przecietny.kolarz Napisano 7 godzin temu Napisano 7 godzin temu Cześć, Mam już od kilku lat pulsometr, a właściwie pas piersiowy Lezyne. Nie miałem z nim dotychczas problemów. Połączony jest z Garmin Edge 530. Ostatnio padła mi bateria, wymieniłem na nową i coś jest nie tak. Po pierwsze, mam wrażenie że odczyt pulsu jest dużo rzadszy, a czasami wręcz zacina się na jednej wartości. Druga sprawa to to, że odczyty pojawiają się jakby z opóźnieniem. Dwa przykłady z ostatnich kilku kilometrów: 1. Podjeżdżam pod wiadukt z prędkością 30 km/h. Puls to około 145 BPM, co już jest raczej za niską wartością. Zaczynam zjeżdżać, nie pedałuję, puls się utrzymuje na poziomie 154 BPM i tak sobie stoi. Dojeżdżam na dół, zaczynam pedałować i dopiero po kilkuset metrach puls zaczyna się zmieniać. 2. Stoję na światłach, szybko rozpędzam się do 40 km/h a odczyt pulsu to jakieś 140 BPM, dokładnie tyle ile miałem stojąc. Ogólnie te odczyty nie bardzo mają sens, tak jak napisałem powyżej. Próbowałem go odpinać od pasa, przesuwać pas na klatce piersiowej, luzować i zaciskać. Nic. Przez chwilę ma się wrażenie że wszystko wraca do normy, a potem od nowa klops i totalne głupoty. Nie jest tak że pokazuje dane zupełnie z czapy, ale nie pokazuje też danych którym można zaufać. Styki są czyste, pas przecierem co 2-3 jazdy na mokro. No i teraz pytanie kluczowe: Miał ktoś z Was podobny problem? Zastanawiam się czy próbować go jeszcze jakoś reanimować (jeżeli tak, to jak?), czy raczej to już jego ostatnie tchnienia i wrzucić go śmietnika. Cytuj
luker7 Napisano 6 godzin temu Napisano 6 godzin temu wymień może opaske, one też się zużywają 1 Cytuj
pecio Napisano 5 godzin temu Napisano 5 godzin temu (edytowane) @przecietny.kolarz odepnij od pasa pudełko z pulsometrem . Spróbuj izopropanolem wyczyścić styki na pasie i te w jednostce. Jeżeli to nic nie da to wymień sam pas. Przy wymianie baterii w środku wszystko jest jak nówka czy już przeżarte od potu ? Sprawdź , uszczelnienia uszczelnieniami a w środku może być sieczka. Edytowane 5 godzin temu przez pecio Cytuj
NerfMe Napisano 5 godzin temu Napisano 5 godzin temu U mnie coś takiego się działo jak pasek był już mocno przetyrany. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.