Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Korba to jakiś wynalazek z Chin zapewne na HTII, zmieniarka to RD-M592, kaseta to Słoneczny wyścig 11/40, suport to stary nasmarowany SM-BB51.
Wszystko nabyłem przez aledrogo swoją drogą.
Z klamkami Tiagry działa średnio, zmieniarka nie ma baryłki, głównie przy zrzucaniu się tnie czasem. Będę dokupował do ustrojstwo żeby sprawdzić czy to coś zmieni
https://allegro.pl/oferta/przedluzka-haka-przerzutki-sunrace-sp570-7612941981

DSC00393.thumb.jpg.98712e52a07d223fc880fc5b5d737eee.jpg
 

DSC00558.thumb.jpg.5b5f645f23c14d619be8d965f85d3b7d.jpg

To jest prawdziwy pomykacz ;)


Pozdrower

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus!

Pytanie kieruję do właścicieli Surly w szczególności modelu Krampus. Zastanawiam się nad wyborem rozmiaru ramy. Rowery MTB zawsze miałem 17-18". Generalnie preferuję ramę ciut mniejszą niż wychodzi to z różnych tabelek czy poradników. W Krampusie jest spora różnica między rozmiarem M a L w długości górnej rury i  podsiodłówki. Skłaniam się w kierunku M. Mam 179 cm wzrostu, noga wewnętrznie 83 cm. Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość przewrotnie napisałeś :)

Patrząc na suche cyfry, to M powinna być ok. Długość górnej rury 10 mm więcej niż moim obecnym rowerze. Mam wątpliwości co do podsiodłowej. Aktualnie jest to 460 mm, sztyca 400mm z offsetem 20mm. Przy 420 mm W Krampusie (M) obawiam się, że te 400 mm sztycy będzie na styk. Zważywszy na to, że docelowo będę chciał wsadzić myk-myka, to sprawa się bardziej komplikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

189cm i 86cm nogi, Krampus Mk1 (zielony) oraz Mk2 czerwony - oba w eLce i są za małe.  Miarkowałem XL i byłoby miodzio dla mnie.

Mam wrażenie że lepsza byłaby eLka. Ile chcesz skoku mykmyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od śr suportu nad zacisk 47cm, do powierzchni siodełka dalej wzdłóż sztycy to kolejne 35 czyli razem 82 cm od suportu. Zobacz ile masz w obecnym rowerze porównaj...

długość ramy faktyczna w okolicy górnej rury to około 60 cm.

Piszę  o czerwonej  L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem :)

Środek suportu - środek górnej rury --> 400 mm
Środek suportu - koniec górnej rury --> 460 mm
Górna rura rzeczywista długość --> 575 mm
Górna rura wirtualna długość poziomo - 595 mm

Mostek 85 mm, sztyca z offsetem -20mm

Może rzeczywiście L-ka byłaby "akuratniejsza" zważywszy na większy "reach", możliwość skrócenia mostka do 60 mm i być może sztyca bez offsetu (chyba większość myk-myków nie ma offsetu).

Itr Mógłbyś swoją L-kę pomierzyć podobnie jak powyższe cztery wymiary? Dzięki.

PS. Pewno znacie, ale wrzucę link do ciekawej strony, gdzie można porównać geometrię różnych ram --> link

Edytowane przez panpromek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Krampus w eLce ma podsiodłowej 47cm, a więc jedyne 10mm wincyj niż obecny rower.   Nie rozkminiałem ETT i górurki bo bez kątów to nie bardzo jest jak się zaczepić, porównaj może Reach i Stack jeszcze, wysokość główki też... Jeśli o mykmyki chadza to ja znam dwa które mają offset - Specialized i jeszcze jeden, nazwa mi teraz wyleciała spod kasku.  

Proponowałbym zaprzestanie mierzenia od suportu do środka górurki bo według mnie to nie ma sensu, tym bardziej jesli jest zastrzał do podsiodłówki albo długi komin.

