Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Ja z tego rozumiem, że film fajny owszem, ale tworzy marketingową fikcję, zaprzeczając idei która gdzieśtam stoi za bikepackingiem. Ta reklama nie tylko korzysta z tego że ludzie lubią taką formę podróży ale robi z niego jedynie towar na sprzedaż przez fakt, że się nawet nie kryją że oprócz podróżującej ekipy jest jakaś zewnętrzna osoba która im reperuje / zmienia opony. 

Zdjęcia z drona? Fajnie, ale to nie jest rzeczywistość, to fikcja, nikt normalny nie jeździ z dronem.

Jako kontrprzykład jest ostatni wypad ekipy 8bar która sama pojechała, na własnych rowerach, o własnych siłach kręcąc film. Mniej udawania i chrupkich soczystych kadrów, więcej jazdy a więc więcej prawdy.

Z tym, że ja np. nie mam opinii czy to takie złe. Jakoś trzeba to udokumentować co by się dobrze oglądało potem. 

Edytowane przez gyrill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jedni biorą dwie pary kapci dla siebie, inni dla roweru. Czy to wbrew idei bajkapkingu aby zmieniać opony?  A może po prostu któryś rozciął kauczuka i musiał zmienić? O kim mowa, która minuta? No i gdzie było pokazane że ktoś im zmienia opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mniej udawania i chrupkich soczystych kadrów, więcej jazdy a więc więcej prawdy. Z tym, że ja np. nie mam opinii czy to takie złe. Jakoś trzeba to udokumentować co by się dobrze oglądało potem.
 

No właśnie - pytanie, czy celem nagrania jest zainspirowanie innych do jazdy, czy stworzenie filmu dokumentalnego. Śmiem twierdzić, że bardziej to pierwsze ;)

 

A z tym dronem to nie takie całkiem oczywiste... http://hop.net.pl/zerotech-dobby-kieszonkowy-dron/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez maks chaszcze to pewnie nie da rady ale to cholerstwo dość sprawnie omija przeszkody. No i nie jest jakiś gigantyczny a mają jeszcze mniejszego w ofercie od niedawna.

 

http://www.dji.com/mavic

 

Pytanie czy wielka  "idea bajkpakingu" to jedynie prawdziwa prawda czy może mieści się w niej trochę więcej.

Nie był to wyścig z założeniem "no suport" to była wycieczka krajoznawcza i ja tak ten film postrzegam.

Zupełnie nie rozumiem tej spiny, że ci co robią film A czy film B to nie "prawdziwe" bajkpakery bo ktoś tam im pomaga albo nie jadą tak koszernie jak trzeba.

No i że się sprzedali bo pokazują jakiś sprzęt.

 

W moim poczuciu chcieli zrobić fajną trasę i nakręcić ją tak żeby się fajnie oglądało i zrobili to.

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiem, że temat elektryków to gorący towar i na tym się dobrze robi ruch w necie (Wooyek akurat może coś o tym powiedzieć hehe) ale tu tego naprawdę nie musimy. Po prostu.
Bo zamiast o górach, bezkresach, marzeniach i planach, torbach, śpiworach i ognisku zaczniemy gadać o dylematach, etyce, Zachodzie który nas wyprzedza 20 lat, konsumpcjonizmie, co się da a co niby nagle nie, komu się należy i o pseudo wolności itd   :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Też bym tu prądu w bateriach nie widział, ale to ja :)

Mają one miejsce w światku rowerowym i mają swoje ODDZIELNE miejsce na forum ;)

 

Wsparcie w tym konkretnym projekcie przez 50km, a przez resztę dnia trzeba ciągnąć zestaw ze sobą.

Jeśli gotowy rower ma być poniżej 12kg, to bez elektryki byłby poniżej 10kg.

Cóż, wybór kupowacza. Ja na szczęście na razie targetem nie jestem :)

 

p.s. W sumie to ładna foka :D

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak z torbą tu chyba najlepsze miejsce aby zainteresowani mogli się dowiedzieć.

Do oddania w dobrych pieniądzach Tarp DD Hammock Olive Green 3x3 m. Nigdy nie był w terenie, rozłożony 3 razy na trawniku przed domem na 2 h.

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Tu chyba, bo tu żeśmy drzewiej o takich kierach dywagowali :)

 

Myślicie, że poniższy kierownik da jakąś namiastkę H-bara Jonesa?

http://sklep.fiha.pl/produkt/9658/Kierownica-Alu-ZOOM-NR-AL-109-trekking.html

8504.jpg

Wąska trochę. Jest napisane, że 600mm. Gdzieś znalazłem że 635.

Macał może ktoś własnymi rękami, bo ciut dziwnie pogięta? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem toto w hurtowni rowerowej BartPol w Bydgoszczy. Macać nie macałem, ale jakby to założyć do góry nogami z wysokim mostkiem, to nawet nawet by to mogło się sprawdzić jako monster-ghetto-drop

Ogólnie to ZOOM ma mnóstwo fajnie wygiętych kierownic. Jest jedna, która jest 1:1 repliką mojej Genesis 720 20/20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...