Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
Tego się spodziewałem . Debil to wymyślił aby zszyć paski na stałe w jednej pozycji. W Genesisie na całe szczęście można to regulować . Nie da się tego rozpruć i wsadzić rozdzielacza z jakiegoś starego wycofanego kasku ? Zrób foto tego newralgicznego miejsca w zbliżeniu,. PS. Uprząż jest regulowana masz w środku "suwak" . Spróbuj poustawiać go.
-
sznib obserwuje zawartość → [Hamulce] Pomoc w doborze hamulców do roweru Dh/fr
-
[Hamulce] Pomoc w doborze hamulców do roweru Dh/fr
sznib odpowiedział ThWe → na temat → Hamulce rowerowe
Magury MT5ki sobie weź za 615zł https://allegro.pl/produkt/hamulce-tarczowe-magura-mt5e-higo-closer-4-tloki-900m2000-mm-e-bike-zestaw-dbf9bd3b-9fe9-4819-924e-4e12ed0f175a?offerId=18576724977&reco_id=b0ad70ae-7005-11f1-8414-aece8e10f2c8&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017 To chyba najtańsza sensowna opcja dedykowana do zjazdów. -
Dobra kas doszedł. Przymiarki były i odsyłam, ale od początku. Rozmiar L czyli 58-61 Szerokość wewnętrzna w najszerszym miejscu: 17,7 cm Szerokość zewnętrzna w najszerszym miejscu: 22 cm Długość wew: 23 cm Długość zew: 29 cm Kask jest bardzo fajny. Poniżej luźne obserwacje z 30 minutowe przymiarki: jestem w dolnym rozmiarze. Skręcony na maksa siedzi idealnie. Po włożeniu czapeczki nie skręcam na maksa. Czyli zakup mniejszego może generować problem z czapką pod i braknie miejsca, siedzi idealnie na mojej kwadratowej głowie, nic nie gniecie, fason mi pasuje, wykonanie bardzo fajne, gąbki super. A teraz o powodach odesłania. Paski to jest nieśmieszny żart i pomyłka. Nie mają regulacji (poza długością pod brodą) - da się bez tego przeżyć. Ale one są krzywe. Chodzi o te boki w wychodzące ze skorupy i przechodzące w pasek pod szyją Po zapięciu pasek pod brodą wrzyna mi się w gardło bo boczne tylne paski całość ciągną do tyłu. Jak puszcze paski w dół to układają się tak jakbym miał je zapinać bardziej na tyle niż z przodu. Przedni pasek boczny odstaje jak na fotce. Nie da się z tym nic zrobić. Do tego zapinanie tej klamerki jest takie sobie. Na 4 próby 3 razy trafiłem tylko połową klamerki. Poza tym raz sobie przyciąłem skórę Nie wiem, czy te paski to błąd tej konkretnej sztuki, czy błąd projektowy ale dla jest to nie do przyjęcia. Dlatego jutro rano odsyłam do sklepu i szukam dalej.
-
@dorjan oby na świecie było więcej tak pozytywnie zakręconych DZIADKÓW . 👍 Ta Meridka złożona ze smakiem . Wnuczka na pewno załapie bakcyla rowerozy .
-
Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/
-
NerfMe obserwuje zawartość → [Pulsometr] Uszkodzony?
-
U mnie coś takiego się działo jak pasek był już mocno przetyrany.
-
Rozmiar ramy tego Marina to 58CM
-
Można albo biadolić albo poprawić jakąś drogę. OSM są tak dobre jak dobra jest społeczność która je tworzy. Ja tam w mojej okolicy już nie raz tu czy tam coś poprawiłem lub dorysowałem nowy odcinek. Narzekanie na Explore za tysiaka w porównaniu do liczników 2 razy droższych to jak porównywanie malucha z toyotą. Mam ten licznik od roku, zrobiłem z nim kilka tysięcy. Ma dość dobrą nawigację, spory ekran. Jeździłem na customowych mapach, mapach topo, teraz mam wgrane fabryczne garminowe i jak dla mnie nie ma większej różnycy. Po zakończonej aktywności dane ZAWSZE, powtarzam ZAWSZE bez najmniejszych problemów się wysyłały do Komoota i Stravy. Z ekranem dotykowym po roku użytkowania też nie mam większych problemów, również zimą w chińskich rękawiczkach . Jedyne czego mi brakuje to może przyciemnianie automatyczne ekranu lub brak WiFi. Jak umaluję sobie trasę, to potem muszę wysłać z telefonu przez Bluetooth a tak by się mogło samo wgrać po WiFi.
