Skocz do zawartości

[rower] Cross Scott co wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Czy to dobra opcja?

Delikatnie mówiąc taki sobie, rower za taką kasę powinien już mieć powietrzny widelec. Do tego ma napęd 3x10 - imo taka konfiguracja jest dobra w wysokie góry albo na wyprawy z ciężkimi sakwami

 

Tak na szybko

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-disc-1

lub jego "damska" odmiana

https://www.liv-cycling.com/pl/rove-1

ew. https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920/_/R-p-329787?mc=8610495

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mihau_ napisał:

To samo miałem zaproponować, dużo lepsza opcja niż ten scoot, do tego Giant czy Decathlon to  chyba dużo lepsza obsługa posprzedażowa, co jest istotne jeżeli masz niedaleko do sklepu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decathlon i obsługa posprzedażowa? Studentami? Litości. Reklamacje to mocna strona Dekla ale nie obsługa posprzedażowa. W każdym razie nie na gruncie moich doświadczeń.

Dobra obsługa posprzedażowa to dla mnie sytuacja, gdzie sobie mogę indywidualnie ustalić warunki serwisu, np. podrzucić rower w sobotę a odebrać po serwisie, gdzie serwisant dzwoni, jak trzeba coś dodatkowo wymienić itp.

 😀

Mam takie dwa lokalne sklepy z serwisem, gdzie jest dobra obsługa posprzedażowa,

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 rowery w ciągu 2 lat w Decathlon. Jeżeli za obsługę posprzedażową odpowiedzialne są te same osoby, które przygotowują rower do jazdy, to lepiej Decathlon omijać szerokim łukiem.

Ani jeden rower nie był gotowy do jazdy. Musiałem ustawiać hamulce i przerzutki od nowa. Reszta nie była wcale w lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spidelli napisał:

Decathlon i obsługa posprzedażowa? Studentami? Litości. Reklamacje to mocna strona Dekla ale nie obsługa posprzedażowa.

Tu muszę posypać głowę popiołem, napisałem zbyt ogólnie i zgadzam się z powyższym. W przypadku D chodziło mi głównie o kwestie reklamacyjne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akl1926 o decathlonie nie bede sie wypowiadał, bo ktoś może się poczuć urażony ;)

Co do serii Sub cross to są to bardzo fajne rowery... o ile będzie on dla Ciebie wygodniejszy niż inne, do których może miałaś się okazję zmierzyć.

Co do osprzętu to jasne, że da się znaleźć coś co będzie lepsze niż Scott i wcale nie będzie to trudne, tylko czy rower crossowy, który ma lepszy napęd, amortyzator itp. będzie jednoznacznie lepszy? Nie koniecznie, bo co z tego jeżeli będzie Ci na nim nie wygodnie?

Kolejna sprawa to kwestia napędu i amora powietrznego...

W rowerze crossowym jest dokładnie odwrotnie niż napisano powyżej:

Czyli amor powietrzny nie jest jednoznacznie lepszy od sprężynowego, a napęd 1x jest najgorszym co może być w rowerze tego typu (takie napędy wywodzą się z rowerów, które powinny widzieć tylko góry)

W skrócie:

Przejedź się na innych crossówkach i spróbuj się odnieść do tego Scott'a.

Zwróć uwagę na układ kierownicy w Sub Cross'ie.

Jeżeli jesteś drobna i wąska w barkach to taka delikatnie wygięta kiera jak w Sub cross'ie może Ci bardzo pasować. Zwróć uwagę na detale i dopasowanie, bo wydając 5k na crossówkę otrzymasz bardzo fajny rower niezależnie od marki.

Edytowane przez Maciek.B
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...