Skocz do zawartości

[gravel] co to jest ? definicja, fakty i mity, dyskusje


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, prezi napisał:

 jaki wpływ na ciebie ma moje niezgodzenie się? dlaczego mam się z tobą zgadzać? spać nie możesz jak się z tobą nie zgadzam? jestem częścią NAS. ty z pisu jesteś?

a jak ma prostą kierownicę to jest crossem ale to tylko na tym forum. to może zacznijmy nazywać korbę łańcuchem a łańcuch korbą. to będzie fajne i bardzo pomoże nam w komunikacji z innymi

Mmm, polityka.

Zgłaszam ten spam do moderacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Offtop - mam propozycję - załóżmy temat w którym tak zupełnie na luźno bez spiny każdy sobie będzie mógł  podzielić się tym co jest niezbędne żeby uznać rower za gravela... 

Cytat

Zgodnie z sugestiami forumowiczów zakładam temat o tym czym jest gravel według Was?

@prezi wydaje mi się że nie do końca a w zasadzie nigdy nie odniosiłeś się do tego co ten temat tak na luźno między nami miał pokazać wyjaśnić.

Tu nikt absolutnie nikt nie broni Ci (słusznie zresztą) uznawać czego chcesz za co chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25

 

teksty o ludziach jaszczurach i powiększaniu penisów też zgłosisz? czy wy macie jakieś poczucie odpowiedzialności, że czytają to ludzie? świat wokół posługuje się z powodzeniem określeniem "gravel z prostą kierownicą". to bardzo jednoznacznie wskazuje geometrę ramy, rodzaj opon, zakres przełożeń oraz gdzie i jak takim rowerem można jeździć.

Edytowane przez prezi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z czym Ty masz problem?

Ja uważam że Gravel ma baranka. Ty że może mieć prostą kierownicę.

Jesteś w stanie pojąć że ja mam inne zdanie niż Ty, a świat może funkcjonować dalej?

Jak na razie to Ty się zachowujesz jak jakiś obrońca uciśnionego ludu.

Google, a właściwie zawartość którą wyszukuje tworzą ludzie. Jest sobie 48k ludzi którzy myślą jak Ty. No i co? Jest kolejne 48k którę uważają że musi być baranek.

Daj sobie spokój, bo to zalatuje jakąś obsesją.

Wracam do pierwotnego wątku.

Screenshot-20210819-092335.png

Niezłe cudo wymyślili. Ciekawy jestem jak wygląda procedura serwisowa, jakie trzeba mieć klucze itd. Golenie są mega cienkie, więc mam wrażenie że bit z przedłużką tam nie wejdzie.

Swoją drogą, fajna nazwa widelca :D

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że baranek jak widać praktycznie dla prawie każdego jest oczywiste ale chyba zapomnieliśmy napisać o flarze :) Właściwie gravel od szosy+ różni się właśnie flarą. To obok grubości opony definiuje gravela. 

Chyba, że przyjmiemy definicję funkcjonalną - ale wtedy oczywiście wszystko jest gravelem co da rade na szutrze.

Nawiasem - mam w rodzinę dziewczynę która chce kupić nowy rower. Bardzo spodobał jej sie Marin DSX ale dopiero, gdy przeczytała, że to gravel. Magia marketingu ! No bo jak na uczelnię pojechac nie-gravelem :D

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, prezi napisał:

świat wokół posługuje się z powodzeniem określeniem "gravel z prostą kierownicą".

No to taki skrót myślowy moim zdaniem,

Pełne zdanie to zapewne brzmi "Taki jak gravel tylko z prostą kierownicą".

Takie wygodne niedopowiedzenie, a kto się złapie , ten nasz.....

PS. no i bez prawnych konsekwencji, więc szalejemy...

Sam marin napisał " The DSX is the mountain biker’s gravel bike with familiar hand positioning, reliable 1x drivetrains, large tire clearance, and dropper post routing for better off road control, and on road descending stability."

 Czyli niby "gravel" ale prawie jak mtb....

13 godzin temu, wkg napisał:

wszyscy jeździmy z gravelami

Ja, mam ZZr popularny na kołach 28 x 1 3/4, jest sztywny i stalowy i singlowy..... I bardzo dobrze jeździ po szutrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, uzurpator napisał:

że jeździłem "Gravel" zanim to było modne.

Na przełomie lat 80/90 złożyłem takie cudo będące miksem roweru turystycznego rometa/cześci z Czech i od ruskich, + pierwsze polskie Mtb napędy i baranek i opony 37 mm.

Służyło to to do jeżdzenia zarówno po lasach i górkach jak i po asfalcie.  Taka ewolucja konwergentna. Po prostu taka była potrzeba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dovectra napisał:

Ja, mam ZZr popularny na kołach 28 x 1 3/4, jest sztywny i stalowy i singlowy..... I bardzo dobrze jeździ po szutrze....

No to gdyby przyjąć definicję funkcjonalną - która zresztą mi zupełnie nie pasuje - masz gravela :)

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Ale z czym Ty masz problem?

