Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
Witam, Chciałbym w rowerze zamontować hamulce tarczowe, mechaniczne lub hydrauliczne, jest to rower do zastosowań downhill i freeride lecz nie w stylu profesjonalnym więc myślałem o hamulcach typu 200mm przód i 180mm tył, piasty i widelec a także rame mam z możliwością montażu hamulców tarczowych. Widelec to marzocchi 380 z mocowaniem hamulca PM 8" Nie znam się na cenach więc budżet powiedziałbym jest w okolicach 400zł, jeśli trzeba dopłacić to nie ma problemu. Jeśli nie podałem ważnych detali to proszę napisać. Z góry dziękuję
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Talrand odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
marcesco odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo 100-tonowy buldożer -
wymień może opaske, one też się zużywają
-
przecietny.kolarz obserwuje zawartość → [Pulsometr] Uszkodzony?
-
Cześć, Mam już od kilku lat pulsometr, a właściwie pas piersiowy Lezyne. Nie miałem z nim dotychczas problemów. Połączony jest z Garmin Edge 530. Ostatnio padła mi bateria, wymieniłem na nową i coś jest nie tak. Po pierwsze, mam wrażenie że odczyt pulsu jest dużo rzadszy, a czasami wręcz zacina się na jednej wartości. Druga sprawa to to, że odczyty pojawiają się jakby z opóźnieniem. Dwa przykłady z ostatnich kilku kilometrów: 1. Podjeżdżam pod wiadukt z prędkością 30 km/h. Puls to około 145 BPM, co już jest raczej za niską wartością. Zaczynam zjeżdżać, nie pedałuję, puls się utrzymuje na poziomie 154 BPM i tak sobie stoi. Dojeżdżam na dół, zaczynam pedałować i dopiero po kilkuset metrach puls zaczyna się zmieniać. 2. Stoję na światłach, szybko rozpędzam się do 40 km/h a odczyt pulsu to jakieś 140 BPM, dokładnie tyle ile miałem stojąc. Ogólnie te odczyty nie bardzo mają sens, tak jak napisałem powyżej. Próbowałem go odpinać od pasa, przesuwać pas na klatce piersiowej, luzować i zaciskać. Nic. Przez chwilę ma się wrażenie że wszystko wraca do normy, a potem od nowa klops i totalne głupoty. Nie jest tak że pokazuje dane zupełnie z czapy, ale nie pokazuje też danych którym można zaufać. Styki są czyste, pas przecierem co 2-3 jazdy na mokro. No i teraz pytanie kluczowe: Miał ktoś z Was podobny problem? Zastanawiam się czy próbować go jeszcze jakoś reanimować (jeżeli tak, to jak?), czy raczej to już jego ostatnie tchnienia i wrzucić go śmietnika.
-
KoVVex obserwuje zawartość → [Ocena pozycji] Marin Nicasio 1 58cm
-
Cześć, Potrzebuję porady od bardziej doświadczonych osób w kwestii ustawienia pozycji na rowerze. Mam 186 cm wzrostu, przekrok mierzony metodą „książki” wychodzi mi około 83,8–83,9 cm. Wysokość siodełka ustawiona jest obecnie na 74 cm. Rower składałem sam i nie mam pewności, czy wszystko ustawiłem prawidłowo. Wcześniej jeździłem głównie na Riverside 100 i nie przykładałem większej uwagi do bike fittingu. W tym sezonie chciałbym pojeździć trochę więcej i zacząłem zwracać uwagę na pozycję. Jeśli