Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Co  do dirt dropa znalazłem coś podobnego do Genetic'a ,  profil i gięcie wydaje się być identyczne, ale różni się tym że pogrubienie na mocowanie mostka jest dużo węższe niz Genetic'u  jak na moje oko, czyli lepiej jak ktoś chce dołożyć klamki przełajowe wąziutko.

Na dzisiaj z wysyłką wygląda na 280 zł  , znalezione na ebay UK:  http://www.ebay.co.uk/itm/Dajia-Far-Bar-Alu-Handlebars-Off-Road-Drop-Bars-silver-or-noir-black-31-8-/201532195564 

 

s-l500.jpg

 

tytuł aukcji w razie czego, jak nie zostanie po niej ślad:   Dajia Far Bar Alu Handlebars - Off Road Drop Bars - silver or noir (black) 31.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Tak samo jak z Fatbike FS na których widok się ślinisz :] 

 

Upraszczasz... Pełnobujany fat, na oponach 4cale z agresywnym bieżnikiem to poprostu odmiana roweru ścieżkowego. Pewność pokonywania technicznych zjazdów i podjazdów z takim zapasem trakcji jest kosmiczna.

 

Ten jednak wynalazek to takie niewiadomoco...

 

W ambitny teren nie pojedziesz bo nawet jak zawieszenie ułatwi jego pokonanie wąskie opony szybko stracą przyczepnoś i wywalisz mega dzwona. Z kolei na gładkich szlakach będziesz blokował zawiasy aby nie tracić pary.

 

Czyli do czego to-to jest? Bardziej dziurawe szutrówki? Leśne ścieżki z nierównościami? Gdzie każde krosiwo odjedzie temu czemuś? Niebardzo łapię pomysł, ale niech będzie. Każdemu w/g potrzeb  :icon_cool:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli do czego to-to jest?

Do wszystkiego - czyli do niczego :)

 

Dla mnie również bezsensowne. Zawsze jadąc gdzieś na rowerze "w przełajowym stylu" (bo nie zawsze na baranku) wiem że na odcinkach terenowych nie będzie tak wygodnie jak na fullu ale to świadomy wybór.

 

A ten wynalazek to nie obrażając ale dla niedzielnych rowerzystów się nadaje. Tych samych którzy na rowerach górskich (czasem nawet z pełnym zawieszeniem) jeżdżą po chodnikach. I będą mogli się pochwalić że mają modnego ostatnio baranka i gravela :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
A gdyby tam weszło 650B z krosiarską oponą 2.0= to miałoby sens czy też nie?

 

OK, to czym by sie to wtedy różniło od krótkoskokowego, krosiarskiego ściganta?  na pewno niższym suportem, ostrzejszym kątem główki ramy i baranem...

 

Co sumarycznie zmniejszy dzielność takiego sprzęta w terenie.

 

Znajdzie się oczywiscie ktoś kto takie cudo zanabedzie i najprawdopodobniej będzie go z powodzeniem używać...

 

Jednakże w moich oczach jakoś nie potrafię znaleźć głębszego sensu onego wynalazka...

 

Dla mnie sztywność przełajki lub monstera i relatywna słabość opon to taki bezpiecznik przed nadmiernym kozaczeniem na rowerze nieprzystosowanym do ciężkiego terenu w takowym. Zawieszenie może zachecać do popuszczenia cugli a rower i opony nie pozwolą na wybronienie się ze zbyt ułańskiej jazdy.

 

W lekkim terenie zasię nie widzę zastosowania. Tzn można, ale po kij wozić dodatkowe kilogramy które minimalnie poprawią komfort jazdy na okazjonalnych sekcjach?

 

Może inaczej, żeby znowu ktoś nie zarzucił mi mentorstwa i pieniactwa:

 

DLA MNIE jest to zbytek i niepotrzebny wynalazek.

 

Jeśli jednak takie cuś pozwala innemu cieszyć się jazdą to oczywiscie mnie nic do tego :)

 

Szacunek..,.

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a czy to nie jest tak, że znów ktoś marketingowo zabrnął w zaułek usportowienia, tj. czy nie jest ten wynalazek dedykowany sportowej jeździe a la wyścig gdzie praca zawieszenie gwarantuje mniej pracy ciałem? To oczywiście wciąż wydmuszka, bo przydatne marginesowi, ale to jedyne co broni ten pomysł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

zabrnął w zaułek usportowienia, tj. czy nie jest ten wynalazek dedykowany sportowej jeździe a la wyścig

Hmmm... RLT ścigawką? Przy tej wadze i tak spokojnej jak muflon geometrii?

 

Chyba coś nie te-re-re Kolego...

 

Sprzęt raczej z założenia przygodowo-szfendacki... Tylko po co te zawiasy :) ?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...