Skocz do zawartości

[Sztyca] Zbyt mała rama, czy wygięta załatwi problem? Pomoc z doborem sztycy.


Pawel95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Jakiś czas temu kupiłem rower, niestety okazało się że rama jest troszkę za mała. Rama ma 17,5" ja powinienem jeździć na 18,5" tak aby mi było wygodnie...

 

 

 

Moja sztyca w tej chwili ma średnicę 27.2mm i długość 30 cm, trzyma się na ostatnich centymetrach, tak że aż boję się o ramę...

 

Proszę was o pomoc w wybraniu dłuższej wykrzywionej sztycy, wykrzywionej bo siodełko mam odsunięte do tyłu na maksa i nie odczówam odczuwam zbytniego komfortu podczas jazdy...

 

 

Jakoś zawsze staram się nie zawracać wam głowy takimi bzdetami, ale nie mam ochoty na pomyłkę.

 

27.2

min 35cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie wszyscy potrafią pomagać.

 

@rzezniol

 

Ja rozumiem że i może masz tam jakieś doświadczenie, ale czy muszę używać profesjonalnych terminów i określeń? Dla mnie ta sztyca jest krzywa i już...

WIem że ramę trzeba kupić na wymiar, pomyśl logicznie... Musiałem kupić taką! Nie proszę Cię żebyś mi wypominał co robię źle, tylko pytam jak mogę ten problem załatwić. Jeśli nie chcesz mi pomóc to nie nabijaj postów...

 

Pomocą by było podanie przykładowych modeli sztyc z tym twoim offset'em

Dziękuję, buziaki!

@szliri

 

Gdybyś czytał dokładnie to może byś wiedział jaką mam ramę, a wzrost nie ma tu nic do rzeczy bo liczy się długość nogi, ekspercie...

 

@Michauuu

 

Jedynie ty po części zrozumiałeś o co mi chodzi, tylko że wiesz... Ja potrzebuję wygiętej sztycy, aby odsunąć trochę tyłek za pedały...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do małej ramy, bardzo dobrze operuję nią w terenie na zjazdach i potrzebuję jedynie lekko wykrzywionej i dłuższej sztycy... Rama mi w 100% odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiemy jesteś wspaniały ...

 

Krzywa sztyca jest krzywa czyli uszkodzona , sztyca z jarzmem przesuniętym do tyłu to sztyca z offsetem koniec i kropka.

Nie musisz znać wszystkich nazw detali technicznych ale możesz je poznać i nie musisz z tego powodu się unosić.

 

WIem że ramę trzeba kupić na wymiar, pomyśl logicznie... Musiałem kupić taką!

 

Wyobraź to sobie że myślę logicznie i ta logika mi mówi że z takich czy innych powodów chciałeś taką ramę kupić ... nikt ci do głowy pistoletu nie przystawiał żebyś MUSIAŁ ja kupić.

 

Jak mam coś ci zaproponować jak nie wiem jakim dysponujesz budżetem ... zaproponowana sztyca przez kolegę Michauuu jest sztycą z offsetem ... czyli jak ty to rozumiesz "krzywa", przesuniecie to standardowe 20 mm, maksymalne przesuniecie w sztycach sięga chyba 40mm.

Inna sprawa ze jest to towar z najniższej pułki który powiedzmy działa ale w trudnych warunkach użytkowania może robić niespodzianki.

 

Co do ekspertów ... Ekspercie Pawel95 ... rozmiar ramy czyli długość rury podsiodłowej (parametr związany z długością nogi) to tylko jeden z czynników który bierze się pod uwagę przy doborze ramy ...

W wielu wypadkach ważniejsza jest długość górnej rury, bo tą długość trudniej się koryguje ... zmiany w długości mostka mają wpływ na prowadzenie roweru, offset na sztycy ma wpływ na pedałowanie.

 

Zanim zaczniesz formułować takie wypowiedzi pomyśl 2 razy

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest sztyca tylko z jarzmem przesuniętym do tyłu, bo ta sztyca jest wygięta, czyli krzywa - czyż nie ;)

 

Zamiast "sztyca z offsetem" można powiedzieć po polsku "sztyca gięta/wygięta", jeśli już tak bardzo razi określenie "krzywa" ,

zamiast tworzyć "rodzynki" językowe adaptując zwroty obcojęzyczne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez safian, 23 Października 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 23 Października 2012 - Brak powodu

Krzywej sztycy nie włożysz do prostej rury podsiodłowej ...

 

Może przestańemy używać wyraz rower ??

Wszak wiadomym jest że rzeczownik rower jako określenie pojazdu dwukołowego jednośladowego to zapożyczenie od nazwy angielskiej firmy Rover – producenta rowerów.

 

Błagam zlituj się ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • Mod Team
Napisano · Ukryte przez safian, 23 Października 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 23 Października 2012 - Brak powodu
Ja rozumiem że i może masz tam jakieś doświadczenie, ale czy muszę używać profesjonalnych terminów i określeń? Dla mnie ta sztyca jest krzywa i już...

 

Przyjechała blondynka na stację

- Proszę wlać 5 litrów do tego pojemnika na benzynę

- To jest bak proszę pani

- Ja rozumiem że i może masz tam jakieś doświadczenie, ale czy muszę używać profesjonalnych terminów i określeń? Dla mnie to pojemnik na benzynę i już...