@itr:  o jaki piękny Krampuśniak, ślicznieś go pan ubrał ;)

 

Krampus Mk2 geo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja śliczna Genowefa HlorendżTM tak się rozbestwiła w jednobieganiu, że raczej do przerzutek nie wróci. Niemniej jednak jakieś zmiany musi przejść. Dzięki praniu mózgu wykonanemu przez Markowego "Wsobniaka" na ziemiach Bydgoskiego "Zachemu" zachciało mi się ubaranić Genesis HL.

Jest u nas na forum taki przepiękny HL należący do 100lar3k. Mój będzie też miał Genetic Digest i bujał się na Big Apple. I tu też mam pytanie do was koledzy:

Mam Avid BB7 MTB i ich nie zmienię ... czy jedynymi baranowymi klamkami na rynku pod te hamulce są Tektro RL 520?
Jak komuś takie klamki w wersji czarno-czarnej albo czarno-srebrnej zalegają to chętnie odkupię.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambolbambol:  zgadzam się w 100% z @RafalxM- RL520 ze względu na szeroki nos daja mega wygodne podparcie nie wrzynając się celem rozpołowienia dłoni.  Mam też Cane Creek Drop V, ale nie są tak wygodne a guma na nich jest niewymienna - pieknie wyglądający szmelc.  W Rusty'm ostatnio wrzuciłem TRP z planetyX i są porównywalne do RL520 jeśli chadza o komfort.  :thumbsup:

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniejszymi łapkami na jakich przyszło mi jeździć są Sramulce S500. Tektro mam na codzień w Kuwahajrze i są OK, ale między nimi a sramulcami jest przepaść. Przecudownie wyprofilowane, nic nie gniecie, szeroka góra, a same wajchy są odsadzone na zewnątrz od osi pionowej tak, że jest idealnie w punkt. Serio, warte swojej ceny. Niestety nie wiem jak z ciągiem linki przy zaciskach MTB, ale pewnie do wyczytanie w necie. No i coś mi świta, że była też wersja S300, która była sporo tańsza, ale jakoś ich nie widzę aktualnie nigdzie dostępnych więc może mi się przyśniło.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akkwlsk: tys piknie, faktem jest że takie same (99%) mam ale Apex’y z wyprutą lewą zmieniarką pod 1x

Moja na nich pierwsza pojażdżka to stokilo z @IvanMTB i zero problemów z grabiami.  Działają wyśmienicie i to może być pomysł - starsze apeksy czy Rival’e wybebeszyć z biegałek i proszdźękóje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :D Bo mojej Eskapadzie przemycanej przez rzeczonego Ivana stuknęło cztery lata, chyba doczekała się w końcu na wyjęcie z pudeł i złożenie. A w jednym są zachomikowane klamki Rival ^_^ Niewyprute bo się może okazać że jednak zaprzyjaźnimy się z lewą zmieniarką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poskładałem na "słowo honoru" nową odsłonę Genowefy HlorendżTM i wybrałem się nią w tańce. Ach jakież to szybkie były tańce.
Od MikeSkywalkera mam RL520, mam już Genetyczną Niestrawność, ale to nie koniec daleko idących zmian. Jest grubo z Big Apple a będzie GRÜBO.

Był taki okres, że moja Cobia (z domu Trekowa) bujała się na Marathon Dureme. Ach cóż to za szybkie były opony. No to tutaj, mimo większej ilości lat na karku i większej ilości dzieci w domu, ale z jednym biegiem ... jest odczuwalnie szybciej. Może to jednak tylko percepcja, ale to się toczy niepowstrzymanie. Projekt finalny planowany jest na ten weekend, wtedy też pochwalę się fotką. Rower wygląda, jakby próbować skrzyżować morsa z gepardem za pomocą chirurgii plastycznej. Nazwijmy to Genowefy HlorendżTM codename OJP (o_ya_pie7d00le).

W ramach wypominków stalowo-singlowych, ostatni rzut oka na Genowefę przed operacjami plastycznymi:

genesis_big_apple.jpg

PS. Kredowe malunki na polbruku przedstawiają cyber świnię na haju spowodowanym daniem gotowym z "biedry" i jej przyjaciółkę wiewiórkę z nadmiarową, nieparzystą ilością kończyn.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...