ma to znaczenie, nie zwracajcie uwagi na fotelik – pytam pod kątem jazdy solo. Mam kilka wątpliwości: -Czy na podstawie zdjęć będziecie w stanie ocenić, czy kierownica jest ustawiona odpowiednio, czy warto dać ją wyżej lub niżej? -Podczas jazdy mam wrażenie, że nie pedałuję do końca naturalnie. Znacznie lepiej i wygodniej kręci mi się, gdy stopa jest ustawiona bardziej „piętą na pedale”. Pomyślałem więc, że może warto cofnąć siodełko. Po cofnięciu siodełka do tyłu zaczęły mi jednak mocno cierpnąć ręce. -Próbowałem ustawić pozycję metodą KOPS (kolano nad osią pedału), ale gdy przykładam pion ze sznurka, to do osi pedału brakuje mi około 5–6 cm i pion wypada bardziej w stronę przedniego koła. Nie wiem, czy źle wykonuję pomiar, czy faktycznie mam tak nietypowe ustawienie. -Ostatecznie znalazłem pozycję, w której jeździ mi się całkiem dobrze, ale nie wiem, czy nie utrwalam złych nawyków. W perspektywie 2–3 miesięcy chciałbym spróbować jazdy w butach wpinanych. Czy takie ustawienie siodełka może później utrudniać prawidłowe ustawienie bloków i pozycji? Dodatkowo zastanawiam się nad odwróceniem mostka oraz usunięciem jednej podkładki spod niego, żeby uzyskać bardziej sportową, pochyloną pozycję. Nie wiem jednak, czy przy moich wymiarach i obecnym doświadczeniu jest to dobry pomysł. Jestem kompletnym laikiem i dopiero zaczynam zgłębiać temat, dlatego nie chciałbym zrobić sobie krzywdy. Każda wskazówka będzie dla mnie bardzo cenna. Do posta dołączam zdjęcia i będę wdzięczny za ocenę pozycji oraz ewentualne wskazówki, co warto poprawić. Z góry dzięki za pomoc! 🚴♂️
- Dzisiaj
-
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
LSkiper odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
Jak wyżej - Łańcuch 11 jest węższy niż 10, więc przednia przerzutka może mieć problem aby poprawnie przerzucać biegi. Można to ustawić tak aby zrzucała poprawnie, i przy wrzucaniu na wyższą koronkę będziesz musiał dociągnąć dźwignię aby łańcuch poprawnie wskoczył. Zostawienie przerzutki wiąże się też z tym, że łańcuch może raz na jakiś czas spaść z większej koronki - Miałem tak samo w wyżej opisanym zestawie manetka M780, łańcuch 10s i przednia przerzutka FD-M571 9s. Żeby to działało poprawnie musisz wymienić conajmniej manetkę na 11s i kasetę z łańcuchem. Przednią przerzutkę i tylną w razie jakichś problemów z przerzucaniem za to lewa manetka może zostać. Przerzutki 10s słabo sobie radzą z kasetami 11-42 i większymi, oprócz Deore M6000 i kilku chińskich wynalazków - Miałem taki zestaw kaseta HG500 11-42 i przerzutka SLX M7000-10 - Wrzucanie na największą zębatkę skutkowało mieleniem górnego kółka mimo maksymalnie wkręconej śruby B, po wymianie na ciut dłuższą śrubę najniższe biegi wchodziły w miarę ok, ale niemiłosiernie upośledziło to zmianę biegów na najwyższych przełożeniach. Dopiero zmiana na ten sam model 11s przyniosła odpowiedni rezultat -
A pochwalisz się też zdjęciami Dakara 624 po odchudzaniu?
