Skocz do zawartości

[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Lubię gości jeżdżących bez trzymanki, kiedy mijamy się jadąc w przeciwnych kierunkach - ostatni gniewu może nie wywołał, ale komentarz "pajac" już tak...
Dlaczego taka reakcja ?
Ano dlatego, że świat jest pełny akcji w stylu "co może pójść nie tak ?", więc nie mam zaufania czasem nawet do siebie, a co dopiero do obcych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mandoleran napisał:

Lubię ścieżki rowerowe, a jeszcze bardziej ludzi uczęszczających bo tych ścieżkach i ich szczurze psy na rozwijanych smyczach mających jeszcze pretensje. Nic tylko powystrzelać 😡

A weź tu zwróć jeszcze uwagę na pozostawione po psie gó**o, to w ogóle wtedy idzie na noże... Bo jak to? Jaśnie pani albo pan sprzątać przecież nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Często zdarza mi się spotkać człowiekakombo, na rowerze, w słuchawkach, bez trzymanki, piszącego na telefonie

W Holandii to norma - młodzież na rowerze w słuchawkach, pisząca na telefonie czy przeglądająca jakieś tiktoki czy inne. A najgorsze, że rowerzyści mają tam bezwzględne priorytety i jak takiego potrącisz, nawet z jego winy to zawsze z założenia kierowca jest winny. I dlatego oferują do ubezpieczenia (i ja wykupowałem jak tam mieszkałem) opcję ochrony prawnej w przypadku potrącenia rowerzysty 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy rowerzyści mnie wkurzają (delikatne określenie). Mam nadzieję, że ktoś to posłał na policję. Poznaje ktoś klub?

Polecam zabawę z taryfikatorem w "Ile to kosztuje", sam przejazd kolejowy to +-15k a potem jeszcze czerwone + samochód techniczny. Do tego kilka cofniętych prawo jazdy. 

 

5 minut temu, ernorator napisał:

Poznaje ktoś klub?

 

 

jpd https://www.facebook.com/ActiveJetTeam/

Edytowane przez ernorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego zapory podniosły się dopiero po 1 min 18 s od przejazdu lokomotywy? Kilka sekund nie wystarczy?

Bo cała ta akcja miała miejsce po przejeździe pojazdu szynowego, a nie przed. 

Tak, wiem, z punktu widzenia litery prawa nic to nie zmienia i legaliści niech się wyżywają, ale jakkolwiek chamskie i głupie takie zachowanie może się wydawać, realnego zagrożenia tu nie było. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie moich podróży po różnych krajach, w tym na rowerze, zauważyłem, że w innych krajach, w przeciwieństwie do Polski, szlabany zamykane są tuż przed pociągiem i otwierane od razu po jego przejechaniu a czerwone światła gasną już w trakcie otwierania szlabanów - taką sytuację mogłem zaobserwować chociażby w ostatnią środę jak jeździłem rowerem po niemieckiej stronie wyspy Uznam. Ale u nas pchali by się jeszcze w trakcie zamykania szlabanów, tuż przed pociągiem...

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Zima na całego. Śniegu pełno, wczoraj odśnieżali drogę dla rowerów małym pługiem zwalając wszystko jak leci na chodnik to micha mi cieszyła że taka ta droga rowerowa uprzywilejowana a potem na końcu drogi pan traktorkiem zawrócił i odśnieżał chodnik zwalając wszystko na drogę rowerową.😆

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowałem na allegro nowy zacisk SLX BR-M7120 za 170zł przyszedł mi taki oto pakunek:

IMG-20221126-222345.jpg

Mam nadzieję, że sprzedający nie wiedział co sprzedaje i nie jest cwaniakiem, który mi teraz będzie wciskał, że go podmieniłem. 😕

Screenshot-2022-11-26-22-48-35-139-pl-al

Dyskusja jest otwarta. Zobaczymy co odpisze. 

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Sprzedawca przyznał się do błędu i obiecał zwrot kosztów, na który pewnie sobie poczekam, ale to nie koniec historii.

Dokładnie dzień po wylicytowaniu fejkowego zacisku, nie wiedząc jeszcze co mnie czeka, trafiłem drugą licytację. Pech chciał, że na tym samym outlecie. Tym razem byly to stery Stronglight O'light.

Druga paczka przyszła mi w ten sam dzień, w którym otworzyłem dyskusję dotyczącą zacisku, więc wątpię aby to była typowa złośliwość. W środku zamiast sterów znalazłem nakładkę antywłamaniową na zamek do drzwi... Ręce opadają. Przestrzegam przed sprzedawcą "outletsiedlce" i radzę nic u niego nie licytować. 

