Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym uznaję że ten rower ma urodę szreka sza po ba, pocałunek żaby chyba tego nie zetrze, czegoś takiego jeszcze nie pokazałeś, co za pokraka,

Przeokrokna rama rahityzowana bliźniaczym orurowaniem przekroku z kompletnie nie pasującym widelcem prostym jak carskie drogi,  o kolorze Ogórków Jelcza w PKS, siodło z trzepaczek od jajek po dziadku, na kołach wg wskazówek estetycznych Adama Słodowego  subtelne jakplastykowe  opakowanie po kremie Nivea i korba z logiemHarwardzkiego  bractwa  dentystycznego  Ypsylon,  kierownica i mostek z epoki świecącego palca E.T. nadaje to  kosmiczny wydźwięk całości,,, Stredżęr  Dżęnder SFinks

Obcy, z hamowaniem protonogowym Torpedo

:):):) SZA PO BA szapoklakiem :)

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stęskniłem się za Tobą, drogi Marku!  :icon_mrgreen:

Kolor widełka ulegnie zmianie na piano black, nie będzie tak dawać po gałach...a jeśli uda się wyrwać wygiętego widła z przekomicznym offsetem to też spróbuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wzajemnością, brak szczecińskiego klubu szmaragdowego...oj brak.

U mnie nie szapo ba tylko wbij kapelusz na oczy i nie patrz.

Po mieście jeszcze jadę na oponach szosowych, i klasycznej ramie.  Za rzadko natomiast w góry i do lasu...

a "nie patrz" dlatego że jedyna rama grubo guma,  aktywna ostatnio to ... alu z lat dwutysięcznych w dodatku z czarnym widelcem z węgla...

Zakochany w gumach: przód trzy cale tył wchodzi 2,8 na średnim kole, tyle że blisko ramy  na styk bokami. Dziś dla porównania 40 km z normalnymi kołami 2,4 przód i 2,1 tył   MASAKRA. W zasadzie  to muszę się pozastanawiać nad ramą chyba na dwa koła 29+ albo taką która obejmie moje koła  ( pod szybkozamykacze) i nie opadnie suportem w dół przez to że z tyłu jest 27,5   ,  przy niskim ciśnieniu walę pedałami po korzeniach kamieniach... także będę badać rynek chyba, na razie Trek Staszek wpadł mi w oko,  w dodatku miewa czasem widelec z amortyzacją, ale czy nie jest zbyt taki frirajdowy, tankowcowy ?  Pamiętam Szarego w stali który przywiozłeś i on był jak Tir z przyczepą, dostojny , nie zawracał w miejscu...  także zimowym rozkminom nie mówię nie... popatrzę...   Czy poszukam stali czy nie... a może zostanę z tą B1, i odłożę wszystko na później....

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza

Im mniej gustu i smaku w to wkładasz, tym ciekawsze ci wychodzą z tego rowery. Cudowna Klunkerzyca ci wyszła!

@itr

W Genowefę Hlorendż (ale tylko poziomohakową) wchodzi 29x2.8 w zad a z przodu 29x3.0. Z Salsa Cromoto suport jest na rozsądnych 30,5cm. Tego szukaj Marku, stali nie zdradzaj.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...za Tobą, drogi Marcinie tysz mje tensknot  ;) 

A teraz uwaga bo będę bluźnić...z powodu braka eMTeBecznego flaka zaposiadłem cos co pozwoli mi się pocieszyć pagórkami.  Eksperyment miał na celu zbadanie podatności wymoszczonego komfortem stali tyłka na jakże paskudne, tfu i zgubne glinominium.  Takowoż powstał Gwóźdź - rama Marin Nail Trail a reszta szpeju z szuflad, szaf i szop.  I też ma karbą na przedzie.  MASAKRA.  A najlepsze że gdyby mi gały związali to bym nie wyczuł że dosiadam alusa - może brak mostków w tylnym trójkącie sprawia ogrom komfortu (jak na alu).  A zatem, nie lękajcie sie glinu pod warunkiem nieodpuszczania stali na zawsze, dumajcie, kombinujcie, eksperymentujcie a nade wszystko - bawcie się przy tym wyśmienicie!

 

 

g1.jpg

g2.jpg

g3.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie gumy wchodzą w tył tego Marina? Bo na stronie podają  nie konkretnie nie ma maksymalnej.

czyli w mojej bazie rozważań mamy:

  • Longienek
  • Marny Gwóźć
  • Staśtrek

Najlepsze w tym jest to  że mam już to co mam i jak będzie chwila to zakładam z Inbryka Wenturę Max oraz klamki 105, korbę 2x i poczciwy Axigon będzie wyglądać jak kobza z kozy. Na Axigonie zrobiłem 10 lat temu trofi, i mnóstwo normalnych zawodów, był ramą kupioną w rozpaczy kiedy reklamowałem Fiszera. i rama z połowy lat 2000 na styk mieści 2,8 rangera na średnim kółku takie cuda!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kazafaza napisał:

bym nie wyczuł że dosiadam alusa

Przy takim kapciu nie ma się co dziwić :) Wąska guma z wysokim ciśnieniem może by pomogła zauważyć różnicę, ale w momencie, gdy amortyzuje kawał gumy, to ciężko wyłapać różnice w pracy samej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kazafaza napisał:

...za Tobą, drogi Marcinie

..........żelaznyKRÓL padł, musiał być jakiś świetny dill, że poczyniłeś to bluźnierstwo. A można było z tęsknoty Mariana Pine Mountain - z historycznym sznytem. Rower wygląda zacnie jak każdy który popełniłeś, ale z gliny to garnki się lepi a glinu puszki do piwa, ale rowery????? Twoje rowery ????;-))))))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza

I co potem powiesz, jak za wiele dekad staniesz przed drzwiami Valhalli a gość na wejściu zamiast stalowego topora da ci aluminiowy?
Co pomyślą wszyscy brodaci wojownicy, łyżkujący Paprykarz SzczecińskiTM, przy biesiadnym stole?
Ale w sumie nie ma się czym przejmować. Trzeba tylko czym prędzej jakiś zlot ukręcić, coby brzeszczotowanie glinu uskutecznić. Ten Marin mocno cieniowany jest?

