Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Przewód od przedniego hamulca faktycznie puszczony bardzo profesjonalnie :D 

https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowo-terenowy-hybrydowy-o-napedzie-elektrycznym-CID767-IDtTjvr.html

W innych ogłoszeniach z kolei drugi cudak - z napędem jednorzędowym na pionowych hakach. Bez napinacza. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Przewód od przedniego hamulca faktycznie puszczony bardzo profesjonalnie :D 

https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowo-terenowy-hybrydowy-o-napedzie-elektrycznym-CID767-IDtTjvr.html

W innych ogłoszeniach z kolei drugi cudak - z napędem jednorzędowym na pionowych hakach. Bez napinacza. 

ale za to z 8 biegowym napędzie nożnym z wyposażeniem dodatkowym i akcesoriami.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 19.06.2019 o 20:11, witkacy7 napisał:

Chciałem sobie minimalnie rozwiercić otwór w obręczy z presty na samochodowy, robiłem w pośpiechu i wyszły piękne w sumie trzy otwory - jeden do wentyla i dwa w obydwu komorach... jeździć? :D

IMG-20190619-00009.jpg

IMG-20190619-00012.jpg

Poxiliną to potraktuj i jak wyżej - Jeździć i obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem rower na OLXa, wyceniłem go na 150zł (rama, korba,kompletne koła, amortyzator do przeserwisowania, mostek, kierownica, klamki, nowe rączki):

- w ciągu kilku h od wystawienia 3 chętnych na zakup ale za pobraniem i darmową wysyłką

- na drugi dzień dwóch co dokona przedpłaty, podać im tylko pełne dane i nr telefonu i też darmo wysyłką

- na trzeci dzień jeden Ojciec z Synem...Syn dzieciak/cwaniak podsumował:

        - pyta na wstępie: amortyzator to olejowy czy powietrzny?

        - stwierdził że rama była spawana (jego ojciec się tylko uśmiał dodając że chyba coś mu się w głowie poprzestawiało)

        - syn dodał, przydałby się nowy amortyzator i że najtańsze są od 500zł (dodałem że faktycznie ale za 500€ dopiero zaczynają się takie do jazdy początkującym)

        - jego Ojciec się uśmiał i tylko zapytał czy już podjął decyzję bo Sprzedający nie ma czasu, odparłem że jestem cierpliwy :-D

        - Syn cwaniak dodaje: "Myślałem że w lepszym stanie ten rower będzie za 150zł i czeka na obniżenie ceny", mówię że 130zł i niech bierze ale podpowiadam że 200-300zł dołoży i będzie miał fajny rower jeśli samemu wszystko zmontuje na nowych częściach.

 

Cwany Syn chciał chyba żeby mu dopłacić jeszcze do tego roweru bo ani nie chciał inwestować ani też samemu montować części.

Między czasie pytał też o wiek roweru, co w nim wymieniałem, ile kosztował gdy go kupiłem, czy jestem pierwszym właścicielem oraz gdzie są jeszcze "moje" spawy.

 

Niestety takich ludzi coraz to więcej w internecie, dobrze że są świadomi zakupów ale są tez bezczelni bez umiaru od małego a z wiekiem tylko się pogorszą.

To jest DRUCIARSTWO a nie jakieś działające patenty;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od dawna wiadomo, że Polak woli być okłamywany niż przeczytać prawdę przed przyjazdem na oględziny.

Wystawiłem samochód na sprzedaż, 1999r, niezbyt często spotykany model w stanie naprawdę bardzo dobrym stanie, bez rdzy co jest unikalne w tym modelu. Zrobiłem opis na mniej więcej stronę A4, wypisując każdy szczegół, co było naprawiane, jakie są wady i jak je usunąć.

Odzew? Praktycznie zerowy. Opuszczałem cenę i dalej nic. 

Wykasowałem pół opisu i nagle ludzie zaczęli się odzywać...

Już pomijam zagranie które zrobił jeden "zainteresowany". Jego syn odezwał się przez OLX, że jest zainteresowany, bla bla, kiedy można obejrzeć itd. Ponad godzinę wymieniałem z nim wiadomości, a skończyło się na tym że jego ojciec miał odezwać się wieczorem telefonicznie i podjadą obejrzeć. Kontaktu brak, zdarza się. Tydzień później ktoś do mnie dzwoni, znowu masa pytań, kupujący jak kupujący. Niepotrzebnie się tylko "wystrzelał" że szuka samochodu dla syna :) Oczywiście znowu to samo, umawianie się na konkretną godzinę, a koniec końców nie przyjechał nawet bez słowa. W międzyczasie zdążył jeszcze zadzwonić i zapytać ile ma zabrać pieniędzy. Odpowiedź że tyle ile w ogłoszeniu, a po oględzinach porozmawiamy najwyraźniej mu nie odpowiadała, bo powiedział że tyle to on nie zapłaci. Może to i dobrze że taki kretyn nie przyjechał oglądać... Po co to robił? Podejrzewam żeby zrobić trzecie podejście i rzucić tekstem typu że pewnie zainteresowanych nie ma...

Koniec końców przyjechał chłopak z dziewczyną, wcześniej przez 30 minut rozmawiałem z nim przez telefon i opowiedziałem każdy szczegół. Obejrzał samochód dookoła przez 5 minut, przejechał się 20 minut i stwierdził że innego tak zaje...go samochodu w takich pieniądzach nie znajdzie, a mechanicznie się naprawi co trzeba. A prywatnie jeździ Corvettą...

