Skocz do zawartości

[lekka kłódka] na wycieczki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Możecie polecić lekką kłódkę, która zabezpieczy rower na kilka minut żeby wejść do sklepu. Raczej chodzi o stacje benzynowe czy osiedlowe sklepiki. Robię długie trasy i wiadomo, czasami trzeba wejść pod wodę czy coś słodkiego :). Obecnie mam kłódkę jak w załączniku RockBros, która waży ponad 500g. 

Obrazek.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i używam podobnej mini  linki abusa. Wygoda wielka. Zwija się sama, mieści w małej kieszonce. Ale to zabezpieczenie na zestresowanego amatora, co złapie rower i będzie chciał odjechać. Bo jak będzie miał jakiekolwiek narzędzia, to mniej niż sekunda. Do tego mam alarm Knog. Też bez sensu bo cichy, ale razem lepsze niż sznurek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wojcio napisał:

Ja mam i używam podobnej mini  linki abusa. Wygoda wielka. Zwija się sama, mieści w małej kieszonce. Ale to zabezpieczenie na zestresowanego amatora, co złapie rower i będzie chciał odjechać. Bo jak będzie miał jakiekolwiek narzędzia, to mniej niż sekunda. Do tego mam alarm Knog. Też bez sensu bo cichy, ale razem lepsze niż sznurek. 

Do sklepu czy na stację wystarczy. Raczej nikt nie chodzi po ulicy z nożycami do cięcia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 dla Abusa, mały, lekki, wygodny i bezawaryjny. Trochę czasu już go używam na zmianę z synem i zwijarka działa bez zastrzeżeń. 

18 godzin temu, Greg1 napisał:

Chyba, ze akurat wybrał się na "polowanie" 😁

Prawda jest taka, że w tej sytuacji ktoś przygotowany poradzi sobie z większością zabezpieczeń, więc bez znaczenia co tam się używa. A na takich "przypadkowych" złodziei Abus czy inne tego typu lekkie zabezpieczenia są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, czy wszystkie wersje tej linki Abus Combiflex, tzn. 85, 105 i 125 mm, mają taką samą wielkość obudowy? Byłem w sklepie, żeby kupić tą linkę i była akurat tylko wersja 125 i zdziwiło mnie, że jest to tak duże. Spodziewałem się czegoś wielkości tego co wkleił @pecio a ten Abus jest jak paczka fajek i do tego grube jak prawie dwie paczki fajek. Obok wisiał Combiflex Travelguard i zacząłem się zastanawiać (widziałem jeszcze inne zapięcie tego typu - Hiplok Z LOK COMBO). Oczywiście linka jest dłuższa, bardziej praktyczna, ale wielkość tej obudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hiplok-a na "kluczyk".

Lekkie, ręcznie raczej nie da rady zerwać. Ciąć nie próbowałem ale mam wrażenie, ze mimo wszystko mocniejsze niż te mikrolinki.
Na minus długość. Pojedynczym paskiem ciężko się do czegokolwiek przypiąć, trzeba spiąć dwa, żeby był sens.
Jak ktoś chce na bardzo lekko, to do kieszonki koszulki się nie schowa.

Na minus może być uniwersalność "klucza", ale tanie szyfrowe też idzie otworzyć na wyczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zekker  Tylko te wszystkie mikrolinki  nie służą do zamykania roweru na noc 😉 tylko do szybkiej akcji pod sklepem gdzie lecisz kupić batona i wodę a  rower masz cały czas na widoku.     Taki delikwent podleci  szarpnie  , kobza na uwięzi i zanim wykona następny ruch Ty już go walisz w ryja 😁

  • +1 pomógł 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2024 o 07:50, Wojcio napisał:

Ja mam i używam podobnej mini  linki abusa. Wygoda wielka. Zwija się sama, mieści w małej kieszonce. Ale to zabezpieczenie na zestresowanego amatora,

Mam, używam ale jedno się zepsuło, jakby rozsynchronizowało, najpierw nie szło odpiąć a potem zapiąć. Wyrzuciłem, bo nie potrzebuję tego typu przygód, kupiłem nowe. Ale żałuję, że tego zepsutego nie przetestowałem np. pod kątem przecięcia tej linki nożem. 

W każdym razie - zapinam na 3 minuty pod wiejskimi sklepikami i jak na razie się sprawdza.

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dokupiłem mini alarm firmy Knog https://www.knog.com/products/scout Liczyłem na wsparcie takiej mini linki.

Krótka recenzja - wyrzucone pieniądze.

