Skocz do zawartości

[blog enduro MTB] 1Enduro.pl


Wooyek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie w zasadzie ma znaczenie cena roweru w kontekście jego testu użytkowego ?

Dla mnie w testach istotne są spostrzeżenia natury użytkowej od osoby która objeżdża miesięcznie więcej rowerów niż ja przez całe życie, bo przynajmniej ta osoba ma jakieś porównanie. 

Jeśli zysk z sprzedaży będzie akceptowalny dla producenta i dystrybutora to znaczy że cena była optymalna i tylko to się liczy moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 18:37, durnykot napisał:

Przeciętny kupujący jest zainteresowany ceną przy kasie za rower X vs ceną podawaną przez producenta za rower Y.Jeśli ktoś porówna cenę katalogową za tego Octane One z dostępnym innym rowerem w tej klasie to Octane słabo wypada.

Ale kto powiedział, że Octane'a nie kupi się taniej niż po katalogowej? Skoro model 2020 dopiero się pojawił na rynku, to pewnie za jakiś rok będzie można go dostać w obniżonej cenie.

Ten podlinkowany Soil też katalogowo kosztował więcej niż na aukcji. To jest porównywanie różnych metryk zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
23 minuty temu, bts napisał:

Ale kto powiedział, że Octane'a nie kupi się taniej niż po katalogowej?

Nikt...chodzi o wskazanie innych, często lepszych osprzętowo rowerów niż OMG. Wooyek, OMG nie jest drogi dosłownym znaczeniu tego słowa, ale porównując z innymi rowerami w dostępnymi w podobnej cenie OMG nie jest zbyt atrakcyjną ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przestałem rozumieć tę rozkminę w momencie, jak zdałem sobie sprawę, że nie żartujecie :P 

Więc śmiertelnie poważnie: jeśli nie rozróżnia miasta i autobusu, w dodatku o różnych nazwach, to nie jest to mój problem i nic w tekście dodawać nie muszę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała rama wygląda jak ten zastrzał, masakra, nie wspominam już o walorach estetycznych ale ja po prostu bałbym się na tym dłużej jeździć.

Ciekawy jestem dokładności wykonania, inżynieria też na najwyższym poziomie, damper w cudownym miejscu a do tego sztycy nie da się opuścić.

Fajnie, że chłopcy bawią się w projektowanie swoich ram w przydomowym warsztacie ale to chyba na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, erzurum napisał:

Cała rama wygląda jak ten zastrzał, masakra, nie wspominam już o walorach estetycznych ale ja po prostu bałbym się na tym dłużej jeździć.

Ciekawy jestem dokładności wykonania, inżynieria też na najwyższym poziomie, damper w cudownym miejscu a do tego sztycy nie da się opuścić.

Ale przynajmniej nie elektryczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

IMO usytuowanie tłumika jest konsekwencją umiejscowienia punktów obrotu z zachowaniem stałego ( nie ruszającego się w punktach mocowania ) tłumika. Nie jestem techniczny ,ale chyba starali się zachować jak największy promień obrotu tylnego koła przy kompresji i odległość osi koła od suportu ( co zresztą Wooyek napisał ).

13 minut temu, erzurum napisał:

Cała rama wygląda jak ten zastrzał, masakra, nie wspominam już o walorach estetycznych ale ja po prostu bałbym się na tym dłużej jeździć.

Rower ma przede wszystkim jeździć. Zobacz na Caminade ChillEasy i później popatrz na Omena.

Teraz, gocu napisał:

Ale przynajmniej nie elektryczny

Właśnie. To największy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, erzurum napisał:

Fajnie, że chłopcy bawią się w projektowanie swoich ram w przydomowym warsztacie ale to chyba na tyle.

Jeśli tylko są na to klienci, to uważam że należy wspierać rodzimych fabrykantów.

Dziwie się tylko, że ktoś wydając 20000zł na rower do zjeżdżania nie dołożył 60zł na naklejki na amortyzator w pasującej do reszty tonacji. Jak custom to custom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam właściciela marki od lat 90.....bo to mój ziomek z okolicy. Wiele wspólnych imprez rowerowych i rozkmin przy piwku. Podziwiam jego upór i własny pomysł na zawiechę. Widziałem wiele jego przedprodukcyjnych prototypów, miałem okazję spróbować. To jest świetne zawieszenie, a estetykę się dopracuje. To mała garażowa firma z dobrymi pomysłami. Nawet nie wiecie jak ciężko jest w polskich warunkach zrobić dobrze ramę. Mamy wielu specjalistów od spawania bram, rusztowań i mostów, ale takich co są w stanie zapewnić powtarzalność w spawaniu ram rowerowych już brak. 

To nie przypadek że większość produkcji polskich marek Dartmoor/NS/Accent.... to chińszczyzna. W Polsce jest z tym duży problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...