Skocz do zawartości

[lekka kłódka] na wycieczki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Możecie polecić lekką kłódkę, która zabezpieczy rower na kilka minut żeby wejść do sklepu. Raczej chodzi o stacje benzynowe czy osiedlowe sklepiki. Robię długie trasy i wiadomo, czasami trzeba wejść pod wodę czy coś słodkiego :). Obecnie mam kłódkę jak w załączniku RockBros, która waży ponad 500g. 

Obrazek.jpeg

Ja mam i używam podobnej mini  linki abusa. Wygoda wielka. Zwija się sama, mieści w małej kieszonce. Ale to zabezpieczenie na zestresowanego amatora, co złapie rower i będzie chciał odjechać. Bo jak będzie miał jakiekolwiek narzędzia, to mniej niż sekunda. Do tego mam alarm Knog. Też bez sensu bo cichy, ale razem lepsze niż sznurek. 

36 minut temu, Wojcio napisał:

Ja mam i używam podobnej mini  linki abusa. Wygoda wielka. Zwija się sama, mieści w małej kieszonce. Ale to zabezpieczenie na zestresowanego amatora, co złapie rower i będzie chciał odjechać. Bo jak będzie miał jakiekolwiek narzędzia, to mniej niż sekunda. Do tego mam alarm Knog. Też bez sensu bo cichy, ale razem lepsze niż sznurek. 

Do sklepu czy na stację wystarczy. Raczej nikt nie chodzi po ulicy z nożycami do cięcia.

• +1 pomógł 1

+1 dla Abusa, mały, lekki, wygodny i bezawaryjny. Trochę czasu już go używam na zmianę z synem i zwijarka działa bez zastrzeżeń. 

18 godzin temu, Greg1 napisał:

Chyba, ze akurat wybrał się na "polowanie" 😁

Prawda jest taka, że w tej sytuacji ktoś przygotowany poradzi sobie z większością zabezpieczeń, więc bez znaczenia co tam się używa. A na takich "przypadkowych" złodziei Abus czy inne tego typu lekkie zabezpieczenia są wystarczające.

• 2 tygodnie później...

Mam pytanie, czy wszystkie wersje tej linki Abus Combiflex, tzn. 85, 105 i 125 mm, mają taką samą wielkość obudowy? Byłem w sklepie, żeby kupić tą linkę i była akurat tylko wersja 125 i zdziwiło mnie, że jest to tak duże. Spodziewałem się czegoś wielkości tego co wkleił @pecio a ten Abus jest jak paczka fajek i do tego grube jak prawie dwie paczki fajek. Obok wisiał Combiflex Travelguard i zacząłem się zastanawiać (widziałem jeszcze inne zapięcie tego typu - Hiplok Z LOK COMBO). Oczywiście linka jest dłuższa, bardziej praktyczna, ale wielkość tej obudowy...