Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

- kaseta Shimano CS-M7100

- bębenek Micro Spline Bontrager

- End Cap Bontarger

- Łańcuch Shimano CNM-8100

- 2 pary rękawiczek Rocday

- 2 x uchwyt MTB Mount od majfrenda. Porównałem go z oryginałem i na pierwszy rzut oka są niemal identyczne, jednak co oryginał, to oryginał. Kupiłem na próbę do HT

Edytowane przez siemalysy
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię rewizję swojego EDC, po tym jak popsuł się mój Letherman Squirt PS4, już nieprodukowany zresztą. Sporo zakupów ostatnio poczyniłem

  • Nextool Mini Flagship ... zamiast Letherman Squirt PS4
  • Crankbrothers M20 ... zamiast Kross Multitool 8 i taniego skuwacza łańcucha
  • Sanrenmu 7007 ... zamiast Sanrenmu 710
  • SOLOGNAC X-Access Organizer M ... zamiast 3 osobnych organizerów
  • Pompka Rockbros Mini 810PCS-HP ... zamiast Beto MP-036

O ile Nextool Mini Flagship, Solognac X-Access i Sanrenmu 7007 to były strzały w dziesiątkę, to zastanawiam się czy zamiast Crankbrothers M20 nie powinienem był zamówić Topeak RATCHET ROCKET LITE DX+. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że oddałem Leatherman Squirt na gwarancję (zepsuł się pin od nożyczek). Powiedzieli mi, że ten model nie jest już produkowany i mogą mi go wymienić na Micra albo Skeletool. Wybrałem Skeletool... nie podoba mi się jednak.

Nie ma możliwości naprawy ani wymiany na Squirt. Dzwoniłem nawet do USA, żeby potwierdzić to co militaria.pl powiedział i rzeczywiście już tego toola nie produkują a jak jakiś trafi na gwarancję to wymieniają na inny.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cross90 napisał:

 po to kupione... w niedziele przy dystansie 212 km, ostatnie 25 jechałem bez wody i to mnie przekonało do zakupu...

Używam od jakiegoś czasu i polecam właśnie do takich zastosowań. Wypad po bułki itp. jak najbardziej.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RabbitHood ten ABUS od @Cross90 jest świetny. Nie należy go traktować jako zabezpieczenia przed klasycznymi kradzieżami. To raczej zabezpieczenia antyporwaniowe, na 2-3 minuty albo w sytuacji, gdy stawiasz rower, masz go oku, ale jesteś od niego oddalony (np. jesz obiad w knajpianym ogródku, rower stoi kilka metrów od Ciebie na stojaku). Doskonale chroni przed przypadkowymi amatorami cudzej własności, którzy korzystają z chwili nieuwagi właściciela. 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też coś takiego, ale szukałem czegoś co da się zamontować na stałe do ramy. Wybrałem model Sportflex od Abusa.

image.png.3c252a39b1e8b30a22e9977e398107f5.png

 

image.thumb.png.48b47117ee5ccd474d42a38c4df26388.png

 

Idealne zabezpieczenie na szybkie wypady, montuje się to do miejsca na bidon i oczywiście sam koszyk też się da zamontować, bo śrubki są na tyle długie że nie ma problemu. 

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chwalę sobie Abusa na linkę. Tylko trzeba sobie zdawać sprawę, że to zabezpieczenie jest na jakieś wejście do sklepu czy jak ktoś już napisał na wejście do restauracji gdzie jednak widzimy rower. Ja mam to szczęście że w swoich okolicach to nawet Abusa nie muszę używać, tzn nie czuję takiej potrzeby, ale widząc kamerę staram się ustawić rower w jej zasięgu. Odpukać na razie nie zginął nawet licznik sigmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...