Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, vincek napisał:

w Camelbaku ustnik może być zawsze gotowy do użycia- kwestia zdjęcia nakładki

O jakim Camelbacku piszesz? Bo np. podium nie ma żadnej nakładki...

21 godzin temu, vincek napisał:

Zefal smakowo jest bardziej neutralny

Jest smak, lub go nie ma. To jest zerojedynkowe...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Q_u napisał:

O jakim Camelbacku piszesz? Bo np. podium nie ma żadnej nakładki...

O takim z nakładką,  występują takie w przyrodzie. Innych nie kupuję  🙃

Pyk podium z czapką:

Screenshot_20230603_214041_Allegro.thumb.jpg.1efedb639948a17a674ebb4cef23ba14.jpg

 

1 godzinę temu, Q_u napisał:

Jest smak, lub go nie ma. To jest zerojedynkowe...

Gdzie napisałem, że nie ma smaku?!

Edytowane przez vincek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz w stwierdzeniu "smakowo bardziej neutralny"?! :wallbash:

Przecież to jasno daje do zrozumienia, że chodzi o smak, a nie brak smaku... Bardziej neutralny, czy zbliżający się do neutralnego. W tym sensie.

Dla mnie picie z plastiku zawsze pozostawia jakiś smak wody. Nieważne czy to Camelbak, Zefal, czy inny bidon z plastiku... jeden zmiena smak mniej, drugi bardziej. 

Tyle, ale trzeba kilka postów by to wyjaśnić :)

Wybacz, ale jasniej już się nie da. Koniec OT.

Edytowane przez vincek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę będzie: 2xRodi Tryp 30, DT 370 boost komplet, 2xFastTrak TBR 2.35 skin. Okazyjnie biała Reba DA 29 z manetką i pod QR do projektu KrossOver:)

Do projektu Małżowina okazyjnie rama Wheeler  Buddy03 rozmiar 15":) Tensometr West Biking. Gripy Odi silikonowe czarne (fajne, zastąpiły zużyte gripy w Specu). 2 czarne koszyki na bidon (spoko, jeden wisi już na Specu). 2xlampka uniwersalna z Ekszą na USB. T.b.c. ...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując drugi rower uznałem, że nie będę dokupywać do niego dodatkowych zabawek. Staram się i w ramach nic niekupowania nabyłem:

  • torebka ORTLIEB Saddle Bag Two Micro,
  • kierownica Specialized Hover Flare, 
  • rękawiczki Specialized Geometry Grail,
  • czujnik Garmin Speed Sensor 2, 
  • uchwyt do Garmin Edge montowany do mostka, 
  • owijka Fizik Tempo Microtex Bondcush Soft 3mm, 
  • lampkę Bontrager ION 200 RT (do kompletu posiadanej już Flary RT), 
  • kilka różnych zapięć na lampki tak, by logistyka między rowerami była wygodna,
  • ulubione koszyki RaceOne z ładowaniem bocznym (cała rodzina na nich jeździ).

Poza tym kilka drobiazgów celem uniknięcia przekładania obowiązkowego wyposażenia,

  • głowica do pompki CO2, 
  • uchwyt na naboje CO2 pod koszyk bidonu, 
  • zapasowa dętka, 
  • łyżki do opon Schwalbe 1847,
  • zapasowa spinka do łańcucha, 

Staram się nie kupować :D 

  • +1 pomógł 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcesco tak zaliczyłem już bike fitting. Stąd nowa kierownica i owijka. Na pierwszej sesji zrobiliśmy sporo fajnej pracy. Wyszła kierownica do wymiany. Jutro mam 2 sesję i rower będzie gotowy na 100%. Ale już po 1 sesji bez większych problemów zrobiłem krótkiego tripa na 100 km. Gdyby nie alergia to pewnie byłoby dłużej. 

Co do samej owijki to zobaczymy. Najwyżej będę szukał innej. Zresztą każda inna od tej fabrycznej to jest przepaść... Firmowa jest cienka jak papier, przy próbie odwijania rwie się jak papier toaletowy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eathan napisał:

Staram się nie kupować :D 

Dalej staram się nic nie kupować... Dlatego za godzinę jadę odebrać kask Bontrager Velocis Mips

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/akcesoria-do-rowerów/kaski-rowerowe/kaski-szosowe/kask-szosowy-bontrager-velocis-mips/p/14896/

  • +1 pomógł 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82Nie, na Olku kupiłem. Potrzebowałem z piwotami, bo do Małżowiny idą moje DeoreLX i FR5 i reszta szpeju z Krossa (dobrego). A Kross dostał 27'5 i hydrotarcze, pod Pimpka, jak podrośnie. Dałem za tego Wheelera 320 ziko: rama, niezła korba z suportem na kwadrat (korbę pogonię, chce ktoś, to na priv), sztyca i stery. Cufal po prostu. Ja nie wiem, jak to jest, ale stojak z Lidla ma na pewno jakiś magnes i przyciąga części😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejności ostatnie zakupy do roweru poziomego to:

- dwie blendy jedna przezroczysta druga ciemna na lato, przezroczystą już przetestowałem w zimie jest z nią cieplej, sprawdziła się, ogólnie poprawia aero,

- spadochron hamujący bo mnie ostatnio na paru górkach za bardzo poniosło i nie ma co udawać, że nic się nie dzieje, żeby prędkość była pod kontrolą,

w sumie dziwne, pierwsze żeby jeździć szybciej drugie wolniej, człowiek to się nie może zdecydować.

Wydałem drobne jakieś na to więc mam czyste sumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mandoleran napisał:

Bryle od Trifoxa w wersji fotochrom, a dokładnie model Infinity Smart dark silver axiom. 

Testowane będą zapewne w weekend, o ile pogoda dopisze:

bryle.thumb.jpg.607dd0462ac18af94b7b55343bcf032c.jpg

 

O, dokładnie to samo zamówiłem. Szkło świetne, ale oprawki za wąskie na mój wielki łeb - i jednak zostały Alby Stratos. Szkoda, że tego szkła nie wrzucają do innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadrat to jest przeszłość i przyszłość 😉

Compress_20230608_225629_9276.thumb.jpg.38276c20c652537b67f866509d4f69e7.jpg

Kaseta 8s 11/42

Korba Shimano kwadrat 104bcd

Korba Sturmey Archer / SunRace 44t z podwójną osłoną, również 104bcd, btw jak ta bez osłony we wcześniejszym poście.

Deckasa 36t

suport 122 

 Fioletowe kółeczka przerzutki 13t które gdzieś przepadły w niewyjaśnionych okolicznościach 😉

Pozdrow'er 😘

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...