Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Dla ratowania gatunku 27,5er nowa zabawka. GT Avalanche 27,5 w rozmiarze M. Koloru tej ramy nie da się złapać na żadnym zdjęciu... na żywca wygląda maga, a jeździ jeszcze lepiej :-) W planach zwiększenie skoku amora do 110mm, bo amor Suntoura który był zamontowany w oryginale w tym rowerze był centymetr wyższy od Recona.

100_8743.JPG

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alsew napisał:

W planach zwiększenie skoku amora do 110mm, bo amor Suntoura który był zamontowany w oryginale w tym rowerze był centymetr wyższy od Recona.

Przestań. W góry to Ci ta zmiana jeszcze na plus wyszła. Zjazdówki z tego i tak nie zrobisz, a dodasz centymetr to osłabisz sobie podjazdy... No chyba, że to już wszystko było przebadane, przestawiane, testowane, mierzone i liczone. ;) Jeżeli tak to olać moją wypowiedź, bo to twój rower i tyle. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Alsew założył już wątek dotyczący zmiany skoku.

Tyle że nikt jeszcze słowem się nie wypowiedział.

58 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Z tyłu chyba jeszcze zwykła ośka ?

DT ThruBolt 135x10. Nie ma na rynku ram 27,5 z fajną geo i nowymi standardami. Mamy dyktaturę 29er...

40 minut temu, Brombosz napisał:

suport jakoś dziwnie wysoko umieszczony mi się wydaje? Czy jednak tylko mi się tak wydaje? 

Suport obniżony o 45mm względem osi kól wg geo GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.02.2021 o 00:10, lester13 napisał:

„skomlenie”

W dniu 6.02.2021 o 00:10, lester13 napisał:

nie masz bladego pojęcia

Rozszyfrowałeś mnie... Postaram się to jakoś unieść.

 

W dniu 6.02.2021 o 00:10, lester13 napisał:

że w przeciągu 10 lat ebike będzie stanowił 90% sprzedawanych rowerów - jeśli dożyjesz

Gdyby mi się to jednak udało to Ci przypomnę Twoją wypowiedź.

PS. Mam nadzieję, że to coś ze zdjęcia już więcej nie wjedzie do lasu. Będzie jednego hałasującego szrota mniej. 

  

W dniu 6.02.2021 o 01:08, wolek napisał:

To co tu pokazujesz już rowerem elektrycznym nie jest. 

Niestety, ale wielu jak widać o tym nie wie...

 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

705845841_GiantStance2Custom_mini.jpeg.3bdf382a852c4cb440673a6253c54691.jpeg

Giant Stance 2 Custom (Green Frog)

1x10 (34T owal - korba, 11-46t kaseta, Deore M5120), 120mm skoku przód/tył, koła seryjne obute w oponki Specialized Butcher (przód) i Slaughter (tył) na mleku Peaty's.

Wymiana kół w trakcie, nowe koła na Alexrims Volar 3.0 (30mm szerokości wewnętrznej) i piastach Novatec NT-D791SB przód i NT-D792SB tył, wreszcie będzie się opona dobrze układała i skończy się pocenie na rancie (obręcze nie tubeless).

Komponenty: Bontrager, Truvativ, Pro.

W planach: myk-myk, przesiadka na 1x11 (z kasetą 11-50t lub 11-51t).

Reszta robiona na bieżąco.

Edytowane przez SpiderMAN
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę swój bo ostatnio trochę wybarwił się na biało. :)

IMG-3275.jpg
IMG-3277.jpg
IMG-3278.jpgIMG-3285.jpg

Rama KTM Lycan 272 z 2014r. 

Zawieszenie przód BOS Deville 140mm, tył X-Fusion O2 RCX ok. 135mm (na ramie widnieje napis 125mm, ale były modyfikacje ;) )

Napęd 1x11 XT-M8000 z kasetą 11-42t, owalem 30t od HCC i prowadnikiem łańcucha HDM Mozartta zamiast przedniej przerzutki.

Koła DT Swiss FR570 na piastach 350 (ratchet 18z) z ogumieniem od WTB (2x TrailBoss 2,4 TCS Light na suche, czasami 2x Continental TralKing 2,4 Protection na trudne).

Hamulce Magura MT5 na żywicy (wystarczy :) ).

Myk-myk FOX Transfer 150mm z zew. mechanizmem do zamocowania linki.

No i poza tym reszta (kierownica XLC 780mm, białe gripy SRAMa, mostek PRO 50mm, siodło WTB Rocket pro i stalowy koszyk na bidon od KTMa).

Chyba tyle. ;) Myślałem kiedyś wymienić na jakieś mocne enduro 29 cali, ale podoba mi się jego skoczność i zwinność, więc temat umarł. Z wad to tylko trzeba pilnować śrub w ramie przed samoczynnym wykręcaniem się. Loctite pomaga, ale nie załatwia całkowicie problemu. Raz na poł roku muszę sprawdzić żeby nie niszczyć łożysk.

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, moja Merida trochę składana, w sumie nie wiem co myśleć o kole 27,5 jeżdżąc 29er, mam meride big nine 300 lite i przy big seven 7000 jest to kloc, różnica wagi 3,5-4kg...może wy doradzicie którego zostawić a którego pchnąć nie mogę utrzymać dwóch rowerów 🙂

 

 

_20211127_000857.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiam na próbę, może ktoś się znajdzie i dogada cenę, bo rower naprawde fajny, waga ramy z przednia przerzutka, wkładem suportu i linkami to 1525g🙂trochę mały dla mnie ale kawał chłopa ze mnie fakt, praca Foxa poezja, mój kloc suntoura albo pracuje albo nie, a tutaj sag ustawiony prawidłowo i każdy kamyczek, patyczek i już czuć jak pracuje. Wcześniej też miałem 27,5 krossa hexagon, ale wtedy byłem głupi i myślałem, że mtb to tylko szerokie leśne drogi, zanim znajomy pokazał mi co to za single, podjazdy, zjazdy itp. 😂

Ale może jeszcze któryś z kolegów przemówi mi do rozumu, żebym może go zostawił? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby dorwać większą ramę pod 27,5 i przełożyć graty a ta ramę sprzedać.  Tylko niestety wyboru brak 😫 sam stałem przed podobnym problemem. "Ogólnie lepiej mi się jeździ w terenie na 27,5". Za to masz plusa. A że tak zapytam ile masz wzrostu bo między rama 17cali a xl jest przepaść. Obstawiam że jedna jest za mała a druga za duża dla Ciebie i najlepiej byłoby sprzedać oba rowery i kupić odpowiedni rozmiar pod siebie  😁

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...