Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

@RafalxMTą ofertę z tego sklepu widziałem. Mam jedno "ale" nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym sklepem i nie wiem czy jest legitny. 

Opny mam 29x3 cale. Raczej szerszych nie planuję. 

@Sobek82 Starczy nawet 35 bo takowe teraz koła posiadam. Ale chciałbym mieć "prawilne" 45mm :) 

Ale coś czuję, że zostanę przy tych 40mm od WTB.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się domyśliłem że nie 2.5"  ;)   o markę/model mi chodziło. U mnie  WTB Ranger   i  składam drugi komplet na Maxxis Chronicle ;)  .

Ja bym kupił na Twoim miejscu te ARC 45. To polski sklep, zapłacisz kartą, najwyżej odzyskasz kasę przez chargeback.

A jak bardzo chcesz WTB i40   to  mam na sprzedaż jedną  z demontażu   WTB i40 ST za 350+ship (czyli Kom Tough zdaje sie - fabrycznie zakladana do Bombtracka ADV+) - wtedy ja kupię ARC ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też WTB Ranger.

large.005_Marino.jpg.9b549d2a76a77bdb72f

Ale myślę jeszcze nad Bontragerami. 

Chyba będę musiał się z tym przespać i przemyśleć sparwę.

A w temacie malowania

Ale żeby nie było skoro już jesteśmy w temacie to widelec malowany proszkowo. Wcześniej malowałem proszkowo ramę Genesisa. Lakier proszkowy jest bardzo mocny w porównaniu do tradycyjnego. 

Kilka lat temu malowałem ramę w Guli Custom w Poznaniu [W sumie wtedy jeszcze swoją siedzibę miał pod Poznaniem], bardzo dobrze pomalowane ALE ale takie malowanie miało poważną wadę. Lakier był dość delikatny i łatwo łapał rysy. Być może wynikało to z tego, że rama na koniec nie była malowana lakierem bezbarwnym i nie miała żadnej twardej[mocnej powłoki zewnętrzenj]. Przy malowaniu proszkowym problem jest dużo mniejszy.

I kilka fotek. Niestety ale udało mi się zrobić tylko kilka jazd i jeszcze nawet sterówki porządnie nie skróciłem.

 

large.003_Marino.jpg.590c3afae3c988123ee

large.004_Marino.jpg.dc397fc1cb79922c501

large.002_Marino.jpg.3e958dac25fd3680ab6

large.001_Marino.jpg.35c9d7a081f1e78c4de

 

 

 

  • +1 pomógł 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie :D Obecnie na 28H składa się koła do enduro i to często pod ebajki. Oczywiście bardzo dużo tu zależy od obręczy i szprych, pewnie też całkiem sporo od kołodzieja. Gwarancji pewnie nikt Ci nie da, ale ludzie tak jeżdżą. 
Co natomiast można stwierdzić na pewno:

  • koło z większą ilością szprych łatwiej wycentrować (porównując te same szprychy i obręcze)
  • koło z większą ilością szprych ma większe prawdopodobieństwo przetrwania i dowiezienia do celu w przypadku pęknięcia jednej szprychy w terenie

Ja osobiście zawsze biorę 32 jeśli mam wybór, niestety w przypadku obręczy 29+ z tym wyborem jest coraz gorzej. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał przebite koło było na 28 szprych 😀😀🙃🙃 , ale mleko do dziś trzyma!!!! Spoko mam przód jak Kaza i jest bardzo dobry. Zastanawiam się nad tym Duroc 50 może będę partycypował w zakupie 1 sztuki.   Trzeba na Ale expres poszukać 32 otworów na 29 cali.     Może są . U mnie zalega tylna piasta 148  niestety pod 32. Ale drugi przód mogę na 28 zrobić. Koło mocne. Dotąd nie poprawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się ten Duroc podoba, i brałbym 2 szt. , poddaję jeszcze pod dyskusję przekrój WTB i40 oraz tego Duroca SL 50 .

Duroc ma pusto w środku, na prosty misia rozum takie WTB chyba jednak wytrzymalsze się wydaje (że ma 3 komory, czyli 2 wzmocnienia, a Duroc  ma null wzmocnień) ?

 

SUNringle, 29+ Felge düroc 50 SL, 46-622, 28 Lochimage.png.960e00795eced8dca10e2af37f02d2f4.png

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duroce 30 na kolach z Decathlon szału nie ma , przebiegu nie mają ale oddawałem na gwarancji po latarką po łączeniu można świecić a wciskali mi że to mleko uszczelni, nowe dużo lepsze nie są. Nie kreseczka ale punkciki światła.

Pierwszy komplet bąble leciały  z obręczy w misce  na łączeniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założył ja oponę szeczelną,  wentylek napompował bez mleka i zasyczało , do miski, gdzie bąble? A w niej rejon gdzie v brake tarłby gdyby był, szpara szczelina brak ciągłości jak w obręczach pod dętkę które łączyli na insert.

To surly dla  kobiet z dworu królika szesnastego, Wersalkolarskie pandemonium !!!
Wielka suknia z kloszem jak osiedlowa śmieciarka  ani trochę nie wkręci się dzięki ochronie bagażowej niczym zasłona śmigła ślizgaczy z Luizjany….

4C9C8E83-00F8-40DD-9E2D-76C9371B3CB1.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza żadnych otworów u siebie w dziurokach nie widziałem. Ale też nie sprawdzałem obręczy pod tym kątem. 

Sprawdzałem oponę na such bez mleka, po wskoczeniu na rant tlenu jej starczyło na około 4dni póżniej musiałem użyć pomki. Na razie dziuroki mają dętki. 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wybór padł na ARC 45. Zamówienie dzisiaj poszło. W sumie ten sklep TWR to chyba jedyny sklep gdzie mieli ARC pod koło 29cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...