Ja uważam że Gravel ma baranka. Ty że może mieć prostą kierownicę.

Jesteś w stanie pojąć że ja mam inne zdanie niż Ty, a świat może funkcjonować dalej?

Jak na razie to Ty się zachowujesz jak jakiś obrońca uciśnionego ludu.

Google, a właściwie zawartość którą wyszukuje tworzą ludzie. Jest sobie 48k ludzi którzy myślą jak Ty. No i co? Jest kolejne 48k którę uważają że musi być baranek.

 

Nie. 48 tysięcy ludzi, używa frazy "flat bat gravel". gdzie masz 48k, którzy uważają że "flat bar gravel" nie istnieje?

Teraz, seawolf688 napisał:

da się tu zrobić ankietę? mój głos na gravel to tylko z barankiem.

"Gravel z prostą kierownicą" z zamocowanym barankiem? Tu chodzi o jakiś tandem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończ, naprawdę. Masz jakieś omamy. Przeczytaj też ze zrozumieniem co napisałem.

@dovectra weź zrób porządek z tym tematem, zgłoś go do moderacji żeby wyczyścili czy coś takiego. Zapowiadało się ciekawie i tak było, ale mamy najazd jakiegoś fanatyka który broni kij wie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, dovectra napisał:

No to taki skrót myślowy moim zdaniem,

Pełne zdanie to zapewne brzmi "Taki jak gravel tylko z prostą kierownicą".

Takie wygodne niedopowiedzenie, a kto się złapie , ten nasz.....

 

według mnie to dzielenie włosa na czworo. w tym sensie każdy rower to taki rower biegowy, tylko że z napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, prezi napisał:

Nie. 48 tysięcy ludzi, używa frazy "flat bat gravel". gdzie masz 48k, którzy uważają że "flat bar gravel" nie istnieje?

No wiesz, wiele osób w internecie - na który tak często sie powołujesz - uważa, że ziemia jest płaska. Jak ziemia, to i kierownica od gravela.  

Tylko czy my musimy się z nimi zgadzac ? Niekoniecznie.ć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, skom25 napisał:

 

Niezłe cudo wymyślili. Ciekawy jestem jak wygląda procedura serwisowa, jakie trzeba mieć klucze itd. Golenie są mega cienkie, więc mam wrażenie że bit z przedłużką tam nie wejdzie.

To zdaje się amortyzator zbudowany na bebechach SIDa Ultimate Race, co tłumaczy zarówno takie rozwiązania jak i cenę (4 tys. w detalu). 

Godzinę temu, nctrns napisał:

@prezi ale my tu rozmawiamy o tym, co dla nas jest gravelem, a nie co mówi google i producenci, oraz ich papka marketingowa. Dla ciebie istnieje gravel z prostą kierownicą. Dla większości użytkowników tego forum gravel musi mieć baranka. Pogódź się z tym i pozwólmy sobie się nie zgadzać :)

A nie dostrzegasz absurdu? Wielka kłótnia o definicję gravela, choć sama nazwa jest już przedmiotem memów, a jej pomysłodawcy i inni producenci mają to w pompce. :)

Przecież gravel to też wymysł marketingu jakiegoś rowerowego producenta (Salsa Cycles), rozpowszechniony z pomocą google i innych producentów. A emocje jakby to znaczyło nie wiadomo co. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jednak nie używasz w każdej wypowiedzi, "rower taki jak szosowy, ale w teren", tylko jednak masz na to odrębne słowo. i masz problem, że ja do tego słowa dodaję dwa inne słowa. mam dodawać "taki".

 

jeszcze raz. jeśli powiem, że mam gravela z prostą kierownicą z napędem 1x11 to od razu chyba wiesz, jaką mam mniej więcej ramę, że mam raczej na pewno sztywny widelec, że mam przełożenie 40-42 na 42/11, i jakie tak mniej więcej mam opony. jest to komunikatywne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, some1 napisał:

Przecież gravel to też wymysł marketingu jakiegoś rowerowego producenta (Salsa Cycles), rozpowszechniony z pomocą google i innych producentów.

Ale pomimo tego, wielu rowerzystów doszło do wniosku, że to fajne i przydatne. Masz takich nawet w tym wątku. I teraz sobie dyskutujemy co definiuje gravela dla użytkowników tego forum, starając się oddzielić to co nam się podoba, od tego co próbuje nam wcisnąć marketing.
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, prezi napisał:

Czy ktoś trzyma cię tu siłą? Ktoś ci grozi? Zapytałem gdzie masz tych 48 tys. którzy uważają, że określenie "flat bar gravel" jest niedopuszczalne/mylące itd.

Napiszę Ci jeszcze raz i daję słowo, że dopóki moderacja nie zrobi tutaj porządku, to kolejnego posta w tym temacie nie napiszę. Szkoda mi czasu i siły na dyskusję z kimś, kto przeinacza to co się pisze, a na dodatek ma jakieś problemy że ktoś ma inne zdanie.

