TomekGromol
Nowy użytkownik-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Dodatkowe informacje
-
Skąd
Warszawa
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia użytkownika TomekGromol
-
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Oni ewidentnie coś kompbinują. Podejrzewam, że chcą odesłać mi zepsuty rower i przy ponownej reklamacji mi to uwalić. Bo rower został do nich dostarczony 27.05.2026, więc w sobotę będzie 30 dni odkąd mają mój rower i do tego czasu nigdzie na mailu nie mam ani decycji reklamacyjnej, ani opisu w ogóle co będą robić, co zrobili, co zrobią, jaka była usterka, po prostu nic. Jedyna wiadomość którą mam na mailu brzmi, że dokładają wszelkich starań aby rower był zrobiony na tip-top, ale nigdzie nie mam nawet informacji czy tą reklamację uznają czy nie. Zdjęć rzekomo naprawionej ramy nie chcą wysłać! Najgorsza firma z jaką miałem kiedykolwiek doczynienia. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Z Niemcami to oni nie mają nic wspólnego, wysyłają rowery z Czech, a sprowadzają je z Chin. Ale serio jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim olewaniem klienta podczas reklamacji. Nie wiem co oni zrobili z tym rowerem, ale fakt że nie odpisują, manipulują i nie chcą wysłać zdjęć rzekomo naprawionego roweru to absolutny red flag. Niestety sprawa musi się rozbić o Europejskie Centrum Konsumenckie, bo UOKIK może pomóc tylko w przypadku firm zarejestrowanych w Polsce. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Niestety ja strasznie żałuję, że chciałem kupić tańszy karbonowy rower i gdybym mógł odzyskać pieniądze to na pewno dołożyłbym kilka tysięcy i kupił jakąś normalną markę w polskim sklepie. Zobaczcie w ogóle jak wygląda konwersacja z nimi, bo dziś o dziwo odpisali. Pytam dlaczego nie odpisują na wiadomości i kiedy dostanę zdjęcia potwierdzające, że wszystko zostało naprawione (bo podobno rower jest naprawiony), na co odpowiadają "Wczoraj uzgodniliśmy wszystko przez telefon"... Ewidentnie nie chcą żeby cokolwiek było na piśmie, bo uzgadnialiśmy że mają mi wysłać zdjęcia XD W sobotę minie 30 dni odkąd rower został do nich dostarczony (nie obchodzi mnie że w międzyczasie go zgubili, to nie mój problem) a do teraz nie dostałem żadnej informacji na piśmie, że cokolwiek z rowerem zrobili ani jaka jest w ogóle decyzja, no kabaret. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Oczywiście najpierw twierdzili że sami naprawiają, potem się okazało że to zlecili jakiejś firmie zewnętrznej i nawet nie wiedzą co zostało w rowerze zrobione. Pieniędzy oddać nie chcą bo według nich mają prawo naprawiać. Teraz zarządzałem zdjęć, to nagle cisza. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Mały update: Oczywiście roweru nadal nie odzyskałem, ale Sava twierdzi że naprawiła ramę i będą odsyłać. Oczywiście kiedy zapytałem o to, czy wszystko sprawdzili i dlaczego ten klin się wysuwał, to najpierw odpowiedzieli że klina nie sprawdzali i naprawili tylko ramę, a potem jak wpadłem w furię bo prosiłem setki razy o to żeby sprawdzili wysuwający się klin bo coś jest nie tak z samym klinem albo kątem w ramie to stwierdzili, że w ramie był olej i dlatego to się wysuwało. Po prostu SKANDAL!!!! Nigdy nie spotkałem się z firmą która miałaby tak wywalone na klienta. Rower dwa miesiące już prawie w reklamacji, a oni nawet nie sprawdzili opisywanej przeze mnie dziesiątki ramy przyczyny. Niczego w życiu tak nie żałuję, jak kupna roweru SAVA, ta firma to jest po prostu dramat. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@przecietny.kolarz no co mogę powiedzieć... Wiem że to był błąd i dlatego przestrzegam innych przed tym rowerem. Mam nadzieję że uda się odzyskać pieniądze. Wysłałem dziś kolejnego maila na którego pewnie również nie otrzymam odpowiedzi, bo odkąd zgłosiłem reklamacje to nie odpowiedzieli na żadnego maila i w rozmowach telefonicznych twierdzą, że maila nie dochodzą. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@przecietny.kolarz kupiłem ten rower za 8400 bezpośrednio z ich strony. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@przecietny.kolarz nie wiem, bo rower najprawdopodobniej zaginął. Na podstawie zdjęć stwierdzili że była pęknięta i będą naprawiać, ale wszystko w rozmowie telefonicznej bo na maile nie odpisują. Serio od początku robili wszystko żeby utrudnić reklamację i przeciągnąć to maksymalnie w czasie a na koniec stwierdzili że nie mają mojego roweru. Kabaret. -
TomekGromol obserwuje zawartość → [Rama] Sava Feguro - problem z klinem mocującym sztycę i [Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
-
Chciałbym przestrzec wszystkich przed rowerami firmy Sava (dostępne np. w Decathlon). Kupiłem od nich rower Sava Feguro i od początku były problemy z wysuwającym się klinem mocującym sztycę. Zgłaszałem, oczywiście nic ciekawego nie doradzili, bo najprawdopodobniej klin lub rama miały zły kąt. Po przejechaniu 400km rama w tym miejscu pękła, pomimo dokręcania kluczem dynamometrycznym i użycia pasty. Ważę 82 kg, więc to też nie moja waga była powodem. I zaczęło się eldorado z reklamacją. Na początku wygenerowali złą etykietę żeby odesłać rower, przestali całkowicie odpisywać na maile, jedynie odbierali telefon. Po dwóch tygodniach zamówili kuriera, który odebrał rower i dostarczył go do nich 27 maja. Dziś dzwoniłem żeby zapytać co z reklamacją i okazuje się, że nie mają mojego roweru, nie dotarł do nich i najprawdopodobniej nie wiedzą gdzie jest, pomimo że mam potwierdzenie że rowery został dostarczony przez DPD 😄 Oczywiście cały czas twierdzą że maile nie dochodzą, że w międzyczasie zmienili siedzibę i to może dlatego i tak dalej. Jeden wielki żart. Poczekam aż minie ustawowe 14 dni od daty doręczenia i zgłaszam sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta, a wszystkich przestrzegam przed popełnieniem mojego błędu, bo cenę mają super, ale nic poza tym. No i zostałem na sezon bez roweru.
