Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś zamawiałem oryginalne Rock Shox 32x4mm, sklep się pomylił, wysłał 32x5mm a ja się zorientowałem po pół roku. Mam tego kilka kompletów.

Także jeżeli jest ktoś z Was zainteresowany, to mogę wysłać za koszt przesyłki + dodatek na Izotonik. Nie są mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj przyszedł kask ABUS StormChaser 

image.png.6449e12d1d9bb0c28c94e89d46be72fb.png

A dziś go odesłałem z powrotem. Powód:

- Za mały. Pisze że M rozmiar jest od 54-58 cm ( mam 56 cm ) a uciska, to chyba jeden z tych kasków na wąskie czachy.

- Jakość wykonania. No kurde jak za tą cenę to spodziewałem się nieco więcej. Wewnętrzne gąbki cienkie jakby ich nie było, w dodatku nie można ich wyciągnąć ( albo nie wiem jak się to robi ) tylne pokrętło bardzo wątpliwej jakości, to już w lidlowych kaskach lepsze wrażenie ( bardzo plastikowe działanie )

 

Nie wiem czy większość czy wszystkie kaski ABUSA tak mają , ale zawiodłem się tym bardziej że za ta cenę czegoś się oczekuje. To już mój stary MET który był sporo tańszy, to jakieś 3 półki lepiej wykonany. Nawet jakby kask pasował do mojej głowy, to i tak bym go odesłał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter Presta >>> AV Trezado.

Kupiłem go jakiś czas temu, jako zapychacz koszyka. Wkurzyłem się trochę, bo ja jakiś bardzo "Eko" nie jestem, ale pakowanie adaptera w kartonik z folią to chyba przesada.

Użyłem go dzisiaj pierwszy raz i... dajcie nagrodę Nobla producentowi! Adapter jest dość krótki. Jak się go wkręci, to wystaje kawałek zaworu Presta. Dzięki temu po podłączeniu, od razu widać ciśnienie na manometrze lub w moim przypadku, na elektrycznej pompce Xiaomi. Koniec problemów z blokującym się zaworem lub zgadywaniem jakie mamy ciśnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topeak Tetrarack M2L

Muszę się trochę pożalić na biostern bo wydaje mi się, że bagażnik pochodzi ze zwrotu czy cuś, ma całe mnóstwo różnych rys. Miałem wersję na przód (którą notabene kupiłem z drugiej ręki) i była ideolo. Ale cóż, nie zwracam bo i tak się zaraz porysuje.

20220314_081855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwrócił lub chociaż skontaktował się ze sprzedawcą. Zapłaciłeś za pełnoprawny produkt, a takiego nie dostałeś.

Dodatkowo jeżeli Ty nie zwrócisz uwagi, ktoś inny też nie, to sprzedawca będzie robił tak dalej. Odbije się to tylko na nas, klientach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakujące ogniwa (hehe ;)) nowego napędu:
- 2x łańcuch Shimano CN-M8100 126L ze spinką (w dobrej jak na obecne czasy cenie - 169zł/szt.)
- owal Banless 34t SRAM DM z offsetem 3mm (pod boost), podobno kompatybilna z 12-rzędowymi łańcuchami Shimano - się okaże

sd3.jpg.451b54ca099df798c782e038ffd36964.jpgdsdf3.jpg.aa36490ec04816cf5b9e5c897bb60256.jpg

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, abdesign napisał:

to kupiłem tez dwie pary bloków:

Mnie chodzi po głowie zmian SPD an SPD SL. Buty i tak mam szosowe. Ostatnio miałem przyjemność sprawdzić jak PD-R8000, ustawiają się do wpięcia. Moje (ES600) też się ustawiają, ale różnica klas jest widoczna gołą... nogą ;) . Muszę tylko przekonać małżonkę, żeby poprosiła mnie, żebym oddał jej swoje spedeki, co z "wielkim żalem" uczynię ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JWO ja w tamtym sezonie, w Gravelu miałem LOOK szosowe. Jęczałem, pytałem na forum i ostatecznie kupiłem PD-M540 i buty Shimano XC3.

Gdyby nie te buty, to bym wrócił do standardu szosowego. Nie wiem, chyba w mojej głowie zostały same dobre wspomnienia z SPD, a rzeczywistość to zweryfikowała. Przyznam, że trochę żałuję tej zmiany.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda i nie wiem czym kierują się ludzie, kupujący SPD do roweru szosowego.

W Gravelu nie jest już to takie oczywiste, bo mimo że ja nie łażę, to czasami trzeba się zatrzymać. Mimo to, tak jak pisałem powyżej, chyba zaczynam żałować tej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrócę do pierwotnego tematu:

- Zaciski piast Accent Bolt

Sprawdzają się znacznie lepiej pod kątem powtarzalności zaciśnięcia, w stosunku do "tradycyjnych" zacisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...