Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

wklejam obok siebie raczej koncepcyjnie, Diamond mnie zaskoczył bo go dotąd nie widzialem, nie mam sieci do szybkiego szukania, ale wydaje mi się że były jeszcze jakieś węgle z chainstayem "ala koślawa mewa" o krótkim zadku ( coś ze szwajcarią mi się kojarzy albo firma albo reportaż z jazdy lub wyścigów ) Możliwe że nawet jakiś wariacki projekt kołem 29 w bardzo zwawrtej geometrii ale nie stalowy tylko też węgiel. Tylko do symulacji oponiarskiej szosówki to raczej rama szyta pod max 27,5...

 

Może ktoś pomoże? Zobaczcie to jest liga naszego Rondo, dużo na szybko nie znalazłem, ale słabo sledzię temat i nie wiem gdzie szukać monsterów o geometrii szosy.

 

Ciekawe, kiedu dla 2m kolarzy wypuszczą szosówki z kołami np 844mm :) i ciekawe jak to będzie rotować,i żyro mulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poszukiwania Grala trwają. Tylko czy to ma sens???? Przeca te monster-gravele wyglądają chm słabo. Koncepcja pożenienia ze sobą górala i szosówki robi się coraz bardziej karykaturalna. No ale kto wie... Ja mam dwa stalove rowery: szosa i górala. Szosa głównie stoi. Ale ogarnia się tym wszystkie rowerowe potrzeby. Klasycznie do bólu a w terenie lepszej ergonomi od prostej kierownicy nie ma. A na szosie baran. 

Jeden rower w domu....tylko jeden...... ciężki temat -- wybieram 29. Bo komfort/wszechstronność. Zmianą opon można wiele załatwić. Do takiego Ronina też wchodzą koła 27,5 x 2.0 ale jak ktoś szuka dynamiki i szybkości gravela/przełaja to opony 45/47 to już dużo. Zakładanie do tego setu kół- opon 27,5x2,2 zamula całą koncepcję.... Z drugiej strony mam klienta który tak pokochał Ronina + modyfikacje(odchudzanie) że s-works w szopie stoi, bo emocje na przełaju stalowym w terenie wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem i pewnością górala. 

Ale po to jest to forum aby snuć/dywagować/kombinierować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poszukiwania Grala trwają. Tylko czy to ma sens???? Przeca te monster-gravele wyglądają chm słabo.

 

zależy  jak wygląda krzyżówka, wielki 29 er z wysokim widelcem i baranem wygląda na karykaturę,klasyczna szosówka z magicznym upchnięciem grubej opony mi się podoba. W moim poprzerabianym Jaguarze mam teraz na miasto opony maraton 25, w Jurze miałem 33, z oryginalnym widelcem upychałem z przodu 38, z tyłu 35... I takie opony to kiedyś jeszcze potrafiłem wytrzymać nawet na maratonach, byle nie w prawdziwych skałach, dziś mnie zamęczają, klasyczny przełaj odpada w moim przypadku, po wypadzie właśnie do Zawiercia wiem już na pewno, nie i koniec. Ten sam Jaguar (wirtualnie) z kołami kaliber 2,25 na sobotę i niedzielę, i z wąskimi marathonami na miasto i turystykę asfaltową załatwia sprawę, do tego trzeci komplet ultra lekki albo nawet na szytkach na imprezy szosowe czy trening z chłopakami... musi być korba z prawdziwym blatem a nie po-pierdółką....

 

Inna sprawa czy ja się potrafię rozstać z Jaguarem, Bianchą, i Rometem Super, nawet jakby mi ktoś dał taki rower premium w prezencie?

Naprawdę wiele zależy jak takie RoNdO, Diamond BAck czy BombTrack jedzie po korzeniach i piasku w Puszczy Kampinowskiej...

Jeśli tylko jakieś Rondo pojawi się w Warszawie w moim rozmiarze,z grubym kołem to będę męczyć kogo się da, żeby się przejechać...

Ps A wielko wielko kołowce to też niezły szał ciał, jechał ktoś z naszego forum na takim patelniowcu? ;)

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A poszukiwania Grala trwają. Tylko czy to ma sens???? Przeca te monster-gravele wyglądają chm słabo.
 

 

comment_GXcCqAEtINTJQ0vURiYz0HiiANqCxUjp


 

 

jechał ktoś z naszego forum na takim patelniowcu?

 

Aaa pacz nie wpadłem na to, następnym razem się przejadę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Yarr:

 

RizerDrop ( :D ) od somy. Condor.

 

http://www.somafab.com/archives/product/condor-handlebar

 

soma_hbar_condor_topvu_1000.jpg

condor_moreways1.png

 

Jak dla mnie mega ciekawy kierownik.

 

W istocie ciekawy. Za to Szpetny pokazał w Berlinie mniej radykalnego rajzera

33154194702_9f08a4a18a_b.jpg

 

 

Też z Berlina monsterbułkowóz

33154218702_7e375ec7bd_h.jpg

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

RizerDrop ( ) od somy. Condor.   Condor Handlebar | SOMA Fabrications

 

Ta kiera czaruje mnie swoim utra-krótkim dropem.

 

Szkoda, że to już materiał archiwalny, niedostepny  :bye2:

 

Co ciekawe, to nie jest własny wypust Somy, tylko alu kopia jakiegoś jappońskiego karboniaka, który kilka razy przewinął mi sie przez oczy. Problem Japończyka? Nie wysyałaja poza Japonię a dodatkowo cena to chyba cos koło 300 dolców była...

 

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie było mleka fabrycznie zalanego w Sutrze. Nie wiem, co zobaczyłem przy pierwszej próbie zdjęcia opony :icon_confused:

Wziąłem na próbę z przodu Smart Sam 2,25" na tył 2,1" oficjalnie obsługiwane. Z tyłu jest nawet miejsce na błotnik przy tej szerokości :w00t: Myślę, że 2,35-2,4" jest realne w tym rowerku bez błotników :thumbsup: W sumie mogłem się pierwsze zapytać, jakie oponki najlepiej na jurę (piasek). Jutro jazda testowa po lokalnym piasku, ale jest jeszcze mokro, więc ułatwione zadanie...

 

5IVmKsq.jpg

 

cFwG1Cr.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko błagam nie okalecz tej kony błotnikami! Kolorek ma za######isty.

 

Już kupiłem bluemelsy 65mm, ale chyba nie założę ;) Podsiodłówka Triglav będzie się lepiej do tego nadawać :D

 

...a zdjęcie z boczku na grubasach???

 

Miałem dać jutro, z terenu ;)

 

f7YXfYM.jpg

Edytowane przez 4mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogłem się pierwsze zapytać, jakie oponki najlepiej na jurę (piasek)

z niskim ciśnieniem, po pierwsze :)

Ja tam na skapciowanych ss 1,75 jeździłem , daje radę

Gdzie oni wpakowali baterię?

w piastę

a, już kolega Zehusa wkleił

pozdro

Edytowane przez dovectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...