-
Tak, byłem w serwisie i po oględzinach powiedzieli mi, że rama raczej jest cała i to tylko lakier, ale żeby mieć pewność to trzeba zbadać ultradźwiękami, a to kosztuje 350zł. Tak w ogóle to teraz siadłem trochę na rower i z tego miejsca słychać jakieś dziwne trzaski, ten klin wysuwa się coraz bardziej i ledwo da się to w ogóle skręcić z odpowiednią siłą aby sztyca nie opadała, dramat... Gdybym wiedział, że będą takie problemy to zostałbym przy aluminium.
-
Ok, dziękuję za radę. Ale mimo wszystko klin nie powinien tak wystawać i nawet jeżeli rama nie jest pęknięta to jakaś usterka jest tylko i wyłącznie kwestią czasu, bo ten problem się pogłębia. Według mnie coś z tą ramą albo samym klinem jest nie tak i dziwi mnie, że od tygodnia nie dostałem żadnej odpowiedzi. Mówiąc szczerze to skoro od razu na początku są takie problemy to boję się co będzie za jakiś czas, jest rower już trochę się "zmęczy". Na ramie mam napisane 6-8 Nm.
-
Kupiłem rower na ich oficjalnej stronie: https://sava-bicycles.pl/ Więc może źle się wyraziłem, kontaktuje się po prostu bezpośrednio z nimi, ale niepokoi mnie bardzo fakt, że od kiedy zgłosiłem to pęknięcie to kontakt się urwał, nie odpisali mi już od tygodnia. Jeżeli to faktycznie pęknięcie, to jest to ewidentnie wada fabryczna, bo z tym klinem od początku był problem i od początku miałem wrażenie, że Sava to bagatelizuje i zwyczajnie mnie zbywa. Roweru nawet nie składałem sam, bo od razu jak przyszedł to oddałem do serwisu. Najgorsze jest to, że nie wiem co mam z tym zrobić, bo nawet nie raczą odpisać, a to przecież rower za 10tys... Na ten moment bardzo żałuję zakupu tego roweru, trochę obawiałem się takiego chińczyka, ale cena mnie skusiła. Jak widać to był błąd, bo żeby rama pękła po przejechaniu niecałych 400km to jest skandal, zwłaszcza że bardzo dbałem o odpowiednią siłę dokręcenia, używałem pasty i wszystko robiłem tak jak należy...
-
No i zapomniałem, że na ramie pojawiło się takie pięknięcie... Oczywiście też zgłoszone do Sava i przez tydzień zero odpowiedzi... Byłem w międzyczasie na serwisie i tam twierdzą, że to tylko lakier, ale serio kontakt z producentem to jest dramat. Poczekam jeszcze tydzień i jeżeli nadal nie będzie odpowiedzi to przestanę być miły, bo przypomnę że to jest nowy rower z przebiegiem 400km...
-
Zarejestrował się nowy użytkownik: TomekGromol
-
Kupiłem niedawno rower Sava Feguro 2.0 i od początku mam problem z klinem mocującym sztycę. W mojej opinii jest on wadliwy, bo w miarę dokręcania wysuwa się z ramy. Obecnie jest wysunięty ok. 2,5 mm z ramy. Siodełko nie opada (chociaż z tym też były problemy) ale mam wrażenie, że z każdym wyjęciem sztycy i złożeniem ponownie problem się pogłębia. Według mnie klin jest po prostu bardzo złej jakości i wygiął się, co powoduje jego wysuwanie z ramy. Niestety Sava ma wywalone w klienta, kontaktowałem się z nimi, bo jest to rower kupiony niecałe dwa miesiące temu, ale ciężko otrzymać od nich jakąkolwiek odpowiedź. Czy ktoś ma jakiś pomysł co można zrobić? Wygląda to obecnie w ten sposób. Dodam, że oczywiście użyłem pasty karbonowej i klucza dynamometrycznego z siłą 7,8 Nm. Klin obecnie jest wysunięty tak bardzo, że już ledwo starcza gwintu w śrubce i pewnie tylko kwestia czasu kiedy nie będzie można tego w ogóle skręcić.