Także jeżeli ktoś jest "Januszem", to branża i budżet nie ma absolutnie znaczenia. Można stracić resztki godności tylko po to żeby ugrać 20 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy robią ten sam błąd i grają grzecznych i miłych sprzedawców. Ja już sporo rzeczy sprzedałem na OLX, tych drogich jak i tych tanich i schemat zawsze był ten sam. Opis dokładny, szczegółowy, napisany poprawnie po polsku, z wyraźnymi zdjęciami, a potem krótka piłka - albo pasuje i się umawiamy, albo proszę się zastanowić i nie marnować mojego czasu... Na bezczelność odpowiadasz bezczelnością, a jak się trafi ktoś kto faktycznie myśli o kupnie, to wiadomo o tym od razu i jest inna rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@porcelanowy odnośnie mieszkań czy domów/działek to niestety najczęściej ludzie (Sprzedający) kłamią przy metrach, uregulowaniach prawnych oraz przy przyszłych inwestycjach typu podłączenie pod ciepłownie itd. Pomysł z nagrywaniem nie jest nowością ale miałby wybicie u nas w kraju :-D

Przydałoby się takie uświadamianie.

@skom25 Polak woli być okłamywany bo żyje nadzieją i nie ceni pieniędzy. Wystarczy popatrzyć co kupuje oraz jak to robi o wynagrodzeniu nie wspominając.

10-100zł i więcej dla Polaka to jak splunąć a dla Niemca itp. to już wielki przemyślany wydatek, porównując oczywiście ludzi zarabiających tyle samo tylko z końcówką inną np. 2000-3000zł i więcej/€ / £ / $ itp.

@Brombosz masz rację lecz są i tacy co wiedzą że to OKAZJA a i tak próbują przycwanić, nie jest to złe jeśli odpuszczają i zgadzają się na zakup w ustalonej wcześniej cenie (nie oceniam tej postawy negatywnie a wręcz pozytywnie bo zawsze mogą coś ugrać kosztem kilku sekund/jednego pytania), czasami nawet przeproszą że chcieli być tak wielkimi Żydami ale to są nieliczni, liczne niestety jest grono cwaniaczków a teraz miałem pokaz najmłodszej osoby, dziecka w wieku 10-13/14lat maksymalnie.

 

Raz w życiu spotkałem się z takim Typem Człowieka który wypytywał o Tableta za 200zł, o wszystko pytał o akcesoria których nie było w zestawie a napisałem co w nim jest, później zszedł na specyfikację gdzie podałem dokładny model, chcąc ukrócić te 10min wypytywania przed domem zapytałem się czy bierze czy nie, bo z ceny nie zejdę. To obrócił się na pięcie i wyszedł maszerując, nie zamykając furtki ani Do Widzenia ani ręki mi nie podał gdy chciałem się pożegnać. Oczywiście wcześniej straciłem 5-10min na rozmowę telefoniczną z Nim.

Aaa, zapomniałem dodać że obiecał mi taniej stal (w ramach udanych negocjacji) bo pracuje w hurtowni a widział że trochę profili u mnie leżało, odpowiedziałem tylko że u Nich kupuję i zniżki są mi niepotrzebne bo mają drogo ale mają dobrą obsługę klienta.

 

Są i tacy co się umawiają w konkretnym miejscu i czasie, przyjeżdża się i NIC, osoba nie odbiera lub ma wyłączony telefon na czas transakcji a nie raz chodziłem po zaułkach czy to w dzień czy w nocy.

Wiele już historii przerabiałem i za małe pieniądze i za takie z kilkoma zerami.

Teraz już nawet numeru telefonu nie podaję bo jak komuś zależy to kupi u mnie przez Allegro lub napisze na OLXa, chociaż wiem że ograniczam tym sposobem grono np. starszych osób ALE odsieję klaunów, niestety kosztem tych starszych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pani dostarczyła rower, który mąż zawiózł do pana spawacza. Podobno najlepszy spawacz jest 20 kilometrów od owych państwa domu. Pan spawacz nie mógł zrobić na poczekaniu więc kilometrów wyszło 80,  czyli łącznie jakieś 50 zł nie licząc czasu i pana spawacza (nie mam pojęcia ile spawacz skasował) :) .  Po odebraniu haka "jakby koło nie chce wejść w ramę". 

Wystarczyło od razu zawieźć do fachowca. Wyszło by taniej i profesjonalnie. 

IMG_20190712_151208.jpg

IMG_20190712_151224.jpg

IMG_20190712_151137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kolmark napisał:

O matko jedyna... A ten hak nowy kosztuje ile, ze 20-25zł? Wymiana 5 minut...

łatwo tak mówić, ale nie wszyscy znają się na rowerach. Na chłopski rozum, coś się złamało, to trzeba do spawacza, żeby zaspawał. Państwo mogli nie wiedzieć, że to jest demontowalna i wymienna część. Nie zmienia to jednak faktu, że moli to zawieźć, do jakiegoś sklepu rowerowego i się przynajmniej zapytać co z tym zrobić, ale kto nie ma w głowie, ten... wydaje na paliwo:P

Edytowane przez emcinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten spawacz to pewnie znajomy Hakowy Romek.

Można zaoszczędzić ale tu się nie udało już na samym początku gdy tylko wsiadło się do auta XD

Usługa wymiany haka w serwisie to pewnie 20zł i więcej, plus sam hak i wyszłoby pewnie jakieś 50-60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...