Ileż to stali ojczyzna tobie zawdzięcza? Mimo, że cieniowana stal w większości, to pewnie kilkaset kilo by było. Moja naukochańsza Genowefa HLorendżTM to też twój szmugiel. Zobacz jak ładnie się prezentuje w wersji jesienno-zimowej z dwoma laptopami na przedzie :D Muszę przyznać, że fajnie się jeździ z tak umieszczonym bagażem.

ghl1.thumb.jpg.e7a3b5ccfe682e7bdcdc783f223ebea1.jpgghl2.thumb.jpg.a50b5e9278951faa9fc5acb73e1269bd.jpg

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itr: jeszcze nie badałem pojemności zada z braku gumek 29er - mam same krosiarskie opony albo 29+, żadnego 2.6" czy 2.8"...może skombinuję na sobotę od kolesia koło to będę miarkować i focić.  Na oko 29x2.6" wlezie, ale gwarancyji nie daję ;) 

@woojj: musiałem na chwilę zboczyć aby upewnić się iż jestem na właściwej drodze.  Równowartość 350zł...  Bez obaw, dwa Krampuśniaki czekają aż za niecały miesiąc je dorwę.  

@rambolbambol: Ja do Valhalli bez kolejki napieram, a te wszystkie przemyty i przeróbki gdyby przetopić to by starczyło na lokomotywę lub fregatę dla armii :devil:  A zlotospad jak najbardziej - może jakąś zimną pojażdżkę?  Będę od dziewiętnastego grudnia do drugiego stycznia, marzy mi się podbój plaż bałtyckich ale z chęcią przystanę na inszego pomysła w alternatywnej przestrzeni łatwo osiągalnej z Paprykarzowa plebsbusem lub tramwajem...

p.s.: bo zapomniałem o najważniejszym - pocmokać nad Genowefą HLorendżową.  Zajezacnie się prezentuje na tych kauczukach, brawo TY! :thumbsup:  Cudownie nosi tobołki, też dumałem o podobnym bagażniku do Sh!tload'a gdyby miał pozostać komuterem...ale chyba nie będzie mu dane. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2019 o 18:10, itr napisał:

muszę się pozastanawiać nad ramą chyba na dwa koła 29+

No nareszcie :D 

Marku, Mareczku, nie ma się co bawić w półśrodki! Byłem tam, robiłem to - tylko pełne 29x3.0 na szerokiej feli, na obu kołach. 

Co do Staszka - zależy trochę od rocznika, ale generalnie rower nie ma wybitnie nowoczesnej geometrii. Kąty są nawet spoko jak na sztywniaczka i skok 110mm. Natomiast jest zdecydowanie za krótki w riczu, więc gdybyś szedł w Staśka to idź rozmiarem w górę (w sensie bier potencjalnie za duży ;) ) bo przekrok jest niziutko a podgonisz trochę w długości. 
Stasiek jest bardzo zabawowy, króciutki ogonek i stosunkowo lekki rower jak na 29+, zdecydowanie nie jest to taki czołg jak mój Puffin, ale no 1200 gumy i 30,5 cala średnicy na obu kołach robią swoje, trzeba to mieć na uwadze. 

@kazafaza to teraz jeszcze ostrekoło :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambolku chyba przez Ciebie sprzedam Inbreda i  ładne kółko 27,5....

Muszę poszukać przez zimę takiej Genowefy w XL

Adam, czy Trek ma sens, przemyślę... ma amortyzator... jak sądzisz czy odstawienie na boczny tor tytusa na korzyść takiego stasia w wersji z amo ma sens na wypadek jazdy na przykład takiej jak pamiętny wypad wokół Rajczy? Czy lepiej zamiast mięsistej gumy jednak zostać z Tytusem i np Genowefą dalej ze sztywnym widłem, który na turystykę i cały kraj mi wystarcza poza beskidami?

Ps głupie pytanie, ten Twój biały inbred to jest Singular?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powolutku nowy rower nabiera kształtu. Pierwszy singiel od czasów Reksia i pierwszy baran w ogóle.

Zobaczymy z czym to się je :)

Założenie główne - jak najtaniej. Także wszystko poza oponami i napędem to używki. Sztyca i siodełko docelowo inne niż na załączonej fotografii(za której jakość przepraszam estetów).

 

 

IMG_20191204_155815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie coś z 28 dziurami, moja obręcz 50 mm easton Arc jest idealna. I radzę od razu zaplatać na zimę w piastę z prądnicą, wróciłem , znowu ciemno i ta niepewniść czy lampeczka jest na łado Van Ken oby!!!!

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Cruiser 27,5 z Rangerem 2,8  nie wygląda na żarówkę choć jest ciut węższy niż 2,8, na moje szczęście, ramowo .

Zaraz, a w Warszawie ktoś z naszego forum sprzedawał przednie koło takie jak moje? Może wciąż aktualne? To był Karol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...