-
@przecietny.kolarz odepnij od pasa pudełko z pulsometrem . Spróbuj izopropanolem wyczyścić styki na pasie i te w jednostce. Jeżeli to nic nie da to wymień sam pas. Przy wymianie baterii w środku wszystko jest jak nówka czy już przeżarte od potu ? Sprawdź , uszczelnienia uszczelnieniami a w środku może być sieczka.
-
Jesteś dość duży i ten rower pod tobą wygląda jakby był za mały, chociaż sztyca podsiodłowa nie jest mocno wyciągnięta więc prwnie nie jest za mały. Jaki to rozmiar? Obecnie lansuje się teorię, że metoda kolana nad osią pedału jest już nieaktualna - triathlonowcy na rowerach szosowych są mocno przesunięci do przodu, zawodowcy jeżdżą na za małych rowerach z dłuższymi mostkami więc już się nue stosuje tej metody w warunkach bardziej pro. Ja ją stosuję i u mnie się sprawdza. Są kalkulatory, które wyliczają ustawienia roweru i poszczególnych elementów, z tego co pamiętam to ktoś kiedyś podawał linki (ale nie pamiętam czy na tym czy na innym forum) ale później chyba pisał, że już są nieaktywne czy coś tam, nie pamiętam. Tu jest jakiś płatny ale nie wiem czy dobry: https://app.bestbikeadvice.com/en/ Może ktoś używał i się wypowie. Na Twoim miejscu bym na razie nie usuwał podkładek bo masz spory brzuch i może najzwyczajniej w świecie Ci zawadzać. Możesz na próbę obrócić mostek
- Dzisiaj
-
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
keltu odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Claris a GRX to jak Tourney a Deore, to jest przepaść. -
Witam, Chciałbym w rowerze zamontować hamulce tarczowe, mechaniczne lub hydrauliczne, jest to rower do zastosowań downhill i freeride lecz nie w stylu profesjonalnym więc myślałem o hamulcach typu 200mm przód i 180mm tył, piasty i widelec a także rame mam z możliwością montażu hamulców tarczowych. Widelec to marzocchi 380 z mocowaniem hamulca PM 8" Nie znam się na cenach więc budżet powiedziałbym jest w okolicach 400zł, jeśli trzeba dopłacić to nie ma problemu. Jeśli nie podałem ważnych detali to proszę napisać. Z góry dziękuję
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Talrand odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
marcesco odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo 100-tonowy buldożer -
wymień może opaske, one też się zużywają
-
przecietny.kolarz obserwuje zawartość → [Pulsometr] Uszkodzony?