Dłuższa - może się przyda, ale alarm jest tak cichy, że nie odstraszy zająca, zasięg BT jest bardzo nieduży, więc powiadomienia na telefon nie będzie, funkcja Apple FindMy ma sens w dużym mieście, ale nie na wsi, no chyba, że sam złodziej ma iPhone (system przekazuje położenie roweru na podstawie ukrytych połączeń BT z pobliskimi iPhone'ami). Są jednak zalety. Bateria długo trzyma, urządzenie nie rzuca się w oczy (szczególnie zamontowane pod koszykiem na bidon), jest leciutkie i małe. Mam nadzieję, że przy wyłączonej syrenie zadziała to jak ukryty Air Tag i pozwoli śledzić skradziony rower. Bo przy włączonej syrenie pewnie wystarczy ruch śrubokrętem by ten wynalazek zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli ja miałem przyjemność przetestować  taką linkę jak na fotce co zamieściłem wyżej.   Nożem nie ma szans jak nożyczki blacharskie miały kłopot z nią. Od strzała dały radę ucinaczki linek Knipexa.  Byle jakie kombinerki z opcją ucinania też miały kłopot , dopiero   wypasione    modele dawały radę od pierwszego podejścia.  Na koniec kamień.....jak zapięcie  wisi w powietrzu  to ciężko  jest potraktować takim środkiem . Natomiast  leżąc na betonie jest totalnie bezbronne na tak inwazyjną metodę . Rozsypuje się w  drobny mak . Plastikowa obudowa i mechanizmy  nie chronią przed niczym. Tu byłby dobry jakiś stop aluminium  co po strzale zakląknąłby się  blokując  linkę.  I jeszcze próba na wyrywanie / szarpanie. Jak  było zapięte na krótko bez luzu  nie dało się  wyrwać  linki z bebechów.  Natomiast  przy luźnym  pełnym rozwinięciu   dobre szarpniecie  wyrwało  linkę z plastikowego   😧 zaczepu. 

Nie mniej tego używam  takiego  patentu  bo wychodzę z założenia , że kluczowe są pierwsze sekundy utrudniające  dostęp. Resztę  scenariusza na taki wypadek już Panowie  znacie 🤣

A Air Tag nawet w KRAKOWIE !!!!  był bezużyteczny. Już  nie piszę   o  okolicach w których mieszkam ..... tam jak kamień w wodę.

Pod tym względem jest lepszy system od Samsunga.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pecio napisał:

Plastikowa obudowa i mechanizmy  nie chronią przed niczym. Tu byłby dobry jakiś stop aluminium

A tą obudową to ciepłem o chodnik przed koszem na śmieci i za pierwszym razem się nie rozpadła, za drugim już tak.

 

Na biegu przyszedł mi do głowy kawałek linki + mała kłódka. Nie ma zwijania ale za to kłódki nie rozwalisz. Najsłabszym ogniwem jest linka.

Linka KRYPTONITE KryptoFlex | CentrumRowerowe.pl 

Edyta: chyba że są gotowce - jak te Abusy ale nie plastikowe...

 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli te gotowe linki w rodzaju KryptoFlexa (Abus ma też takie) trzeba koniecznie macać na żywo, bo na obrazkach wyglądają niby ok, a w konkretnym, realnym zastoswaniu mogą się nie sprawdzić. Chciałem mieć dodatkową linkę do spięcia przedniego koła z u-lockiem mocowanym przez tylny trójkąt, ale żeby móc przewlec dodatkowo linkę przez pręty siodełka, z którym nie chciałbym się rozstawać. Kupiłem dokładnie KryptoFlexa 120 cm / 10 mm i co...? I to jest olbrzymie bydlę... Zdjęcia tego nie oddają - sama linka może ma z 5 mm średnicy, tworzywowa osłona znacznie ją pogrubia, a miejsca zgrzewów pętelek zabezpieczone tymi pomarańczowymi opaskami są tak grube, że nie byłem w stanie przewlec linki przez te nieszczęsne pręty siodełka i  klops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć? Po tym jak się jedna zepsuła i rozbiłem ją o chodnik, zamówiłem następną i dopiero jak @pecio napisał że łatwiej to roztrzaskać jak przeciąć to mi się kulki zderzyly 🤣

Ale na te 3 minuty pod sklepem da radę 😉

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Abusika..... widziałem gdzieś filmik jak gościu  śrubokrętem obudowę podważa i linka wyskakuje z zaczepu. Sama linka jest nawet spoko. W recenzji na którymś niemieckim sklepie  Helmut ją  chlastał przez 35 minut scyzorykiem. Każdy drucik z osobna  po rozpleceniu. A był zmuszony bo   się szyfr samoczynnie przestawił. 

@spidelli na przygodnego Jasia   -  trzy minuty spoko. Na Jana  szpeniochę  😉......hmmmm . Ale na pewno zdążysz "strzała" wyprowadzić.🤣

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu co zaznaczyłem wystarczy lekko dziabnąć płaskim śrubokrętem i linka wyskoczy. U Abusa jest tak samo choć lepiej to wygląda.

20240624_134233_1.jpg

Dla tego jakby to było z amelinium lub tytanu  ,  to już nie było by tak łatwiutko . W tym takim kanciastym  najnowszym Abusie chyba dali inserta stalowego.

 

 

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...