Skocz do zawartości

[Majtki] do jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie, czy większość jeździ w slipach czy w bokserkach. Ja zawsze wolałem te pierwsze, ale potrafię obetrzeć pachwinę i trzeba potem talkować. Tak więc zastanawiam się nad przerzuceniem się na bokserki. Jeżdżę głównie na trekkingu, w dżinsach albo w krótkich spodenkach materiałowych; rzadko w kolarskich (wiem, że pod nie niektórzy w ogóle nie zakładają majtek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jeansy/szorty są powodem obtarć?

Ja preferuję slipy ale na chłodniejsze dni zakładam bokserki. Kupuję jedne i drugie w Deklu, niemal na wagę - to te biegowe Kalenji. Nie zauważyłem problemów z obcieraniem, może raz, w zeszłym roku, jako efekt kumulacji kilku dni w siodle, upałów, źle dobranego siodełka i zbyt grubej wkładki w spodenkach.

 

Jeżdżę tylko rekreacyjnie, więc w stroju sportowym, domyślam się, że te jeansy to tak z musu, do pracy?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spodenki rowerowe z wkładką na czysty i goły tyłek. Ostatnio ponad 7 godzin jazdy po górach (oczywiście z przerwami) przy temperaturze około 20 stopni i żadnych otarć, dyskomfortu, innych problemów. Rzecz jasna musiałem trochę poszukać tych odpowiednich i jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wpis, to inna opinia :) Ja w zasadzie przestałem jeździć w spodenkach z wkładką, 4 godziny wytrzymam bez. Testowałem na przemian ostatnio i po 4 godzinach z wkładką tyłek też mnie bolał, w dodatku wszystko ugotowane (za gruba wkładka). Wolę slipy i krótkie legginsy.

Rękawiczek też przestałem używać. Oczywiście na sakwy wezmę i gacie z wkładką (ale te z cieńszą) i rękawiczki ale założę tylko z musu ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2023 o 05:55, spidelli napisał:

 

Ja preferuję slipy ale na chłodniejsze dni zakładam bokserki. Kupuję jedne i drugie w Deklu, niemal na wagę - to te biegowe Kalenji.

Ja mam dokładnie te same preferencje - też slipy i bokserki z Kalenji.

Z tym że zauważyłem, iż slipy jednak trochę bardziej obcierają w kroku. W bokserkach wygodniej.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2023 o 05:55, spidelli napisał:

domyślam się, że te jeansy to tak z musu, do pracy?

Nie, po prostu lubię jazdę w dżinsach (rozciągliwych) na rowerach innych niż szosowe. Oczywiście najbardziej lubię w krótkich spodenkach.

4 godziny temu, render napisał:

lepsze bokserki sportowe termoaktywne bezszwowe

 

Chyba za takimi się rozejrzę.

PS Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest inny, bokserki to zło, a slipy wybawieniem - tak opowiem o swoim tylko kroku.  Slipy są jak muszla i chronią pachwinę przed nabiałem, w bokserkach pachwiny płoną odparzeniami .  Uwaga - żadne termoaktywne , jak slipy to tylko bawełna mokra i śmierdząca.   W elastycznych interes ucieka i wychodzi bokiem.   Generalnie jazda do pracy dżinsy i slipy cywilne,  a trening , turystyka czy wakacje pielucha w kolarskich spodenkach bez majtek.

Rozmiar i budowa interesu ma znaczenie. Jeden ma jajka jak kuleczki inny wory jak młynarz.
Dżinsy mają jeden feler, mimo elastanu w pewnym momencie materiał robi się jednak wilgotny i zaczyna zaciągać rzepkę…dociskać do kolana.  i 10-20 km spokojnej jazdy ok ale np   60km trochę szybszej niż dojazd do pracy- i może pojawiać się ból w kolanie właśnie przez ucisk wprasowanej rzepki, to samo zjawisko jest w zimowych kolarkach z zimową sztywną membraną z przodu  gdy mamy długie nogi 90cm zaczyna się problem… producent robi dla krótkonogów , nogawka na wysokości kolana jest wąska, aż musiałem użyć spodni 3xl. mimo że mam mały tyłek na duże mrozy, ( i taki za duży rozmiar to już trzeba bez pieluchy)  najlepiej mieć standardową budowę ciała, zazdroszczę …

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisach @spidelli o jeździe w majtkach bez pieluchy postanowiłem spróbować - co prawda majtki nie biegowe z Deca ale Brubecki, cieniutkie, sportowe, generalnie moje ulubione. 20 km było o.k., od 25 zaczęło obcierać w pachwinie i zaczęło być mało przyjemnie, dobrze, że w trakcie wycieczki dostałem telefon, że muszę jeszcze coś załatwić i postanowiłem skrócić wycieczkę i zrobiłem tylko 32 km 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeden wpis na forum i od razu link do sklepu :) A jak akwizycja? ;)

4 dni ciurkiem na sakwach, 100 km dziennie, netto ok 5,5 godziny w siodle, brutto - bliżej 8 bo były przerwy gastonomiczno-piwne. 2 dni słoneczne, dwa pochmurne.

Rzeczone przeze mnie slipy z Dekla + spodenki Kalenji za 45 zł, żadnych pieluch. Zero obtarć, chociaż od 3 godziny trochę już kości kulszowe czułem - ale to kwestia twardości siedzenia a nie bielizny.

Zgadzam się, że to kwestia indywidualna, trzeba sobie samemu wypracować swój złoty zestaw. Chcę przez to powiedzieć, że czasami podchodzimy do tego ortodoksyjnie, bo coś się przyjęło, a warto samemu spróbować :)

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam doświadczenie @spidelli, podobne do mojego. Bokserki Kalenji pod pieluchę, przy 20+ dają radę, wycieczki całodniowe, zero problemu, przynajmniej w moim przypadku. Chyba ten model: https://www.decathlon.pl/p/bokserki-do-biegania-meskie-kalenji/_/R-p-172962?mc=8488449 ale kupione jakiś czas temu, więc nie wiem czy identyczne. Innych w ofercie nie widzę. 

Aha, nie pracuję dla Dec. 🤣🤣🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...