Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

max? tzn.? tak jak na foto jedno zdjęcie to otwarty, drugie zamknięte. Dokręcając śrubkę, która trzyma ten górny kapsel można bardziej dociągnąć tą blokadę, jeżeli o to chodzi...

widzę w manualu, że po przewleczeniu linki przez kapsel trzeba ją mocno naciągnąć i dopiero dokręcić kapsel, tego nie zrobiłem tu może być problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Można wymienić smar pm600 na dynamic seal, dodatkowo poza smarem do komory powietrznej 3ml oleju 15-30WT oraz wymienić olej w tłumiku na maxima plush 3WT. Zamontować tokeny zmieni się charakterystyka sprężyny powietrznej z liniowej na progresywną (zmniejszyć nieco ciśnienie) - będzie bardziej czuły w początkowej fazie skoku a nie będzie dobijał. W uszczelkach kurzowych zastosować smar dynamic seal.  DebonAir  nic nie zmienia, można sobie darować.

Edytowane przez sztorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szuwar_1978 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Dopiero co zrobiłem full serwis i złożyłem na sram butter i kultura pracy jest OK. Denerwuje mnie luz opisany tu bo mam to samo....

I zastanawiam się jak bym zamontował debona czy pomoże. Pytanie czy ten z aukcji pasuje?

 

Też miałem taki sam skok jałowy w obu swoich Rebach RL (2016 i 2018). Ale czy jest to normalne, tu powinien wypowiedzieć się ktoś z większym doświadczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Mam Rockridera z 2019 z Rebą 100mm A8. Nigdy nie pracowała dobrze, raczej wręcz tragicznie. Ciężko, skokowo, zacinając się. Już dawno położyłem na niej lagę. Wczesniej wypróbowałem wszystkie smary (butter, pm600, dynamic seal), lałem niezły olej, wymieniłem uszczelki na low friction. Zero poprawy. Ktoś kiedyś wysunął hipotezę, że są partie tych amorów z zaniżona tolerancją średnicy - to by nawet pasowało bo nawet przy rozebranym amorze czuć jak to wszystko ciężko chodzi, jakby oringi były nadmiernie ściągnięte. Trochę to jednak dla mnie było mało prawdopodobne, założyłem że po prostu mój egzemplarz ma jakiś feler i muszę z tym żyć :) Ale ostatnio już mi ręce opadły - trochę z nudów kupiłem tłoczek 'debon air sealhead black' zgodnie z numerem katalogowym, próbuję wsadzić... nie wchodzi! Nie ma szans. Wchodzi ta część z oringiem a kolejne kołnierze są za duże. No i mam zagwozdkę: czy ja coś robię źle, czy amor to jakiś dziwny OEM? Już pal licho że ta "Reba" to najgorszy amor jaki miałem, ale żeby części z katalogu nie pasowały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś tego nowego debon air po numerze katalogowym swojej Reby ?

Rozni sie czymś od starego ?. Podobno niektóre wypusty Reby miały tego debon air już założonego.

Może warto oddać amor do serwisu zwiekszym doswiadczeniem? Też mam Rebe w Rockriderze po serwisie 0 i działa płynnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po numerze. Tłoczek debon jest pokazany na schemacie wklejonym przez kogoś kilkanaście postów wcześniej, jako element U4 i z tego co wiem niczego diametralnie nie zmienia, ale chciałem wyczerpać wszystkie możliwości tuningu :)

Możliwe, że dobry serwis znalazłby przyczynę, ale te serwisy które mam w okolicy nie słyną z fachowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki konkretnie p/n tego sealheada DebonAir próbujesz montować? I czy czarny czy czerwony?

Podstawowa kwestia - jeśli amortyzator  pracuje skokowo to na 99% przyczyna leży w koślawych goleniach lub źle osadzonych ślizgach. Łatwo zweryfikować - rozbebeszasz amor (demonujesz wszystko z goleni górnych) i sprawdzasz czy puste golenie górne pracują płynnie w dolnych. Jeśli są jakieś opory, skoki to oddaje aię to na gwarancję bo na własną rękę koszty przewyższają zakup nowego amortyzatora. Chyba, że kupowałeś z drugiej ręki nie sprawdzając stanu. Widziałem już różne dziwne rzeczy co ludzie robili żeby sprzedać wadliwy rower.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś tym sealheadem zbadać czy to kwestia średnicy (wciskając go odwrtonie)? Goleń gdzie on włazi ma podcięcie/gniazdo pod sealheada potem jest próg i może przez niego oring nie chce przekść? Jeśli to jednak coś na średnicy goleni to potwierdzałoby że coś im się stało.

BTaw - czerwony sealhead różni się.oringiem wew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta część sealheada z oringiem ma mniejszą średnicę i wchodzi bez problemu. Potem są dwa kołnierze o większej średnicy i to właśnie one się nie mieszczą, już pierwszy z nich blokuje się na jakimś zwężeniu kilka milimetrów za krawędzią goleni.

A może tak ma być, ale czy to oznacza, że należy to w takiej pozycji (środkowy kołnierz) zablokować segerem a pozostała część ma wystawać?

Edytowane przez lazyjones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2024 o 07:53, lazyjones napisał:

Tak, po numerze. Tłoczek debon jest pokazany na schemacie wklejonym przez kogoś kilkanaście postów wcześniej, jako element U4 i z tego co wiem niczego diametralnie nie zmienia, ale chciałem wyczerpać wszystkie możliwości tuningu :)

Możliwe, że dobry serwis znalazłby przyczynę, ale te serwisy które mam w okolicy nie słyną z fachowości.

 W Rudzie Śląskiej jest serwis Spider Suspension chwalony też na tym forum podjedź do nich na pewno coś poradzą. Dołożenie sealheada nic nie da dopóki  nie usuniesz przyczyny złej pracy amora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...