Teraz nie wiem czy otwierać drugą dyskusję, czy czekać na zwrot środków z poprzedniego zakupu... Żeby ta nakładka pasowała mi jeszcze na któreś drzwi to może bym machną na to ręką bo cena podobna... ale niestety nie pasuje do żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wystawiający ogłoszenie też się popisał. "Zacisk Unisex", "montaż na słupku" :P

W dniu 31.10.2022 o 14:47, marvelo napisał:

Tylko dlaczego zapory podniosły się dopiero po 1 min 18 s od przejazdu lokomotywy? Kilka sekund nie wystarczy?

Bo cała ta akcja miała miejsce po przejeździe pojazdu szynowego, a nie przed. 

Tak, wiem, z punktu widzenia litery prawa nic to nie zmienia i legaliści niech się wyżywają, ale jakkolwiek chamskie i głupie takie zachowanie może się wydawać, realnego zagrożenia tu nie było. 

U mnie zazwyczaj otwierają zaraz po przejechaniu pociągu, a jak się przeciąga to dlatego ze niedługo jedzie kolejny pociąg.

Także nie można stwierdzić że oni zrobili ok, bo nawet jak pociąg przejechał to mogła być taka sytuacja że za chwilę przejechałby następny, a oni o tym nie wiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego nie można. Nie masz 15 lat i powinieneś to zrozumieć. Umiera społeczeństwo obywatelskie, ludzie nie czują odpowiedzialności za zbiorowość... koleżkowcy cwaniaczkowcy sobie bezpiecznie przejechali a hipotetyczny 13-sto latek to oglądał i miesiąc później miał pogrzeb... poszedłbyś matkę przepraszać?

Ps. Od razu zaznaczę, że nie jestem święty... no ale jak sam coś zrobię "na opak" to nie bronię tego jak Częstochowy tylko kładę uszy po sobie i nie przekonuję innych publicznie, że to spoko... bo to społecznie szkodliwe. 

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abdesign napisał:

Nie kolego nie można. Nie masz 15 lat i powinieneś to zrozumieć. Umiera społeczeństwo obywatelskie, ludzie nie czują odpowiedzialności za zbiorowość... koleżkowcy cwaniaczkowcy sobie bezpiecznie przejechali a hipotetyczny 13-sto latek to oglądał i miesiąc później miał pogrzeb... poszedłbyś matkę przepraszać?

Ps. Od razu zaznaczę, że nie jestem święty... no ale jak sam coś zrobię "na opak" to nie bronię tego jak Częstochowy tylko kładę uszy po sobie i nie przekonuję innych publicznie, że to spoko... bo to społecznie szkodliwe. 

ryzykować «podejmować działanie mogące zakończyć się niekorzystnie lub mogące narazić kogoś albo coś na stratę» (SJP, PWN).

Nie dramatyzuj, abdesign.
Chyba użyłem właściwego słowa, które zawiera w sobie ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem.

Zwróciłem tylko uwagę, że przy jednym torze, po którym przed chwilą przejechał pociąg, ryzyko pojawienia się następnego jadącego w tym samym kierunku jest dużo mniejsze, niż gdy obok jest drugi tor. Z przeciwnego kierunku raczej nie nadjedzie, a ten co przejechał chyba nie będzie za chwilę cofał.

Nikogo do takich akcji nie zachęcam, sam też już jestem za stary, by przeciskać się pod szlabanem, zwłaszcza gdy ludzie patrzą. A nawet gdybym coś takiego zrobił, nie chwaliłbym się tym w internecie.  

A od wychowywania dzieci to są rodzice, a nie fora internetowe.

Mój wstręt do poprawności politycznej na forum jest większy, niż obawa przed zgorszeniem kogoś i nie będę się szczególnie przejmował tym, że jakiś 13-latek wyciągnie złe wnioski z mojego postu. 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak rzadko się wkurzam, tak wczoraj jakaś kumulacja poszła.
Jadę jak zwykle do roboty, choć trochę mocniej spóźniony niż zwykle. Spadł łańcuch (SS) nawet nie wiem na czym, nie było wertepów. Środek miasta i śnieg, to nie znajdę patyka żeby nałożyć łańcuch, trzeba było ubrudzić łapy. Może z 200m i ten dziad jeszcze raz spadł, to się już z lekka zagotowałem...
Na bonus w pracy zauważyłem, że puściła trytytka trzymająca błotnik.

Aha, no i dzień wcześniej wyłamałem sobie zausznik w okularach...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...