Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mnie tu nie było, trzeba się przypomnieć :-) W rowerze wiele zmian nie ma. Więcej może wiosną. Ostatnio zmieniłem klamkę hamulca tylnego. Żałuje jedynie, że nie udało się znaleźć takiej samej i musiałem kupić nowy model, który jest już inny. Najświeższa zmiana to zmienione zaciski piast. Oryginalne od mavic'a zaczęły bardzo ciężko chodzić to wymieniłem na KCNC Z6. Niestety nie sprawdziły się bo z tyłu zacisk się luzował. Zmieniłem teraz na komplet DT SWISS RWS. Wyglądają solidnie :-) 

Egoista w trakcie błotnistego wypadu:

affc0982893786bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
12 godzin temu, durnykot napisał:

Czyżby Kanjon już nie był klasycznym horstem? 

To zależy, co rozumiesz przez "klasycznego horsta"? Oryginalny patent chyba zakładał zawias poniżej osi koła, tutaj jest powyżej, więc faktycznie nietypowo.

Ale jeśli przez "klasycznego horsta" rozumiesz czterozawiasowca z ogniwem między osią koła a głównym punktem obrotu, to nadal nim jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wooyek, pisząc o klasycznym "horście" miałem właśnie na myśli punkt obrotu poniżej osi koła. To w Kanjonie wyglada podobnie do jednozawiasu jak ma np. merida, z tym ,że tu mamy ciągle punkt obrotu na widełkach łańcuchowych. Może to jakaś kolejna wariacja czterozawiasu. Ciekawe jak będzie się sprawował na zjazdach podczas hamowania.

 

Aha- pisałem już, że kolory mocno słabe i dają -100 do LND ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pokaże swojego nowego 27.5"

Giant XTC ADVANCED 27.5 1.5 LTD rocznik katalogowy 2016. Jak dla mnie najważniejsze atuty względem starego roweru, niższa waga, nowsza lepsza geometria, rama carbonowa odczuwalne tłumienie nierówności na samej ramie i sztycy 27,2 mm, sztywne osie, lepszy napęd SHIMANO XT M8000, zwinniejszy, sztywniejszy, zwrotniejszy, lepiej przyspiesza na większym kole.

 

P1220225.JPG

P1220227.JPG

P1220233.JPG

P1220238.JPG

P1220239.JPG

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin86Poznan napisał:

Siodełko nie zbyt sportowe:) Najważniejsze, że wygodne?

Przełożyłem je na teraz bo te z Gianta coś za wąskie. Ale szukam czegoś, to ponoć dobre i sportowcze https://www.cyklomania.pl/selle-italia-siodlo-man-gel-flow-285g-czarne,id7170.html nie wiem czy jeszcze sztycy nie ruszyć jak sądzisz da to coś oprócz wagi mniejszej o 120 g https://www.cyklomania.pl/fsa-sztyca-sl-k-sb20-27-2-400mm-grey-di2,id5233.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dokumosa napisał:

Przestrzegam przed tym SI. Po miesiącu pierwsze przetarcia a po sezonie wygląda fatalnie. Faktem jest, że wygodne jak mało które ale pod względem trwałości koło prawdziwej skóry (np. Brooks) nie leżało.

To tak mają wszystkie SL z tymi przetarciami? Zależy gdzie te przetarcia góra czy boki gdzie uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Przestrzegam przed tym SI. Po miesiącu pierwsze przetarcia a po sezonie wygląda fatalnie. Faktem jest, że wygodne jak mało które ale pod względem trwałości koło prawdziwej skóry (np. Brooks) nie leżało.

Brooksa do carbona raczej nie pasi zakładać. Jeśli chodzi o siodła SI i skóra...mam 2 oba mają po 10 lat ....i działają. 

Miałem flyta 1990 , mam flyte trans am. Jakość wzorowa- pręty tytanowe. Skóra poprzecierana tylko na kantach - od glebowania. Trwałość i jakość oceniam BDB.

Mam kilku klientów którzy śmigają na niewylajtowanych Man gel flow - świetna kanapa z dobrą i trwałą skórą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę konkretnie o SI man gel flow L2. Pierwsze przetarcia pojawiają się na bokach, potem i na górze. W dodatku skóra jest lakierowana co wyklucza stosowanie preparatów konserwujących.

@woojj widzę, że kojarzysz markę tylko z klasykami ale mają całkiem sporo siodeł nowoczesnych na karbonie czy tytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie jeździłem w swoim życiu na 29 nie wiem jakie są tego odczucia Chyba że koło 28 od szosy z opona to prawie 29

Te 30% to już bym nie dał za rower wyszło by pewnie w okolicach 9 tys albo miec 29 na gorszym osprzecie i na ramie alu. Ale wolę teraz jak jest.

27.5 jeszcze nie umiera jest na rynku kilka lat dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dokumosa napisał:

A poznaje się po tym ile rowerów HT 27,5 non-boost mają w katalogu względem lat ubiegłych (nie licząc małych rozmiarów ram).

A ja bym powiedział że dopóki Ci najwięksi będą robić nawet najdroższe swoje modele w małych rozmiarach na kole 27,5 to nie ma co uśmiercać tego standardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kurde, myślałem, że przy 180 cm wzrostu jestem co najmniej średniego wzrostu, a tu się okazuje, że jednak nie...
Ty woojj'u musisz być pewnie o głowę wyższy - aż się boję zadzierać głowę tak wysoko :icon_wink:
A poważnie, to proponuję stłumić tę gównoburzę z cyklu "wyższość jednych świąt nad drugimi" w zalążku, bo to wcale nie jest śmieszne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...