-
Cześć, Mam już od kilku lat pulsometr, a właściwie pas piersiowy Lezyne. Nie miałem z nim dotychczas problemów. Połączony jest z Garmin Edge 530. Ostatnio padła mi bateria, wymieniłem na nową i coś jest nie tak. Po pierwsze, mam wrażenie że odczyt pulsu jest dużo rzadszy, a czasami wręcz zacina się na jednej wartości. Druga sprawa to to, że odczyty pojawiają się jakby z opóźnieniem. Dwa przykłady z ostatnich kilku kilometrów: 1. Podjeżdżam pod wiadukt z prędkością 30 km/h. Puls to około 145 BPM, co już jest raczej za niską wartością. Zaczynam zjeżdżać, nie pedałuję, puls się utrzymuje na poziomie 154 BPM i tak sobie stoi. Dojeżdżam na dół, zaczynam pedałować i dopiero po kilkuset metrach puls zaczyna się zmieniać. 2. Stoję na światłach, szybko rozpędzam się do 40 km/h a odczyt pulsu to jakieś 140 BPM, dokładnie tyle ile miałem stojąc. Ogólnie te odczyty nie bardzo mają sens, tak jak napisałem powyżej. Próbowałem go odpinać od pasa, przesuwać pas na klatce piersiowej, luzować i zaciskać. Nic. Przez chwilę ma się wrażenie że wszystko wraca do normy, a potem od nowa klops i totalne głupoty. Nie jest tak że pokazuje dane zupełnie z czapy, ale nie pokazuje też danych którym można zaufać. Styki są czyste, pas przecierem co 2-3 jazdy na mokro. No i teraz pytanie kluczowe: Miał ktoś z Was podobny problem? Zastanawiam się czy próbować go jeszcze jakoś reanimować (jeżeli tak, to jak?), czy raczej to już jego ostatnie tchnienia i wrzucić go śmietnika.
-
KoVVex obserwuje zawartość → [Ocena pozycji] Marin Nicasio 1 58cm
-
Cześć, Potrzebuję porady od bardziej doświadczonych osób w kwestii ustawienia pozycji na rowerze. Mam 186 cm wzrostu, przekrok mierzony metodą „książki” wychodzi mi około 83,8–83,9 cm. Wysokość siodełka ustawiona jest obecnie na 74 cm. Rower składałem sam i nie mam pewności, czy wszystko ustawiłem prawidłowo. Wcześniej jeździłem głównie na Riverside 100 i nie przykładałem większej uwagi do bike fittingu. W tym sezonie chciałbym pojeździć trochę więcej i zacząłem zwracać uwagę na pozycję. Jeśli ma to znaczenie, nie zwracajcie uwagi na fotelik – pytam pod kątem jazdy solo. Mam kilka wątpliwości: -Czy na podstawie zdjęć będziecie w stanie ocenić, czy kierownica jest ustawiona odpowiednio, czy warto dać ją wyżej lub niżej? -Podczas jazdy mam wrażenie, że nie pedałuję do końca naturalnie. Znacznie lepiej i wygodniej kręci mi się, gdy stopa jest ustawiona bardziej „piętą na pedale”. Pomyślałem więc, że może warto cofnąć siodełko. Po cofnięciu siodełka do tyłu zaczęły mi jednak mocno cierpnąć ręce. -Próbowałem ustawić pozycję metodą KOPS (kolano nad osią pedału), ale gdy przykładam pion ze sznurka, to do osi pedału brakuje mi około 5–6 cm i pion wypada bardziej w stronę przedniego koła. Nie wiem, czy źle wykonuję pomiar, czy faktycznie mam tak nietypowe ustawienie. -Ostatecznie znalazłem pozycję, w której jeździ mi się całkiem dobrze, ale nie wiem, czy nie utrwalam złych nawyków. W perspektywie 2–3 miesięcy chciałbym spróbować jazdy w butach wpinanych. Czy takie ustawienie siodełka może później utrudniać prawidłowe ustawienie bloków i pozycji? Dodatkowo zastanawiam się nad odwróceniem mostka oraz usunięciem jednej podkładki spod niego, żeby uzyskać bardziej sportową, pochyloną pozycję. Nie wiem jednak, czy przy moich wymiarach i obecnym doświadczeniu jest to dobry pomysł. Jestem kompletnym laikiem i dopiero zaczynam zgłębiać temat, dlatego nie chciałbym zrobić sobie krzywdy. Każda wskazówka będzie dla mnie bardzo cenna. Do posta dołączam zdjęcia i będę wdzięczny za ocenę pozycji oraz ewentualne wskazówki, co warto poprawić. Z góry dzięki za pomoc! 🚴♂️
-
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
LSkiper odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
