Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy znacie jakąś korbę kompaktową (110mm BCD) która by wyglądała jako-tako na klasycznej szosie?

Sugino XD2
http://www.ebay.de/itm/Sugino-XD-2-Kurbel-Crank-110-mm-LK-silber-black-2-Fach-oder-3-Fach-Tripple-/121109407579?

 

Sram Rival
http://allegro.pl/korba-sram-rival-gxp-53x39t-175mm-srebrna-i5957888633.html

 

 

 

Czy miał ktoś styczność z kierownikiem Ryśka Biomax? Jakieś wrażenia?

Kupiłem ale okazała się za wąska (42cm, mierzona chyba koniec-koniec). Nie zamontowałem, ale na sucho to wyprofilowanie pod nadgarstki daje miłe wrażenie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

1) Czy znacie jakąś korbę kompaktową (110mm BCD) która by wyglądała jako-tako na klasycznej szosie? No i przede wszystkim zastąpiła godnie Golden Arrowa? Bo już się pogodziłem, że przed kolejną zimą nowej szosy nie będzie... a ciągnie na przełęcze.

 

Przegladnij oferte Velo Orange. Specjalizują się w klamotach Neo-Retro: http://store.velo-orange.com/index.php/components/cranksets.html

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaaa

Wejdź na blog Zimnego - Bikesic i poszukaj jego stary wpis z zabawy z shimano i suntourem. 

Z jednego bierzesz zmieniarkę, z drugiego podstawkę i voila

To już przestudiowałem, mi chodzi konkretnie o obejmę z klamrą, ażeby nie trzeba było klamek zdejmować i owijki odwijać bo zależy mi na szybkiej konwersji wielobiegowiec<->jednobiegowiec. Będziem kombinować :) może nawet o retroshifta DIY się pokuszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował. Myślę, że coś z powyższych dobiorę. Velo Orange wyglądają zacnie, mimo ceny.

@dovectra - 3s raczej odpada, wolę jednak 2 biegi na szosie. 

 

Póki co wrzuciłem śmieciowego FSA, ale tak być na dłuższą metę nie może. Tylko 52/42 mnie zabijało na podjazdach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nie mam pojecia w czym problem  :wacko:  :huh:

 

24189884894_2712dc4e36_c.jpg

 

24700200962_2014fd800a_c.jpg

 

24191212473_dc0d8b2b80_c.jpg

 

24700197042_9ae7dae97e_c.jpg

 

Jak juz nadmieniłem wcześniej, podstawowy problem z Myszowatą, to brak ergo przeciwgięcia. W Genetyku problem nie występuje.

 

Najlepiej widac to tutaj --->  https://krzywekolo.wordpress.com/2015/06/13/wojna-na-kierowniki-czyli-on-one-midge-vs-finna-cycles-gravel-series-genetic-digest-440mm/

 

Szacunek...

I.

 

 

Ja mam inne pytanie. 

Czy te laczory mają bloki do spdów czy tylko wersja na platformy?

 

(No nie mogłem wytrzymać)

 

Zacny obów, oj zacny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak:

 

stejdż łan, czyli wstępny test koncepcji. Do testów kupiłem najtańszą manetkę, która pasowała mi do koncepcji na oko (kupowałem przez net). Obciąłem oryginalną obejmę i prowizorycznie połączyłem z obejmą podsiodłową 31.8mm z zeszlifowanym rantem wewnętrznym.

24834257745_dfd73552da_b.jpg

 

2 - zamiast prowizorycznej blaszki bardzo sztywny i dopasowany kształtem łącznik wycięty z kątownika aluminiowego i maźnięty sprayem

 

24740779391_d43f813116_b.jpg

 

tak to wygląda finalnie

 

24834257125_c569c5afa8_b.jpg

 

Plusy dodatnie:

+ jak na takie druciarstwo, całkiem wygodne zmienianie biegów 

+ sztywne jak konar na dobrym ogniu ;)

+ łatwo mogę podmienić na jakąś wypasioną manetkę bez zdejmowania owijki i klamek (taki jest plan)

+ jest na tyle daleko, że nie przeszkadza w chwycie prostym 

+ niski koszt

 

Minusy na minusie:

- manetka trochę odstaje do przodu, ja wiem? ze 2-3cm przed kierę - z torbą na kierownik mogłoby kolidować

- żeby zdjąć obejmę, trzeba wypierdzielić wszystko z kierownicy

 

Co można by zrobić lepiej? Dać obejmę od przerzutki przedniej (bo jest rozpinana), albo jakąś tworzywową (ale porządną) do lampki.

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Brak możliwosci operowania biegami w chwycie na klamkach i na dropach...   ... dlatego wymyslono klamkomanetki szosowe STI, Ergo, DT...  

Toż to oczywista oczywistość :D Pisałem o minusach tego konkretnego rozwiązania a nie w ogóle thumbów i innych druciarskich pomysłów nie będących STI, Ergo, Piergo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto mi to zaprojektuje..? ;)

Np. ja bym mógł pomóc[emoji3] mam stały dostęp do Solidworks wiec można pokombinować. Jeśli tylko znajdziesz kogoś z drukarką 3D.

Z tego co pamiętam to filament do takiej drukarki kosztuje koło stówki za kilo. Ciekawe ile kosztuje usługa.

Edytowane przez headbanger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...