Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zigfir napisał:

Ile km Ci wytrzymała?
 

NIe jestem w stanie tego podać. Zakupiłęm set używanych części. W tym kasete i łańcuch. łańcuch już ponad 1% wyciągnięty  i z użytą kasetą działa bez zakłuceń. nowy łańcuch skacze na koronkach 9;1;11. Reszta ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, abdesign napisał:

@JWO - generalnie to jak wrażenia z użytkowania tego framesetu?

Właśnie mija rok użytkownia (pierwszy wyjazd był 21 stycznia 2020), więc dobra pora na ocenę.
Przejechałem  4000+ km, 99% to szosa (asfalt, beton), 75% to dojazdy do pracy.
- lekka (karbon), waga 1.6kg (z czego widelec 0.4kg), sprawdzę te nową jak przyjdzie
- mocowanie tylko pod tarczowe hamulce (flat mount), z przód pod 160mm, tył pod 140mm (bez adapterów)
- stery taperowane
- prowadzenie linek i przewodów wewnętrzne
- sztywne osie 100x15 i 142x12 (dostepne także 135x9 QR)
- suport 68mm BB30 (dostępny BSA)
- maksymalna opona 42C, jako że jeżdzę po szosie mam 32C
- rama jest duża, ja mam rozmiar 580 i jest to dla wzrostu >= 190cm, dla niższego mógłby być za duży (ja mam 190)
[Rama] rozmiar - Rowery/ramy - Forum Rowerowe - Największe w Polsce - rozmiarówka
- łatwo się zmywa brud, chociaż u mnie sie bardzo nie brudzi
- ładne kolory :D, ale można zamówić swoje własne malowanie. Rama jest robiona na zamówienie, więc trzeba poczekać 2 tygodnie (tyle chyba trwa proces produkcyjny)
- brak mocowania na bagażnik, więc pasują tylko z obejmami na trójkącie i na rurze podsiodłowej
- hak przerzutki jest niestandardowy (chyba bo jeszcze nie szukałem), więc mam w planie zakup kilku sztuk od producenta ramy.
- prowadzi się dobrze, chociaż maksymalna prędkość z jaką jechałem to tylko 45km/h
- w zestawie jest sztyca podsiodłowa, stery (stery zintegrowane) i expander do sterów.
- glówna rura jest na tyle gruba, że przy oponie 32C nie potrzebuje błotnika z przodu
- dolna rura trójkąta też jest "gruba", więc nie pasuje żadna nózka, musiałem drukowac dodatkowe podkładki żeby zamontować
Uzbroiłem to w grupę GRX 1x11, całość waży 9.5kg (bez bagażnika)

Ocena całościowa, bardzo dobra. Dlatego drugi rower powstaje dokładnie taki sam. :D 
"Stary" rower kosztował mnie poniżej 2k euro, nowy juz widzę że przekroczy 2k euro  :(  

IMG_0258_s.jpg.8556eadbe63af0c9527fb355ffb29111.jpg

 

Edytowane przez JWO
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wkg napisał:

Tak z ciekawości - dlaczego budujesz drugi taki sam rower ? Mnie by kusiło mieć dwa różne :)

Dlatego ze to rower nie dla mnie. Ze względów logistyczne-technicznych wolę mieć dwa identyczne rowery. Części są zamienne, wiec zawsze istnieje rezerwuar części zamiennych ;) Nie muszę znów rozkminiac kompatybilności różnych grup. Wiem co mam kupić i jak to złożyć.

10 minut temu, Accent_Szaj napisał:

Dzisiaj dotarły do mnie Pedały Promend Titanium. Ważą 184g,a wyglądają wręcz cudnie

Wyglądają jak moje. Mnie tez się podobały (i dalej podobają) :) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JWO napisał:

Dlatego ze to rower nie dla mnie. Ze względów logistyczne-technicznych wolę mieć dwa identyczne rowery. Części są zamienne, wiec zawsze istnieje rezerwuar części zamiennych ;) Nie muszę znów rozkminiac kompatybilności różnych grup. Wiem co mam kupić i jak to złożyć.

Jasne !

Teraz, Mihau_ napisał:

wszystkie, powtórzę - wszystkie, planowane inwestycje "w rower" w sezonie 2021. 

Ach te plany :) Jak to mówią: "Chcesz rozśmieszyć Boga - powiedz mu o swoich planach" :D

4 godziny temu, Accent_Szaj napisał:

Dzisiaj dotarły do mnie Pedały Promend Titanium. Ważą 184g,a wyglądają wręcz cudnie :wub:

No fakt. Ładne i lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Jak to mówią: "Chcesz rozśmieszyć Boga - powiedz mu o swoich planach" :D

Ufff, mój ateizm pomoże mi wytrwać. A tak na serio to dojrzałem do kupna roweru sercem a wewnętrzne głosy szeptające pinarello/basso/cinelli/colnago zmuszają mnie do wypełniania skarpety:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komandosek Jak chcesz podwiesić Navi800 to potrzeba jeszcze adaptera typowego dla gopro lub garminowskiej varii. Uchwyt od komputerka fabrycznie mam taki, który umożliwia podpięcie od spodu np. dodatkowej baterii do komputerka. Tam jest taki sam uchwyt bagnetowy jak w komputerku. Ja akurat dokupiłem adapter do varii. Kolejne 50zł ale jest solidny i sztywno trzyma.

Edytowane przez Mareq_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...