-
Ciekawy teścik Dura vs 1040 solar https://www.dcrainmaker.com/2026/06/rabbit-curiosity-battery.html
-
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
itr odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
I w Jaguarze i w Wichrze i Romecie Super i nawet co rzadkie w Pasacie 2 miałem klasyczne angielskie suporty. Tylko, że to inny rower. Może tylko ktoś zamontował kilka polskich części z domowych zapasów. Suport należy dobrać do korby. ( długość i rodzaj osi, oraz do ramy ( włoski, francuski, angielski) Na fotografii : kierunek odkręcania kontra i miska - najprawd. jest klasyczny, a druga niewidoczna strona - odwrotnie, przeciwny do wskazówek. Największe prawdopodobieństwo... Nie mam klucza do takiej miski, ale zawsze udawało się improwizować. Jeśli stoi - to pewnie u mechanika rowerowego z tradycjami będzie właściwy . Można przyłożyć klucz do mocowania tarcz z diaksy, a nóż, widelec akurat pasuje i miska drgnie. Hakowy klucz z zestawu od składaka Wigry wystarczy, trzeba tylko wybrać ( bo są dwa, jeden był do mniejszych nakrętek) -
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
marvelo odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Zdarzały się konstrukcje ram, gdzie część rurek była lutowana w mufach, a część na styk (fillet brazing). Choć takie łączenie trochę inaczej wygląda, jest bardziej "rozlane" niż spaw. Fillet Brazed Frame | antbikemike -
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
Baki91 odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
Witam serdecznie mam pytanie jeżeli mam grupę 2x10 38 28 I kaseta 11-42 I przednia przerzutka fd-m6025-h 10T chce przejść na 2x11 zależy mi na manetce xt m8000 to muszę wymienić wszystkie konponenty czy wystarczy jak zmienię kasetę manetke przerzutke tylna I łańcuch na 11 rzedowe a korbę manetke I przednią przezutke zostawię jest taka możliwość i jak to będzie działać czy robiliście taką rzecz pozdrawiam serdecznie -
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
chudzinki odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Chyba Cię wprowadziłem w błąd, a wydawało mi się, że sporo tego... Sorrki! https://www.forumrowerowe.org/search/?q=felt&quick=1&updated_after=any&sortby=relevancy Oj nie, gravele to nie moja bajka. Podstawy znam, ale nie będę nic polecał. -
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
empathic29 odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Jest aż taka duża różnica między tym GRX i hydraulicznymi hamulcami? Pytam, bo nie mam pojęcia. Z tego co wiem ten Felt ma karbonowy widelec, a tutaj jest aluminium, ale nie wiem czy to coś zmienia również. -
dorjan obserwuje zawartość → [Odchudzenie] Merida Matts J.24
-
Wow!!! Nie spodziewałem się takiej aktywności. Dziękuję. Niewiele zostało oryginalnego osprzętu na tych rowerach, ale niczego nie żałuję. Moja wnuczka ma dopiero 122cm wzrostu i powinienem sprawić jej rower na kołach 20", ale szybko wyrosła z roweru 16", więc zdecydowałem się na większy. Myślę, że posłuży jej co najmniej 4 lata. Koszty modernizacji nie są akurat ważne. Sam zakup rowerków używanych okazał się operacją łatwą i bardzo tanią. Zdradzę ceny zakupu. Pierwszym był Merida Dakar. To taki model katalogowy z 2014r. Znalazłem ofertę na OLX, ale w Warszawie i właściciel jako zapalony wędkarz wybrał się na ryby na Mazury, więc przywiózł go na miejsce w cenie 400PLN. Drugi rowerek stał kilka lat w w piwnicy i również warszawskiej. Oferta opisywała zardzewiałe elementy (łańcuch, wolnobieg, kierownica, korby) i sugerowała poważny serwis. To Merida Matss J.24 z rocznika katalogowego 2019 za symboliczną kwotę 200zł i własnym odbiorem. Miałem szczęście i pracującego zięcia obok miejsca garażowania roweru. Właścicielka zadowolona z pozbycia się zabierającego miejsce grata, dołożyła jeszcze piszczącą maskotkę na kierownicę w postaci gumowej kaczki z odpinanym kaskiem. Na wyposażeniu była oczywiście stopka i waży dokładnie 192g. Jest aluminiowa i naprawdę solidna. Zostaje w Meridzie na stałe. Zwracacie uwagę na pedały. Zostały wymienione na lekkie plastykowe i jedna para w modelu Dakar waży 190g, a w Matts 170g. Oryginalne w obydwu modelach były typowe plastyki z blaszaną obwiednią i wagą 390g para.