JA jak i wielu innych użytkowników, co widzisz powyżej, uważa że Gravel to rower z barankiem. Jeżeli Ty uważasz inaczej, to nic mi do tego. Ja w przeciwieństwie do Ciebie, jestem w stanie zrozumieć że ktoś ma inne zdanie.

Jak wpiszesz w Google "LGBT Gender", to dostaniesz masę witryn mówiących o 20 płciach. No i co, też mam tak uważać bo ktoś tak napisał w internecie?

Nie wiem, boli Cie tyłek że ktoś Ci sugeruje że nie masz Gravela?

To z mojej strony tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravele... Nie dość że zestawiają Marina 4c obok Basso Palta... (kurde kto by się na tym nie przejechał) to jeszcze nie potrzebują niczego do zdefiniowania poza "stanem umysłu" ;)

@prezi dostrzeż wreszcie to że mówimy tu o naszym widzimisię. Masz rację w jakimś tam zakresie swojej wypowiedzi - 48tysięcy ludzi coś wpisało w internet (a w zasadzie żeby być precyzyjnym, to nie wiadomo ilu ludzi, bo kopie kopi pisanych przez tego samego człowieka też się na tę liczbę składają) zafunkcjonowało, i tak się to teraz "nazywa" tak będzie sprzedawane i tak jak powiesz że to "gravel z prosta kierownicą" to wszyscy mniej więcej wiedzą o co Ci chodzi. Cieszysz się?

Ale dla mnie czyli Artura ale też Filipa, Witka etc... wyobrażenie gravela łączy się z tym, że ma baranka. Witek dodał że raczej ma flarę ta kierownica, Filip się z tym delikatnie nie zgodził... ja dostrzegam (i wiele osób też) konieczność zamontowania opon szerszych niż CX'y... coś sobie tam omawiamy, ktoś się historią jaką uważa za właściwą dla tych rowerów podzielił...

A Ty? Napiszesz coś ciekawego co pomogło by temu za czym optujesz? Czy wystarczy że każesz nam do google petycje pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nctrns napisał:

Ale pomimo tego, wielu rowerzystów doszło do wniosku, że to fajne i przydatne. Masz takich nawet w tym wątku. I teraz sobie dyskutujemy co definiuje gravela dla użytkowników tego forum, starając się oddzielić to co nam się podoba, od tego co próbuje nam wcisnąć marketing.
 

- Marketing wymyślił "gravel"

- Klienci: Oooo, fajne, chcę to!

- Marketing wymyślił "gravel flatbar".

- Klienci: Nieee, to nie jest prawdziwy gravel, poszliście za daleko!

WsC4R.png

Tak to wygląda z boku :)

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny temat :) Aż mi się przypomniała walka 26" vs 29" sprzed kilku lat, marketing i komu to potrzebne, historia zatoczy koło, itp. :)

A tak bardziej ad meritum to ja jestem z tych, co po kupnie gravela pozbyli się wszystkiego innego. I tak, gravel MUSI mieć baranka, kropka! :D Za to raczej śmieszą mnie te wszystkie gravelo-fólo-faty i tym podobne popisy producentów ;) 

 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seawolf688 napisał:

da się tu zrobić ankietę? mój głos na gravel to tylko z barankiem.

I tu mamy problem demokracji - większości nie oznacza prawdy tylko przekonania.

 Jeśli większość jest przekonana że księżyc jest z sera to wcale nie oznacza że tak jest.

1 godzinę temu, prezi napisał:

48 tysięcy ludzi, używa frazy "flat bat gravel". gdzie masz 48k, którzy uważają że "flat bar gravel" nie istnieje?

To jest ta milcząca większość jakieś 7 miliardów.....

 

Godzinę temu, skom25 napisał:

weź zrób porządek z tym tematem, zgłoś go do moderacji żeby wyczyścili czy coś takiego.

Filipie na tym polega wolność przekonań i wypowiedzi, cieszmy się nią póki mamy jeszcze jej jakąś namiaskę....

Póki nie ma wyzwisk i nienawiści na tle rasowo/wyznaniowo/ itd.... to jeszcze wytrzymajmy.

Może nazwijmy  - Gravela z prostą kierownicą, LGBT -gravel - taki trans-seksualny który nie wie czym ma być....

19 minut temu, m0d napisał:

I tak, gravel MUSI mieć baranka, kropka! :D

Bądźmy tolerancyjni !! Jeśli ktoś chce mieć gravela bez baranka niech ma !!!

Najważniejsze by jeździł i był zadowolony. A reszcie nie przyjdzie na myśl że to gravel... cóż z tego?

Godzinę temu, some1 napisał:

- Klienci: Nieee, to nie jest prawdziwy gravel, poszliście za daleko!

O tak!!

Czysty rasowo gravel - czy też nad-gravel to stalowy sztywny z barankiem i oponami 32-47 i przełożeniami crosowymi.

Edytowane przez dovectra
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...