 

:D

 

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :D

Odnośnik do komentarza
Ale to nie jest sztyca tylko z jarzmem przesuniętym do tyłu, bo ta sztyca jest wygięta, czyli krzywa - czyż nie

 

Jeśli chodzi o tą: http://allegro.pl/sztyca-zoom-27-2-alu-400-mm-tanio-2-kolory-i2728074993.html, to nie widzę żeby była wygięta, bo i jak i gdzie? Jak włożyłbyś wygięta sztycę w ramę?

 

Jedynie ty po części zrozumiałeś o co mi chodzi, tylko że wiesz... Ja potrzebuję wygiętej sztycy, aby odsunąć trochę tyłek za pedały...

 

Skoro tak to rama jest też trochę za krótka albo ma zły dla ciebie kat podsiodłówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna ludzie... Widziałem u kolegi wygiętą/giętą/krzywą/ nie wiem jak wam to powiedzieć prościej... sztycę...

 

Była prosta, ale w pewnym momencie rura była zgięta o ok 15 stopni.

Na allegro nie mogę znaleźć sztycy która w pewnym momencie jest zgięta o takie 15 stopni. Myślałem że mi pomożecie, ale tu mnie ironicznie porównujecie do eksperta lub blondynki. Co nieco na temat rowerów wiem, możliwe że znacie się bardziej, ale pisząc coś takiego to niezbyt pokazujecie swoją inteligencję.

Mogę wydać na sztycę do 300 zł... Tylko musi być wygięta w połowie... nie dawajcie mi przykładów takich jak ta zoom co Michał podał wcześniej...

@rzezniol tobie już dziękuję :) Nie musisz odpowiadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą: http://allegro.pl/sz...728074993.html, to nie widzę żeby była wygięta, bo i jak i gdzie? Jak włożyłbyś wygięta sztycę w ramę?

 

1. Przeczytaj o czym pisze kolega w pierwszym poście i postaraj się zrozumieć istotę problemu.

2. Link "nie bangla" - w domyśle nie o taką sztycę "biega" koledze z problemem.

3. Normalnie - tak jak się wkłada sztycę w ramę.

 

Ale nie ma to jak "bić pianę".

 

Sztyce gięte:

 

18417440014ea6c91ea40fc.JPG

 

SZTYCA FREZOWANA GIĘTA ALU na Bazarek.pl

 

sp-39.JPG

 

8_42535_07_01_09.jpg

 

Thomson Elite Setback : Komponenty : Katalog Rowerowy bikeKatalog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez safian, 23 Października 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 23 Października 2012 - Brak powodu

Może przestańemy używać wyraz rower ??

Wszak wiadomym jest że rzeczownik rower jako określenie pojazdu dwukołowego jednośladowego to zapożyczenie od nazwy angielskiej firmy Rover – producenta rowerów.

 

Błagam zlituj się ...

 

Pozdro

 

Jak to dobrze, że mamy Google i Wiki ;)

 

Tyle że prawdziwe znaczenie słowa rover jest bliższe temu pojazdowi niż Ci się wydaje gwizdze.gif

 

Google Translate

 

 

@Pawel95 - nie ma za co, wszak po to tu jesteśmy, by pomagać - dzięki za plusik ;)

 

Ale są też tacy niestety, którzy tu leczą swoje kompleksy.

Odnośnik do komentarza

1. Krzywy, gięty i wygięty to trzy zupełnie inne słowa. Gięta kierownica to chyba nie to samo, co kierownica WYgięta lub tym bardziej krzywa?

2. Słowo "offset" funkcjonuje w języku polskim od lat, szczególnie w aspekcie druku oraz techniki. I nie można zastąpić tego określenia gięciem, gdyż chodzi tu wyłącznie o przesunięcie jarzemka w stosunku do osi. Jak to jest technicznie zrobione, to już inna kwestia.

3. ROVER to nazwa firmy, więc tłumaczenie dosłowne jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.

 

4. Może już koniec z tym OT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wcześniejsze błędy z przecinkami.

 

A dziobolek, ta sztyca zoom'a to znasz może nazwę modelu? Bo thomson kosztuje ponad 300 stówki, a nie maży jakoś zarąbiście mało, z kolei te sztyce kolorowe bez jarzemka bałbym się wsadzić do roweru i jeździć po górach ;/

 

Jak już te 250g to max 200zł bym dał. A zoom nie jest mega ciężki, a solidny jest w miarę... Tylko ten model konkrety jest potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel jak nie potrafisz pisac po polsku zeby wszyscy zrozumieli to sie potem nie dziw nie ze wiadomo o co ci chodzi

 

Cene dopiero podales po wymianie 10 postow.

 

Sztyca z offsetem stosuje sie zeby poprawic polozenie kolano pedal a nie zeby przedluzyc sobie gorna rure ramy. Wiec na pytanie z tematu brzmi nie bo nikt ci na to nie odpowiedzial.

 

Jak juz to dluzszy mostek mozesz sobie kupic max 120 mm a jak jestes zbyt wyprostowane to mozesz ustawic go tak aby tworzyl kat ujemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to określenie funkcjonuje od dawna, tak jak to, że offset to jest przesunięcie,

a czy jest ono zrealizowane za pomocą samego jarzma, czy poprzez wygięcie sztycy, to już inna bajka.

 

A dziobolek, ta sztyca zoom'a to znasz może nazwę modelu?...

 

Prosz... http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2729252292&ars_source=ars&ars_socket_id=9&ars_rule_id=74

 

tylko zapewne jej długość Ci się nie spodoba - 300mm, całkowita - 325mm.

 

Te kolorowe mają długość 400mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...