Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Ishi - sam wiesz....gamonie z perspektywy ekranu.

Real jest ciekawszy,akcja,emocje,fix itd.

Gdybyś skoczył bruzdkę nie byłoby gipsiku itd,itp.

Kiedyś jak w  starym aucie zablokowała mi się przepustnica na "full open" zamiast przekręcić kluczyk jedną pozycję i dostojnie potoczyć się ze 120 do 0,wpadłem na genialny pomysł i hamowałem czym się dało,z przypalaniem sprzęgła włącznie.Po zatrzymaniu szybciutko otwarłem maseczkę i wyrwałem kopułkę z kablami w komplecie..........skubany przestał wyć i zgasł.

Czym zajmuje się zawodowo - można sobie dopowiedzieć,żeby było śmieszniej........

Fix to fix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Czytam temat od jakieś roku więc dołożę swoje 3 grosze to zawartej tu treści.

Znalazłem aluminiową puszkę pod 27,5 + https://www.amazon.de/Ridewill-Rahmen-Aluminium-5-Plus-pp12-mm/dp/B01HZBRF0E/ref=sr_1_20?s=sports&srs=11823982031&ie=UTF8&qid=1484084063&sr=1-20

 

Cena zachęca, taperowana główka i oś boost ale są małe braki jak lakier i droga wysyłka od niemca nie wspominąc o jakości.  Co wy na to w kontekście   welocypeda gumę  27,5+

 

Pozdrawiam

Wlod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ishi - sam wiesz....gamonie z perspektywy ekranu.

Real jest ciekawszy,akcja,emocje,fix itd.

Gdybyś skoczył bruzdkę nie byłoby gipsiku itd,itp.

Kiedyś jak w starym aucie zablokowała mi się przepustnica na "full open" zamiast przekręcić kluczyk jedną pozycję i dostojnie potoczyć się ze 120 do 0,wpadłem na genialny pomysł i hamowałem czym się dało,z przypalaniem sprzęgła włącznie.Po zatrzymaniu szybciutko otwarłem maseczkę i wyrwałem kopułkę z kablami w komplecie..........skubany przestał wyć i zgasł.

Czym zajmuje się zawodowo - można sobie dopowiedzieć,żeby było śmieszniej........

Fix to fix.

Ty nam lepiej stantona pokaż, a nie pierdołami oczy mydlisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witaj Czytam temat od jakieś roku więc dołożę swoje 3 grosze to zawartej tu treści. Znalazłem aluminiową puszkę pod 27,5 + https://www.amazon.d...4084063&sr=1-20   Cena zachęca, taperowana główka i oś boost ale są małe braki jak lakier i droga wysyłka od niemca nie wspominąc o jakości.  Co wy na to w kontekście   welocypeda gumę  27,5+   Pozdrawiam Wlod
 

 

Ale ta rama ma tylko 142 na tyle. Mało jak na pełnoprawnego plusa. U włochów masz różne wersje w tym taką z boostem

 

http://www.ridewill.it/p/en/ridewill-bike-492754210-mtb-frame-650b-plus-boost-ta-12x148mm-raw-aluminium-size-49/159456/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak na fotorelacji ten pan niefotogenicnie wyglada podczas jazdy, taki rower towybryk natury :) Ciesz sie wzrostem bo masz zlote proporcje i Twoje rowery zgodnie z anntycznymi klaska proporcjami maja wiecej ocnego seksapilu, to cos przypomina zyrafe z baranem a pochylosc slopowa zabija piekno :) ale samw szosie lubie wysoka rama i krotka, niz za mala i przemostykowana, czy sterowka strsznie wydluzona pond rure pozioma czy mostek skierowny do gory . Tutaj kokpit przynjmniej bez tych zbiegów. Smiesznota taka z bezowym paskiem.

i do licha to nie jest klasycny wideł, tylko co najewyżej NORMALNY !!!!!

 

klasyczny wideł jest lutowany z widaczną mufąfoniadą!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topisalem ja co po Austri i Wlochah jedzie za zolto rozowym rowerze z czerwonymi oponami, a pancerze w mtb przykleja na tasme izolacyjna, to lekko ogranicza kompetencje krytyczne tytułem belki we wlasnym oku ;) mniemam zatem ani praw ani racji, poza prawem do marudnych postow prokreacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do widła i jego klasyczności. Dejwowi chodziło o zgięcie które trochę teraz odchodzi w zapomnienie. Co do muflona to cięzko znaleźć mufę o szerokości 40 w górę, jest raptem parę takowych z gotowców, a robione na zamówienie kosztują ... sporo pracy :D więc unicrown zdaje się naturalnym wyborem. 


 

 

w sumie to zdjęcie jednak jest fajne, jakby rowerzysta hobbit

 

To była wysoka barierka raczej. Reszta ekipy przejechała na stojąco :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie proporcje prawie zawsze zaburza kierownica, która sprawia wrażenie, jakby pokrywała się z linią mostka. Dzieje się tak wtedy, gdy mostek jest po stronie plusowej. Wtedy nawet kierownica idealnie poziomo optycznie przedłuża linię mostka i kotpit odbiera seksapil całemu rowerowi. Lepiej wygląda jakaś niewysoka podkładka czy dwie i mostek po stronie minusowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

to to właśnie to mój Drogi :)
__________________________

A wiecie co mnie chyba najbardziej ujmuje w tym rowerze? (pomijając notorycznie pokazujące się ChrisKing i Puale)
TOTALNA PRZECIĘTNOŚĆ!
Ten rower ( i kilka podobnych) powinien być wzorcem do machanie przed nosem każdemu kogo weźmie choroba na cyzelowane haczyki, carbo widły od enve i mufy rżnięte ręcznie z bloku stali itd itd
Chudy (i chyba nawet skrzywiony do tyłu?) wideł, zwykłe V-ki, prosta rama, prosta i taka....zwykła, normalnie puszczone linki, niskie obręcze, napisy bez walenia po oczach. łaaał...


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chudy (i chyba nawet skrzywiony do tyłu?) wideł, zwykłe V-ki, prosta rama, prosta i taka....zwykła

A wiesz co pomyślałem jak pierwszy raz spojrzałem na ten rower?

 

Oooo, jaka fajna duża Zimówka (moje retro MTB) pod duże kółko i z cienkimi rurkami. :) 

 

Co do widła i jego klasyczności. Dejwowi chodziło o zgięcie które trochę teraz odchodzi w zapomnienie.

No właśnie, takie pytanie do eksperta - a czy pomijając sam wygląda jest jakaś różnica odczuwalna podczas jazdy pomiędzy prostym a giętym stalowym widelcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie, takie pytanie do eksperta - a czy pomijając sam wygląda jest jakaś różnica odczuwalna podczas jazdy pomiędzy prostym a giętym stalowym widelcem?

 

No musisz pojeździć i sprawdzić ja się na odczuciach średnio znam. :) Niektórzy twierdzą (vide prezes) że ugięty jakos lepiej wybiera nierówności i ma to jakiś sens.

Generanie gięcie historycznie wynikało z błednej pogoni za zerowym tailem i chęcią wiekszego zofsetowania (co za słabe słowo) widelca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..oczywista to są spekulacje, efekt placebo  i części milimetrów ale choćby skoro dłuższa rurka łatwiej się wygnie od krótszej obciążonej tą samą siłą (kwestia momentów) to wideł podgięty ma tej rury więcej od widelca prostego.
A głupi umysł podpowiada jeszcze, że zdefiniowany punkt wygięcia (łuk) lepiej zapracuje niż prosty wideł całym sobą.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...