerki albo ogałacają modrzewie. Dla mnie wygląda to paskudnie. Jak ktoś chciał się pozbyć tego typu drzew to kilka lat temu była okazja. Takie czasy niestety, że ludziom się w dvpach od dobrobytu poprzewracało. Ja z czasów popularności piły "twoja, moja" i drabiny co trzeba było się sporo namordować z takimi zabiegami. Dziś "parę minut" roboty jest. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
11 godzin temu, RabbitHood napisał:

To lipy - po lewej i w tle masz przykład jak lipa powinna wyglądać. A swoją drogą i wierzby nie powinno się w ten sposób okaleczać - bo owszem jest bardziej wytrzymała i odbije ale podstawowe pytanie po co?
A tutaj to standardowy sposób na pozbycie się drzewa - dokonuje się kilka razy takiego cięcia "pielęgnacyjnego", drzewo usycha i można ze zdziwieniem "oj co się stało" wyciąć je w spokoju.

Dokładnie. U mnie takie praktyki od kilku lat też obserwuję. Czytałem o tym artykuł, i normalne jest przycięcie max. 30% korony drzewa. Tymczasem przycinają specjalnie tak, że zostaje sam pień i kilka kikutów gałęzi, żeby drzewo uschło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kogo Wy słuchacie odnośnie tego przycinania, że to specjalnie, żeby drzewo uschło. Tak jak pisałem wcześniej, pierwszy raz się, takim cięciem spotkałem ponad 10 lat temu w Holandii, dziś (dziś nie znaczy w dniu dzisiejszym tylko obecnie, zdjęcie z Google Street View) te drzewa wyglądają tak i jak widać nie uschły:

Screenshot_2024-04-01-00-14-02-712_com.google.android_apps.maps-edit.thumb.jpg.efb5a7aebb089e8e25f1a6e7b96965b6.jpg

To jest po to, żeby się drzewa za mocno nie rozrastały i żeby nie wyłaziły koronami na drogę

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bo przycinanie jest normalne, nawet do pielęgnacji drzew. Ale niektórzy wykorzystują to do niszczenia drzew. Ty akurat podałeś przykład normalnego przycięcia.

https://niemalipy.wroclaw.pl/aktualne-przepisy-dotyczace-pielegnacji-drzew-2023/

 Co trzeba podkreślić, w ustawie znajduje się także bardzo ważny zapis mówiący o tym, iż usunięcie gałęzi w wymiarze przekraczającym 30% korony, która rozwinęła się w całym okresie rozwoju drzewa w myśl prawa stanowi uszkodzenia drzewa, natomiast usunięcie gałęzi przekraczających 50% korony stanowi zniszczenie drzewa.”

Tymczasem:

https://roslinowo.pl/blog-rzez-drzew-w-miastach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w artykule to nie sądzę by była pielęgnacja, tylko ktoś dostał ze względów bezpieczeństwa przy drodze, parkingu, chodniku zlecenie/zgodę na bardziej rygorystyczne cięcie drzewa. Lepiej tak bo drzewo ładnie odbije niż wyciąć w pień. Drzewa z mego ogródka które też mocno przycinałem a jak się zielenią wyglądają pięknie, brzozy, wiąz, akacja. A jodła to była 3 x wyższa, miałem ją wogóle wyciąć, ale zostawiłem sam kikut bez gałęzi i wygląda jak widać. Ja tam przez nie za dużo cienia miałem na domu poza latem, bo są od południa na niewielkim ogródku. Także często się wypowiadają ludzie którzy się nie znają.

20240401_114947.jpg

20240401_115546.jpg

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mentos no u ciebie to ładnie ta jodła wygląda ale ja mam w okolicy po takim oszpeceniu kikuty gdzie widać jak byk, że z tego nic nie będzie. To jest kilka lat. Sam miałem 3 potężne modrzewie i wiem jakie to drzewo późną jesienią jest upierdliwe z igłami. Wyciąłem a nie ogoliłem do zera jak koło mnie w tym miejscu; https://www.google.com/maps/@49.9951413,19.9887532,3a,75y,270.62h,100.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1svW32P-5vS4-7O3yc9adMBA!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu 

Natomiast by tak zakończyć temat jak już jest każdy na swoim powinien móc wyciąć dowolne drzewo kiedy tylko chce. Może za wyjątkiem jakieś wiekowych okazów. Popatrzcie po wczorajszych wypadkach jak urzędasy już zaczynają dojeżdzać właścicieli. Czy czasem właściwie dbali i tak dalej. Najlepiej jak by mieli coroczną podbitkę od dendrologa. Może też jest tak, że ludzie kastrują te drzewa bo nie chcą w razie czego by prokurator zapukał im do drzwi a inna hiena oskubała na odszkodowanie z kasy. Tego dawniej nie było co się teraz wyprawia. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2024 o 08:27, RabbitHood napisał:

A swoją drogą i wierzby nie powinno się w ten sposób okaleczać - bo owszem jest bardziej wytrzymała i odbije ale podstawowe pytanie po co?

Wierzba jest bardzo krucha, kiedy osiągnie duże rozmiary wokół robi się po prostu niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam milczeniem argumentum ad auctoritatem (bo się może okazać, że ze względu na wykształcenie mam większe "prawo" wypowiadania się w kwestiach związanych z uprawą roślin i sadownictwem niż większość członków tego forum). Kwestia jest oczywista - w Polsce drzewa się kaleczy a nie przycina. Widać to zdecydowanie na załączonym przeze mnie zdjęciu gdzie ścina się CAŁĄ koronę drzewa a nie pojedyncze konary. Owszem - silne drzewo przeżyje taki zabieg i odbije. Gorzej gdy powtarza się go kolejny rok - tak jak w przypadku tej ulicy.

Zieleń przeszkadza w Polsce, bo trzeba sprzątać, bo nie ma gdzie postawić kolejnej furki, go kolejny frajer spaliniarz roztrzaskał się jadąc "zgodnie z przepisami". Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy wszystko zabetonujemy i ogołocimy. Okazuje się wtedy, że człowiek potrzebuje zieleni, przyrody i odpoczynku w cieniu drzew.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Wam podoba nowa kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę w Warszawie ? Bo mnie szlag trafił jak zobaczyłem jak się wydaje 150 mln na taki "twór". Gdyby to była kładka piesza i tylko piesza to OK ale co ma znaczyć w nazwie kładki rowerowa ? Że mogę po niej spacerować z rowerem ? Przy okazji zdezorganizowano ruch rowerowy w miejscu połączenia kładki na brzegach Wisły.

Tak w ogóle to przy okazji remontu Trasy Łazienkowskiej mieli przedłużyć kładkę rowerową którą pod nią zrobili do Rozdroża. I co ? Bo to już prawie 10 lat minęło.

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba się, bez wyobraźni rowerowej,  i pewnie nie jedna osoba boleśnie ucierpi... Rano, kiedy pustka - zawsze to dodatkowa nitka, ale w czasie spacerowym, kiedy bulwary pełne to  nic dobrego.  
w weekend powinna być tylko piesza a w tygodniu pracy rowerowa... może tak byłoby bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym był prezydentem miasta stołecznego Warszawa osobiście wyznaczyłbym środkiem kładki dwa pasy dla przemieszczania się rowerów. Przy poręczach widokowych w obu kierunkach nakazał ruch pieszy. Klauni na monocyklach w każdą sobotę żąglowaliby owocami i warzywami z polskich gospodarstw. 🫠

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...