Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.01.2023 o 10:03, CoolBreezeOne napisał:

Btw, przyznam, że nawet podoba mi się to nowe minimalistyczne/eco podejście Shim do opakowań (blister kupiony znacznie wcześniej). 

Nie wiem jak kółka, ale np. klocki są jeszcze w środku w takiej z szarego papieru torebeczce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dokumosa napisał:

Drzewo rośnie 25 lat. Plastik utylizuje się w kilka chwil. Taka pseudoekologia.

Plastikiem, jako podpałką, z oczywistych przyczyn w piecu rozpalał nie będę... :) Muszę jednak przyznać, że te wszystkie kartonowe opakowania z rowerowych szpejów, nie raz ratują sytuację gdy odkryję, że skończyły mi się wszystkie reklamy z Lidla, Biedronki, Aldika czy innego Kauflandu, które to mi okresowo roznosiciele wciskają w płot albo rzucają na trawnik.

Dzisiaj dla przykładu uznałem, że dwa kartony po oponach Schwalbe jednak nie będą mi potrzebne całe, więc zutylizowałem je po swojemu, oszczędzając jednocześnie trochę czasu na szukanie byle czego po całym domu. :) 

PS. A najbardziej nie lubię, gdy z paczkomatu wyciągam jakiś tam średniej wielkości pakunek, opitolony w 20 warstw folii przemysłowej... :/ Komu się w ogóle w coś takiego chce się bawić? Po co? Rozerwać to ciężko, przeciąć też nie łatwo... Szeleszcząc denerwuje na maksa, a jak już się zbierze tych paczek ze 3-4, to cały worek na plastiki zapchany... O ile to w ogóle się do tworzyw sztucznych wrzuca, bo nawet nie wiem. Ktoś się orientuje? Można? Czy to tak jak styropian? "Radź sobie obywatelu, bo mamy twoje śmieci gdzieś." ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej o to się rozchodzi...

Zanim Wytną Twój Las (lasyiobywatele.pl)

Swoją drogą LasyPaństwowe przygotowały prezentację, która ma podważać te mapy wycinki - sprawdzałem w kilku znanych mi lasach na mazurach, w zachodniopomorskim, w świętokrzyskim i dolnośląskim - rżną dokładnie jak na mapie a nawet bardziej.

No i kończąc off-top - wolę żeby były lasy gdzieniegdzie zaśmiecone plastikiem (jeśli nie będzie przykładnych kar to proceder będzie kwitł) niż składowiska plastiku na pustyni (dosłownie, bo brak lasów to obniżanie poziomu wód gruntowych).

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dokumosa napisał:

Z czego się tak cieszycie? Drewno na ten papier z polskich lasów ;)

Czy z naszych, czy z inszych...? Zakładam, że papier na to pudełko, jak na wiele innych pochodził z recyclingu. A czy rżną? Tak, rżną i nie ma dyskusji.

20230126-181239net.jpg

4 godziny temu, Sobek82 napisał:

Załóżcie nowy temat 😉

Popieram. Jak dyskutować o surowcach to w innym temacie.

Wracając do tematu wątku, to na warsztat zaprosiłem adaptery do duszenia łożysk/misek BB86/92.

20230126-181608net.jpg

Edytowane przez CoolBreezeOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się rozpisać na temat ekologii, segregacji, utylizacji ale szkoda szczempić ryja 😉

Jako Boomer oddaję napęd 12s s rama i przytulam dziesięciorzędowy mixtape  do romka, kasetę 11/46 i manetkę z serii 4100, tyłrzutkę 5130 i kmc x10 oem ze spinką za bagatela 546,76 zł

DSC00481.thumb.jpg.14b3fc4a445ddee480405463defaee41.jpg

Pozdrow'er

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Thomass13 napisał:

Możesz mi podrzucić linka do tego klucza rs 24 mm?

https://bitul.pl/pl/p/KLUCZ-NASADOWY-FREZOWANY-12-24-MM-FK024/134

Proszę bardzo. Jest pod dużą grzechotkę, ale mam taką. Jest faktycznie frezowany i dobrze obejmuje śrubę, nie dotykając niczego wokół. Ten 27 mm do Suntoura też.

@Dokumosa Na obu kluczach napisane jest "JONNESWAY". Mój Suntour to świeży nabytek, nowy leżak magazynowy Raidon 27'5 Air Tapered, rocznik nieświeży 2013. Olej i smar w drodze od Piotra z Activii, przede mną serwis zerowy i dlatego wziąłem klucz, żeby nie dziadować. A przy okazji 24 do dwóch innych moich widłów. Bo ten, co miałem, jest taki sobie.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...