Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Na wątku stalowym, Dawid pisał (w domyśle na podstawie dobrze poinformowanych źródeł ;) że O1 Kode wypełni magazyny 7anny jesienią. Na podstawie własnych dociekań, powiem że o ramę Prone pytałem w marcu. Dostałem odpowiedź że będą na początku maja. I na koniec czerwca JEST ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a w temacie adventure  jeszcze jakie byscie polecili sprzety na cro mo? budzet do 6 0000

Sutra! :)

Możesz brać cały rower bo takowe jeszcze są w sprzedaży (ale niekoniecznie w pełnej rozmiarówce) albo czekać na "przyszłoroczne" framesety które z tego co przekazali mi w warszawskim sklepie zaczną pojawiać się w lipcu/sierpniu. Miejsca na laczki jest sporo, zresztą jest jedna na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok na placu boju zostały 2 Favorites

Tyle że nie kompletne zestawy lecz frejmsejty.

 

Gienek Vagabond za 350 Elżbiety

Kona Sutra za??? zna ktoś cenę?

W każdym razie mam takowego koncepta

Obecnie mam maszynę taka jaka widnieje w garażu.

https://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/7729-ns-bikes-surge-evo/

 

Czy jak kupie gienka lub kone to co można by było z ns Surge przełożyć? Czy zaciski slx będą grały z hydro klamkamanetami?? I czy gdzieś a dostępne barany 48+?

 

PZdr.

 

Edyta

 

Widzę że większość da chyba radę przełożyć.. Zdaje mi się czy napęd nie będzie pasil mtb z szosklamkami?, ta gienka ma jakiegoś microshift klamki a mtb naped

Edytowane przez BulletTime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - Sutra jako frameset jest raczej nigdzie niedostępna. Choć może za wielką wodą tak. Ceny w sklepach internetowych oscylowały w okolicach 500-550 zielonych, w Warszawie powiedzieli że mogą ściągnąć frameset z Holandii w cenie 2700 zł. 

 

Według mnie przekładanie czegokolwiek mija się z celem. Nie lepiej sprzedać NS-a w całości i kupić w całości inny rower? 

 

Sutra o ile znajdziesz rozmiar pod siebie jest w całości w niezłej cenie, na pewno poniżej 5 tysięcy oddadzą w Warszawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.71 m wzrostu,90kg masy i 80cm przekrok bez botów. Ręce mam krótkie tulw dość proporcjonalny. Jaki rozmiar tej kony by mi pasował?

 

 

Ns sprzedać trochę szkoda bo siedzą tam piasty DT 350 w kołach i slx heble te które nie szczaja. a myślałem że je wezmę do nowego sprzętu

Edytowane przez BulletTime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że 54. Ja przy 180 wzrostu i nodze 88 na 56 czułem się dobrze choć rama była duża, to fakt. Za to jak wsiadłem na 54 to śmiać mi się chciało (obsłudze sklepu też) że to takie małe, choć jakbym zamawiał zdalnie to taką bym wziął. 

 

Kół i tak nie przełożysz, zaciski można - budżet pozwoli na dokupienie hydraulicznych klamek. Dodam tylko że polityka Kony jest taka że modyfikując rower tracisz gwarancję. Ale ufam że stalówki mają dobre :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 cm będzie nie za duże? A ile masz cm do kuleczek na tej 56? A czemu kół nie przeloze? Zdaje się że tam w konie są 135/100 mm. ewentualnie jestem w stanie dla tych 350 zaplesc nowe koła. Te DT 350 są genialne.

 

Ile takie dobre klamki do hydro kosztują? Jakosc/cena.

 

 

Na gwarancję to ja gwizdze i mam ją gdzieś, więc nie przejmuje się nia

Edytowane przez BulletTime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 cm będzie nie za duże? A ile masz cm do kuleczek na tej 56? A czemu kół nie przeloze? Zdaje się że tam w konie są 135/100 mm. ewentualnie jestem w stanie dla tych 350 zaplesc nowe koła. Te DT 350 są genialne.

 

Ile takie dobre klamki do hydro kosztują? Jakosc/cena.

 

 

Na gwarancję to ja gwizdze i mam ją gdzieś, więc nie przejmuje się nia

jedynie nowe koła na tych piastach. jak dobrze widzę ten NS jest na 26, a kona/gienek 28/29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz - Ty chcesz tam wrzucić kółka 27,5? 

 

Nie wiem ile miałem do kuleczek, ale niewiele. I na podstawie moich obserwacji sądzę że z kolei 52 może być małe. Jakbyś rozważał Konę to warto przejechać się do stolicy i pomierzyć, mają dwa sklepy i coś szosowego powinno stać. 

 

Ultegra 2x11 to koszt ok. 1600 zł, może ściąganie zza granicy ma sens jeśli szukasz oszczędności. 

 

Ewentualnie za ok. 2000 można mieć SRAMa Rival Hydr (z zaciskami) bo podejrzewam że od razu mógłbyś przejść na ten system. Nie wiem czy nie szcza, ale próbowałem i działa naprawdę przyzwoicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sutra ma wysoki standover - dla ramy 52 wynosi 79,5cm. Ja przy 174cm (przekrok 78cm) mam właśnie rozmiar 52. Pierwszego dnia myślałem, czy na próbę nie włożyć dłuższego mostka (oryginalnie 60mm), ale tak się wygodnie jeździło, że całkiem o tym zapomniałem. Jest to mój pierwszy rower z barankiem, i nigdy nawet nie miałem bólu szyi czy pleców, a dość często korzystam z dolnego chwytu.

 

@MikeSkywalker - sprawdzałeś rozmiar na szosie, czy mieli sutry do przymiarki? :)

 

Możliwe, że na 54 czułbym się jeszcze lepiej. Tylko ST wynosi tam 82cm, więc wolałem nie ryzykować...

 

 

Edytowane przez 4mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok moj NS jest obecnie różnokołowcem, z przodu siedzi wtb asym 29 er 29 mm width. z tyłu siedzi dt swiss fr 570 .  

jak mowiłem jestem w stanie zlozyc nowe kola

mam pewne wątpliwości czy :

kenda SB8 1.9 cala 29 er wejdzie do ramy i widła sutry jak założę ją na obręcz o 30 mm width?

oraz czy istnieje mozliwosc załozenia szosowych  baraniastych klamkomanetów aby sterowały  napędem MTB ?

sa jakies moze klamkomanety na barana do MTB?

 

 

czyli jesli ja mam 80 cm do genetyki to standover jesli jest 79.5 to mam przy rozmiarze 52 tylko 5 mmm do jajeczek???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

SRAM lub Shimano dla 9 rzędów

 

Proszę o nie szerzenie dezinformacji...

 

W zakresie SRAM manetki i przerzutki szosowe i MTB są wymienne w ramach tej samej ilości przełożen.

 

W Shimano, fakt, do 9 biegów również, ale dalej też sie da. STI 10 speed obsługuje przerzutkę emrebeczna 9speed. Bonus to wieksza pojemność takiej zmieniarki. Stad jest to bardzo popularna opcja pośród turystów jeżdżących z baranem a nie lubiacych barendówek lub naramówek.

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewne wątpliwości czy :

kenda SB8 1.9 cala 29 er wejdzie do ramy i widła sutry jak założę ją na obręcz o 30 mm width?

 

MikeSkywalker

Jakbyś rozważał Konę to warto przejechać się do stolicy i pomierzyć, mają dwa sklepy i coś szosowego powinno stać.

 

A jakie to są sklepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...