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
szajbna odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
2k rocznie to dość mało, za mało żeby to były realnie jazdy treningowe, więc może to za duże "tempo" było dla Ciebie albo zwyczajnie błąd odżywiania/nawadniania. Dawno temu jak miałem takie epizody to było to spowodowane właśnie brakiem odpowiedniego nawodnienia. -
[Amortyzator tył] Dartmoor Thunderbird - dobór dampera
Pawel198808 odpowiedział Pawel198808 → na temat → Rock Shox
Witam, Dziękuję za sugestię, napisałem już do Dartmoor przez formularz na stronie internetowej, ale żadne potwierdzenie na maila nie przyszło, więc nie wiem, czy wiadomość została wysłana. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
przecietny.kolarz odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Właśnie rzuciło mi się w oczy, że czytałem że Sava to niemiecka firma, a tu odpisuje jakiś Jan Zdenek Nie pojmuję o co chodzi, że zdecydowali się naprawiać tę ramę. Nie ma w tym absolutnie sensu. Taki rower trzeba rozebrać, wysłać ramę do naprawy, złożyć ponownie. Jaka firma ma czas na takie rzeczy? Gdyby to jeszcze była jakaś topowa rama za grube pieniądze, ale nie coś takiego. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Z Niemcami to oni nie mają nic wspólnego, wysyłają rowery z Czech, a sprowadzają je z Chin. Ale serio jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim olewaniem klienta podczas reklamacji. Nie wiem co oni zrobili z tym rowerem, ale fakt że nie odpisują, manipulują i nie chcą wysłać zdjęć rzekomo naprawionego roweru to absolutny red flag. Niestety sprawa musi się rozbić o Europejskie Centrum Konsumenckie, bo UOKIK może pomóc tylko w przypadku firm zarejestrowanych w Polsce. -
keltu obserwuje zawartość → [Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
-
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
keltu odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Nieco ponad budżet bo 3499 zł. ale masz GRX'a + hydraulikę więc zdecydowanie warto dopłacić: https://www.greenbike.pl/rower-gravel-goetze-onyx-pro-shimano-grx-2x10-w-100-gotowy-do-jazdy-gratis-p-10250.html https://szybkierowery.pl/produkt/sprint-whisper-elite-gravel-shimano-grx-1x11-nowy-black/ Budżetowo: https://www.bikeatelier.pl/gravel/3958-rower-mbike-grv-100.html 1000 taniej jak Felt i masz Sorę zamiast Clarisa, z tym że alu widelec. -
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
empathic29 odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Trzeba próbować nowych rzeczy, chciałbym spróbować jak to jest Co do problemów technicznych to nie jestem ich świadom, to coś poważnego? @chudzinki może polecasz coś innego? -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
KSikorski odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Najlepsze z tą Savą jest manipulowanie informacją o pochodzeniu. Piszą "SAVA pochodzi z Niemiec", dane kontaktowe są na spółkę zarejestrowaną w Czechach, a fabryka i centrum projektowe w... Huizhou. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Niestety ja strasznie żałuję, że chciałem kupić tańszy karbonowy rower i gdybym mógł odzyskać pieniądze to na pewno dołożyłbym kilka tysięcy i kupił jakąś normalną markę w polskim sklepie. Zobaczcie w ogóle jak wygląda konwersacja z nimi, bo dziś o dziwo odpisali. Pytam dlaczego nie odpisują na wiadomości i kiedy dostanę zdjęcia potwierdzające, że wszystko zostało naprawione (bo podobno rower jest naprawiony), na co odpowiadają "Wczoraj uzgodniliśmy wszystko przez telefon"... Ewidentnie nie chcą żeby cokolwiek było na piśmie, bo uzgadnialiśmy że mają mi wysłać zdjęcia XD W sobotę minie 30 dni odkąd rower został do nich dostarczony (nie obchodzi mnie że w międzyczasie go zgubili, to nie mój problem) a do teraz nie dostałem żadnej informacji na piśmie, że cokolwiek z rowerem zrobili ani jaka jest w ogóle decyzja, no kabaret. -
Przecietny obserwuje zawartość → [Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
-
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
Przecietny odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
to też ale i jakość karbonu od uznanych producentów jest lepsza -
chudzinki obserwuje zawartość → [Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
-
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
chudzinki odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Nie wiem czy to przez ogromną popularność tych rowerów, ale ostatnio było sporo tematów o jakiś problemach technicznych związanych z tą marką. A jesteś gotowy na baranka?
