Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znów piszę w sprawie mojego enduro, które zakupiłem jako używane. Wczoraj chciałem zmienić zacisk sztycy na reverse, jednak po odkręceniu śrubki w obecnym zacisku sztycy, poczułem, że moja sztyca nie wychodzi. Próbowałem kręcić ją na boki oraz wlałem w szczelinę między rurę podsiodłową ramy a sztycę spray kontaktowy (nie miałem pod ręką WD-40). Problem do dziś nie ustał. Sztyca nie daje się wyciągnąć. Podnosiłem rower za siodełko (oczywiście wysunąłem dropper, aby system się nie zapowietrzył), lecz nadal nic. Rura podsiodłowa w miejscu gdzie był zacisk ma ubytki lakieru, możliwe, że ktoś dokręcił ją kiedyś zbyt mocno, ale to tylko moje przypuszczenia. Co mogę zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penetrator i podgrzewanie choćby suszarka lub wrzątek. Może opalarka, byle lakieru nie zdjąć ;)

Jak jest możliwość to wlać WD od spodu przez mufę suportu.

2 godziny temu, Ryszard99 napisał:

@Dokumosa jest sens walczyć z WD-40 czy oddać to do serwisu, żeby spojrzeli na to fachowym okiem? 

A co zrobi serwis? To samo, bo nie ma specjalistycznych narzędzi do wyciągania zapieczonych droperów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę też, czy nie spróbować rozszerzyć tu delikatnie ramy. Przyglądnąłem się szparze, i jest wręcz znikoma. Rower użytkowany był dużo na trasach i bikeparkach przez poprzedniego właściciela więc jest szansa, że na sztycę i do rury podsiodłowej dostało się wiele zanieczyszczeń. Może w tym tkwi problem? 

IMG_5933.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba wziąć na czas, może nawet być do tygodnia. Odwrócić rower kołami do góry i jeżeli jest jakiś otwór w rurze podsiodłowej to wlać przezeń naftę i czekać. Mi takie wyciąganie sztycy zajęło kiedyś prawie tydzień bez uszkodzenia ramy i lakieru. Raz dziennie próbować siłowo obrócić sztycę w rurze lub ją próbować wbić, jeżeli trochę drgnie to już jest dobry znak. Przy siłowym wyciąganiu sztycy wydziela się dużo ciepła, rura podsiodłowa potrafi się mocno grzać.

 

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...