Jak wyżej - Łańcuch 11 jest węższy niż 10, więc przednia przerzutka może mieć problem aby poprawnie przerzucać biegi. Można to ustawić tak aby zrzucała poprawnie, i przy wrzucaniu na wyższą koronkę będziesz musiał dociągnąć dźwignię aby łańcuch poprawnie wskoczył. Zostawienie przerzutki wiąże się też z tym, że łańcuch może raz na jakiś czas spaść z większej koronki - Miałem tak samo w wyżej opisanym zestawie manetka M780, łańcuch 10s i przednia przerzutka FD-M571 9s. Żeby to działało poprawnie musisz wymienić conajmniej manetkę na 11s i kasetę z łańcuchem. Przednią przerzutkę i tylną w razie jakichś problemów z przerzucaniem za to lewa manetka może zostać. Przerzutki 10s słabo sobie radzą z kasetami 11-42 i większymi, oprócz Deore M6000 i kilku chińskich wynalazków - Miałem taki zestaw kaseta HG500 11-42 i przerzutka SLX M7000-10 - Wrzucanie na największą zębatkę skutkowało mieleniem górnego kółka mimo maksymalnie wkręconej śruby B, po wymianie na ciut dłuższą śrubę najniższe biegi wchodziły w miarę ok, ale niemiłosiernie upośledziło to zmianę biegów na najwyższych przełożeniach. Dopiero zmiana na ten sam model 11s przyniosła odpowiedni rezultat -
A pochwalisz się też zdjęciami Dakara 624 po odchudzaniu?
-
Ciekawy teścik Dura vs 1040 solar https://www.dcrainmaker.com/2026/06/rabbit-curiosity-battery.html
-
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
itr odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
I w Jaguarze i w Wichrze i Romecie Super i nawet co rzadkie w Pasacie 2 miałem klasyczne angielskie suporty. Tylko, że to inny rower. Może tylko ktoś zamontował kilka polskich części z domowych zapasów. Suport należy dobrać do korby. ( długość i rodzaj osi, oraz do ramy ( włoski, francuski, angielski) Na fotografii : kierunek odkręcania kontra i miska - najprawd. jest klasyczny, a druga niewidoczna strona - odwrotnie, przeciwny do wskazówek. Największe prawdopodobieństwo... Nie mam klucza do takiej miski, ale zawsze udawało się improwizować. Jeśli stoi - to pewnie u mechanika rowerowego z tradycjami będzie właściwy . Można przyłożyć klucz do mocowania tarcz z diaksy, a nóż, widelec akurat pasuje i miska drgnie. Hakowy klucz z zestawu od składaka Wigry wystarczy, trzeba tylko wybrać ( bo są dwa, jeden był do mniejszych nakrętek) -
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
marvelo odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Zdarzały się konstrukcje ram, gdzie część rurek była lutowana w mufach, a część na styk (fillet brazing). Choć takie łączenie trochę inaczej wygląda, jest bardziej "rozlane" niż spaw. Fillet Brazed Frame | antbikemike -
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
Baki91 odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
Witam serdecznie mam pytanie jeżeli mam grupę 2x10 38 28 I kaseta 11-42 I przednia przerzutka fd-m6025-h 10T chce przejść na 2x11 zależy mi na manetce xt m8000 to muszę wymienić wszystkie konponenty czy wystarczy jak zmienię kasetę manetke przerzutke tylna I łańcuch na 11 rzedowe a korbę manetke I przednią przezutke zostawię jest taka możliwość i jak to będzie działać czy robiliście taką rzecz pozdrawiam serdecznie -
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
chudzinki odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Chyba Cię wprowadziłem w błąd, a wydawało mi się, że sporo tego... Sorrki! https://www.forumrowerowe.org/search/?q=felt&quick=1&updated_after=any&sortby=relevancy Oj nie, gravele to nie moja bajka. Podstawy znam, ale nie będę nic polecał. -
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
empathic29 odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Jest aż taka duża różnica między tym GRX i hydraulicznymi hamulcami? Pytam, bo nie mam pojęcia. Z tego co wiem ten Felt ma karbonowy widelec, a tutaj jest aluminium, ale nie wiem czy to coś zmienia również.
