Skocz do zawartości

panpromek

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    83
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Dodatkowe informacje

  • Imię
    Jarosław
  • Skąd
    Socho

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika panpromek

Ten od rowerów

Ten od rowerów (4/13)

  • Dedicated Rzadka
  • Pierwszy post
  • Collaborator
  • Conversation Starter
  • Od tygodnia

Ostatnio zdobyte

37

Reputacja

  1. Pomierzyłem Środek suportu - środek górnej rury --> 400 mm Środek suportu - koniec górnej rury --> 460 mm Górna rura rzeczywista długość --> 575 mm Górna rura wirtualna długość poziomo - 595 mm Mostek 85 mm, sztyca z offsetem -20mm Może rzeczywiście L-ka byłaby "akuratniejsza" zważywszy na większy "reach", możliwość skrócenia mostka do 60 mm i być może sztyca bez offsetu (chyba większość myk-myków nie ma offsetu). Itr Mógłbyś swoją L-kę pomierzyć podobnie jak powyższe cztery wymiary? Dzięki. PS. Pewno znacie, ale wrzucę link do ciekawej strony, gdzie można porównać geometrię różnych ram --> link
  2. Myślę, że 125 mm w zupełności wystarczy. Jeżdżę dość "turystycznie", bo i warunków do hardkoru nie ma
  3. Dość przewrotnie napisałeś Patrząc na suche cyfry, to M powinna być ok. Długość górnej rury 10 mm więcej niż moim obecnym rowerze. Mam wątpliwości co do podsiodłowej. Aktualnie jest to 460 mm, sztyca 400mm z offsetem 20mm. Przy 420 mm W Krampusie (M) obawiam się, że te 400 mm sztycy będzie na styk. Zważywszy na to, że docelowo będę chciał wsadzić myk-myka, to sprawa się bardziej komplikuje.
  4. Serwus! Pytanie kieruję do właścicieli Surly w szczególności modelu Krampus. Zastanawiam się nad wyborem rozmiaru ramy. Rowery MTB zawsze miałem 17-18". Generalnie preferuję ramę ciut mniejszą niż wychodzi to z różnych tabelek czy poradników. W Krampusie jest spora różnica między rozmiarem M a L w długości górnej rury i podsiodłówki. Skłaniam się w kierunku M. Mam 179 cm wzrostu, noga wewnętrznie 83 cm. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
  5. Dzięki za link. Dokładnie czegoś takiego szukam! PS. Sprawdziłem geometrię modelu Big Bro. Jest aż nazbyt klasyczna Dla rozmiaru M kąt główki to 70 stopni. Fajnie by było gdyby to było bliżej 68. Inną sprawą jest to, jak zmieni się geometria tej ramy po włożeniu widelca 100 mm skoku. Domyślam się, że HT się jeszcze bardziej "wypłaszczy" i powinno być ok. Tak czy inaczej Brothers Cycles to ciekawa propozycja godna uwagi
  6. Serwus. Bardzo fajny ten Krampus! Nieśmiało zapytam gdzie kolega znalazł tą zacną ramę i w jakiej cenie ? Szukam czegoś podobnego, "klasyka" z hakami QR i nie koniecznie z progresywną geometrią. Ktoś rzuci jakimś pomysłem ? Mój typ to kona unit, ale znalezienie takiej ramy jest obecnie trudne.
  7. Spróbuj Panaracerów gravelkingów. Kupiłem w merlincycles.com wersję 2019 700x35C. Jestem zachwycony! Zadziwiło mnie, jak niewiele im brakuje w dzielności terenowej do Gravelkingów SK 43C, a jak dużą przewagę mają nad tymi ostatnimi na asfalcie! Dle mnie to taka idealna opona "road plus" Do gravela mam dwa komplety kół. Na szosę i w teren. Charakter takiego roweru diametralnie się zmienia w zależności od tego, co do niego założymy. Posiadam również karbonową szosówkę i HT 29er. Obu praktycznie nie używam. Gravel daje mi najwięcej frajdy
  8. Nie będę Ci proponował dogorywających opon Tylna jest już mocno starta i w kilku miejscach są wyraźne ślady mikro przecięć, z których wydobywa się mleko.
  9. Dwa komplety kół to dobry pomysł. Też coś takiego planuję. Jeśli ma być terenowo to poszukaj czegoś z wyraźnym bieżnikiem i szerokością 40+ (mam na myśli 700C). Dodzieram właśnie komplet gravelkingów SK 43c. Przejechały ładnych kilka tyś km. W zasadzie dają radę w każdych warunkach, ale na dość luźnym podłożu, potrafią sprawić psikusa. Jako drugi komplet wezmę coś z WTB np. Resolute 700x42C. Co do opon "szosowych" do gravela - upatrzyłem gravelkingi zwykłe 700x35C. Są one w wersji TLC a na tym bardzo mi zależy. Myślicie, że różnica w toczeniu takiego gravelkinga 35C w stosunku do typowo szosowej opony 28C będzie mocno odczuwalna ? Stawiam przede wszystkim na komfort, prędkość jest mniej istotna. Aczkolwiek czasami chciałbym zrobić jakąś dłuższą trasę szosową bez większego zmęczenia i z sensowną średnią prędkością.
  10. Polecam gravelkingi SK. Są szybkie w każdych warunkach. Mam praktycznie nowe opony w rozmiarze 700x35c z brązowym bokiem. Chętnie oddam.
  11. Ile waży sama obręcz z tego zestawu ? Piasty wyglądają na wyjątkowo lekkie, ale to właśnie masa na dużym promieniu (obręcz + opona) robi robotę lub nie. Ciekawi mnie Twój problem z uszczelnieniem gorilla tape. W ubiegłym roku ujeżdżałem koła uszczelnione właśnie tą taśmą i zero problemów. Wszystkie "firmowe", które zakładałem wcześniej były po prostu za sztywne i źle układały się na obręczy.
  12. Gdybyś chciał się pozbyć tych WTB to chętnie zamienię się na Panaracery Gravelkingi SK 35c niewiele używane. Kupiłem takie same tylko w rozmiarze 43C i nie widzę sensu używania węższych. Jedyna zaleta tych 35C to mniejsza waga przez co są trochę szybsze. Do uszczelnienia obręczy z powodzeniem używam gorilla tape. Przedw wszystkim jest stosunkowo gruba i miękka. Bez problemu układa się na obręczy. Jest wytrzymała i wodoodporna. Klej można łatwo usunąć benzyną ekstrakcyjną albo zmywaczem do paznokci, jak Ci Twoja Pani trochę użyczy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...